Līdzcilvēki sašutuši par sociālā dienesta attieksmi pret piekautu divu mazu bērnu māti

tautaruna.lv 8.septembris 2019, 19:01
 
Pixabay
"Šis būs stāsts, par kuru nespējam klusēt!" ierakstu facebook iesāk labdarības organizācijas "Palīdzēsim viens otram" dibinātājs Edijs Pipars.

"Mēs saņēmām izmisuma pilnu palīgā saucienu no māmiņas Suntažos, kuru fiziski ietekmējis dzīvesbiedrs. Rezultātā meitenei lauzts deguns un sasitumi uz ķermeņa un sejas. Pirms sieviete tika izrakstīta no slimnīcas, mūsu koordinatore devās uz vietējo sociālo dienestu, lai kopīgi rastu veidu kā palīdzēt, lai sievietei ar diviem maziem bērniem nebūtu jāatgriežas atpakaļ pie varmākas.

Tiklīdz māmiņa izrakstījās no slimnīcas, tika aicināta uz sociālo dienestu, kur viņai, bez jebkāda juridiska pamatojuma, atņēma dzīvokļa līgumu un atslēgas, atstājot meiteni ar diviem maziem bērniem uz ielas. Bez jeb kādiem sirdsapziņas pārmetumiem, uz ielas tika izlikti 3 cilvēki, no kuriem vienam ir divi gadi, bet otrs vēl ir zīdainītis. Sociālā dienesta vadītāja iedeva meitenei 5 EUR, „draudzīgi” atvadījās, lai viņa ar saviem bērniem „brauc, kur grib”.

Lai arī ikdienā saskaramies ar neskaitāmām skaudrām situācijām, pirmo reizi esam saskārušies ar tik lielu nekompetenci no šīs iestādes puses. Sociālā dienesta vadītāja, paceļot balsi, izrādīja nepatiku pret mūsu apciemojumu. Viņai nebija pieņemami, ka esam izrādījuši satraukumu un izrādījuši vēlmi iesaistīties situācijas risināšanā. Valsts amatpersona pat neuzskatīja par vajadzību risināt šo situāciju, kas ir ārkārtēja.

Ekrānuzņēmums no Facebook

Meklējām steidzamu risinājumu, kur izmitināt meiteni ar bērniem, bet lielākajā daļā krīzes centru saņēmām atteikumu. Neatlaidīgi meklējot, atradām nelielu centru, kur visiem trīs tika ierādīta sava vietiņa. Centra vadītāja ar savu brāli devās pakaļ meitenei, lai arī krīzes centriņš atrodas Latvijas otrā malā. Iestādes nosaukumu nevaram minēt drošības apsvēruma dēļ.

Šī meitene ir drošībā ar abiem bērniņiem, bet par šādiem gadījumiem ir jārunā. Patvaļa un necieņa, neievērojot arī profesionalitāti, no valsts amatpersonas puses ir nepieņemami. Informējām arī sociālā dienesta vadītāju, ka šis gadījums būs nodots uz izskatīšanu vairākās instancēs. Mēs jūs informēsim par tālāko notikuma gaitu," sola Edijs Pipars.

Biedrība “Palīdzēsim viens otram” ir sabiedriskā labuma organizācija , kas no nelielas Facebook grupas, kuras dalībniekus saistīja vēlme palīdzēt dažādās grūtībās nonākušiem cilvēkiem, tās vadītāja Edija Pipara vadībā dažu gadu laikā ir izaugusi par nozīmīgu labdarības organizāciju ar reģionālajām nodaļām Latvijas reģionos, kurās biedrības koordinatori organizē palīdzības sniegšanu.

Komentē 4

 
Anonīms
 

Skaudri. Bet nekompetenti vai vienkārši sakot- vispārēji. Meitene- tā nosauc 2 bērnu māmiņu. Savādi? Nav minēta sociālā dienesta vieta un amatpersonas, kas bija tik necilvēcīga, vārds. Kaut vai līdzīgs. Tautai, kā saka , jāzina savi varoņi. Tad jau var rakstīt, ka"Kādā vietā, kādai meitenei, kas bija cietusi, iedeva 5 eiro sociālais dienests un atņēma dzīvokļa atslēgas un izlika uz ielas ar 2 maziem bērniem( var būt viņa nav nemaz māte tiem bērniem)". Nu, tā nevar. Un vēl, nav rakstīts, kāpēc tad sociālais dienests rīkojās tik necilvēcīgi, kā to paskaidro cietusī? Kāpēc viņa vispār bija, tā izskatās, sociālajā dzīvoklī? Nu, vārdu sakot- stāsts - ar dakšām pa ūdeni. Tas, dārgais Pipar, nav nopietni! Lūdzu paskaidrojumus!

8.septembris 2019, 23:01 Atbildēt

Kas tu neredzi kas rakstits suntazi.tas ir ogres novads.

11.septembris 2019, 9:43 Atbildēt

Vecim noraut pautus,un to darbinieci izbarot Daugavā samiem.

11.septembris 2019, 20:26 Atbildēt

Tas nav tikai Suntažos. Tāda attieksme ir arī Rīgā. Protams ir darbinieki, kuriem medaļu var pasniegt par savu darbu, taču tādi ir ļoti maz. Kāpēc tāda attieksme, nav skaidrs. No vienas puses, saprotot darbiniekus, izdeguši, trūkst apmācību, trūkst darbinieku, no otras puses par ko sūkstīties, citiem nedod, bet paši saņem algu no valsts budžeta. Ģimenes, kas nonāk soc.dienestu pārraudzībā, lielākoties ir tā saucamās "pilnīgā bedrē nonākušās, kas neredz jēgu savai dzīvei". Uz ko tad, soc.darbinieki cer? Ka pie viņiem nāks tie, kuriem mazliet vajag? Nē, jo, lai kaut ko saņemtu, sākumā ir jānonāk pilnīgā bedrē. Bet, kad tur nonāk, jau vairs nav vēlēšanās tikt no tās ārā. Rodas sajūta, ka sācies tāds sava veida karš, kad soc.darbinieki sacēlušies pret tautu. Kādam mērķim? Jūs domājat, ka tad, ja pilsoņi ies un sūdzēsies par jums, valdība sadzirdēs? Nē. LV ir ES, un ES pieprasa sakārtot šo jomu. Un tas tiks arī izdarīts, bet jūsu darba rezultātus varēsiet paši uz savas ādas izdzīvot, jo jebkuram no mums darbs šodien ir, rīt nav. Nu tad vismaz ar godu izdariet to, kas pašu amata aprakstos noteikts. Lai pēc tam pašiem nav kauns saviem kaimiņiem acīs skatīties.

13.septembris 2019, 23:28 Atbildēt
 
Autorizācija
Komentē Jaunākais: Šodien, 6:26

Jaunākās diskusijas