Apmeklētāja pikta: Latvijā populārā restorānā apkalpo krievu valodā

tautaruna.lv 21.sep 2019
 
F64
Kāda apmeklētāja vaino Latvijā populāro kafejnīcu "Tokyo city" sliktā servisā.
Kā portālā "sudzibas.lv" raksta apmeklētāja, oficiante ar viņu uzsākusi sarunu krievu valodā.

"Oficiante sarunu sāk krievu valodā. Vai tad tiešām Latvijā valsts valoda ir krievu? Un tā pati oficiante ar blakus galdiņu uzsāka sarunu krievu valodā.
Tā nebija vienīgā darbiniece, kura ar klientiem sāk runāt krievu valodā, vismaz no tā, ko es dzirdēju, esot tur 1,5 h laikā.
Es vēl pieļautu domu, ka sarunu uzsāk gan latviski, gan krieviski (tādā veidā iekļaujot krievu sabiedrību)," savu sažutumu pauž sieviete.

Tikmēr komentāros cilvēki dalījušies ar dažādiem viedokļiem par šo tēmu. Kāds raksta, ka labi, ka oficiante runā krievu nevis, piemēram, arābu valodā.

Vēl kāds pauž viedokli, ka "latviešiem maks ir plāns un restorānos viņi ir mazākumtautība, tāpēc arī uzrunā kā uzrunā".

Jāpiebilst, ka cilvēki ik pa laikam sūdzas par personāla attieksmi Latvijas kafejnīcās un restorānos. Tā pirms kāda laika tika vēstīts, ka sieviete sašutusi par ārzemnieku apkalpošanu picērijā Rīgā.

Avots

Komentē 5

 
Anonīms
 

Ak šausmas, ak šausmas, bet, ja apkalpotu angļu mēlē, tad gan, būtu tāds pagodinājums ka tik turies.

21.septembris 2019 Atbildēt

Kāds nu tur pagodinājums,ja latvieti pašu savā zemē nez kāpēc apkalpo krievu vai angļu vai diesvienzin kādā svešvalodā...Uz pieres taču nevienam nav rakstīts,ka nav latvietis.Angļu mēlē būtu jāapkalpo tad,ja skaidri zini,ka apkalpojamais ir ārzemnieks,kas prot angļu valodu.ir jārunā latviski,kamēr apkalpojamais nav atvēris muti un palūdzis runāt angliski vai krieviski.Tādām apkalpotājām/apkalpotājiem/kā vecos laikos teica,momentā "jāpieliek pie algas un jāatlaiž".Ja grib strādāt Latvijā,lai iemācās valodu un nebūs nekādu "šausmu"

21.septembris 2019 Atbildēt

Nezkāpēc Īrijā mūs uzrunā angliski nevis Īru dialektā pamuļķi.Kopš 90 -iem gadiem Latvijas valdības koalīcijā ir tikai latvieši!Kādēļ neuztraucies par visām šīm nebūšanām?

22.septembris 2019 Atbildēt

Nu un kas liek uz turieni iet, kafejnīcu pilsētā daudz.

21.septembris 2019 Atbildēt

Latviešu valoda ir Valsts valoda, tas ir saprotami un neapstrīdami skaidrs!

Piekrītu, ka atrodoties LV jāuzsāk saruna latviešu valodā, bet ja sarunas biedrs runā citā valodā - var izvēties .... runāt krievu, anglu, vācu vai citā! Tas jau ir pēc zināšanu līmena, vēlmes un prasmes!

Nebeidzamie bezkaunīgie komentāri no “lielo” valsts un valodas mīlētāju vidus rada kaunu par saviem tautiešiem! Cīna par valodu, par tautību... ejam tīrīt mežus, upes no atkritumiem! Sakopjam vidi! Škirojam atkritumus nevis tikai apsaukājamies! Daram ko labu un NESKATAMIES uz citiem!

Un šis te Andris?! Vinu jādzēš laukā! Kā var apsaukāt sievieti tādiem vārdiem!? Tu ēd maizi, kuras graudi aug LV!!! Ko tu runā cūcības! Šausmas!

21.septembris 2019 Atbildēt
 
Autorizācija
Komentē Jaunākais: Šodien, 7:17

Jaunākās diskusijas