Sieviete dalās ar "kārtējo vienaldzības" stāstu par attieksmi pret invalīdi

tautaruna.lv 18.aug 2019
 
Lauris Vīksne/F64 Photo Agency
"Kārtējais šoks par vienaldzību," ierakstu sociālajā tīklā Facebook iesāk rīdziniece Ilona, kura apraksta situāciju, kas notikusi kādā mikroautobusā Rīgā.

"Braucu ar Rīgas mikroautobusu satiksmes minibusu uz P. Stradiņa slimnīcu. Pieturā iekāpj sirma kundze ar maisiņu rokā. Pirms viņa paguvusi apsēsties, vadītājs strauji uzsāk braukt un kundze, cenšoties pieķerties pie roktura, zaudē līdzsvaru...

Īss izmisuma brīdis, kliedziens un viņa nokrīt, atsitoties pret sēdekļiem. Nokrīt un guļ. Apkārt sēdošie skatās. Vadītājs pagriežas, sašutis apjautājas, vai viss kārtībā un sāk kliegt uz viņu.

Pārējie turpina vērot - sirmgalve sēž uz grīdas, vadītājs kliedz. Izspraucos no aizmugures sēdekļa, pieceļu sirmgalvi, iesēdinu sēdeklī, kopā ar citu kundzi gados, savācam izbirušās mantas - cepumu maisiņi, dokumentu vīstoklītis, mutautiņš.

Ekrānuzņēmums no Facebook

Plānais maisiņš saplīsis, otra kundze atrod citu, kurā salikt mantas. Vadītājs turpina vervelēt, lai viņa piesprādzējas. Piesprādzēju kundzi saprotu kā tā sanāca - viņai ir tikai viena roka... Kundze sēž klusu, viņai birst asaras, palūdz man kabatlakatiņu.

Šoferis ik pa laikam pagriežas un sabrēc, ka esot tak JĀTURAS, pat neapjautājoties, vai nevajag palīdzību, jo kritiens bija smags. Apskatīju - nobrāzts veselās rokas elkonis, kundze klusu turpina raudāt. Daļēji no sāpēm, šoka, bet arī no aizvainojuma. Runāju ar viņu, pieturā palīdzu izkāpt, bet pašai kaklā asaru kamols, gribas raudāt. Kā tā - invalīds ir pakritis, bet tā vietā, lai noskaidrotu, kā jūtas, uz viņu tiek KLIEGTS!! . KĀ šādi cilvēki var strādāt maršrutā, kurš ved uz SLIMNĪCU??!" neizpratnē sieviete.

Uz ierakstu reaģējis uzņēmums: "Rīgas mikroautobusu satiksme" un sniedzis arī plašāku paskaidrojumu: "Esam identificējuši konkrēto minibusa vadītāju šāda attieksme un komunikācijas stils pret pasažieri nav pieļaujams. Vadītājam bija jāreaģē un jāpārliecinās, vai pasažierei nav nepieciešama medicīniskā palīdzība. Konkrētais gadījums tiks rūpīgi izvērtēts un saskaņā ar uzņēmuma iekšējiem kārtības noteikumiem, vadītājam tiks piemērots disciplinārsods. Paldies, Ilona, ka nebijāt vienaldzīga un palīdzējāt kundzei."

Komentē 1

 
Anonīms
 

Kārtējā feikā ziņa!

Pie cita tāda paša raksta pavisam cits RMS komentārs

RMS apgalvo, ka aculieciniece stāsta nepatiesību

Jauns.lv sazinājās ar RMS, lai noskaidrotu, vai konkrētais incidents un minibusa vadītājs ir identificēts.

Uzņēmuma sabiedrisko attiecību vadītāja Maija Lazdiņa atklāj, ka RMS ir identificējis 271. maršruta minibusa vadītāju, kurš vakar, 13. augustā, ap plkst. 12.52 brauca no 13. janvāra ielas virzienā uz P. Stradiņa slimnīcu.

RMS esot veikta iekšējā pārbaude, lai pārbaudītu Ilonas Koškinas “Facebook” publicēto komentāru.

“Noskatoties video ierakstu ir redzams, ka kundze nenokrita uzreiz pēc iekāpšanas minibusā, kā apgalvo I. Koškina, bet gan pēc luksofora, kas atrodas pirms pagrieziena uz Akmens tilta. Pārbaudot arī GPS datus ir redzams, ka vadītāja braukšanas ātrums šajā ceļa posmā bija 15-16km/h,” rakstiski atbildēja RMS pārstāve.

Turklāt RMS rīcībā esošajā video esot redzams, ka vadītājs piebrauc malā, apstājas un pagriežas virzienā uz salonu. Arī klātienē, runājot ar minibusa vadītāju par notikušo, viņš esot apgalvojis, ka piedāvājis kundzei palīdzību, taču pasažiere atbildējusi, ka viss esot kārtībā.

“Piecēlās I. Koškina un tieši viņa ir uzsākusi vārda apmaiņu ar minibusa vadītāju, nevis vadītājs ar kundzi,” piebilda Lazdiņa.

18.augusts 2019 Atbildēt
 
Autorizācija
Komentē Jaunākais: Šodien, 22:58

Jaunākās diskusijas