Ģimene no Lielbritānijas atgriežas Latvijā un teju uzreiz piedzīvo vilšanos

tautaruna.lv 8.aug
 
Ekrānšāviņš no video
Kāda ģimene pēc vairākiem gadiem, ko pavadījusi Lielbritānijā atgriezusies Latvijā. Tiesa, atgriešanās, iespējams, nesanāca tik priekpilna kā plānots.

Daigas ģimene pēc atgriešanās Latvijā devusies atpūtas izbraucienā uz Ventspili. Tā laikā ģimenes atvase satraumējusi roku, iecērtot to automašīnas durvīs. ”Bija kliedzieni, asinis, paņēmām no aptieciņas apsējus un aptinām,” raidījumam "Bez Tabu" stāsta Daiga.

Vecāki atvasi nogādāja tuvākajā ārstniecības iestādē - Ziemeļkurzemes reģionālajā slimnīcā Ventspilī - , kur bērnam sniedza pirmo neatliekamo palīdzību: veica rentgena pārbaudi, ārsta konsultāciju un uzlika pagaidu lauztā pirksta fiksējošo risinājumu.

Bērna māte Daiga ir neizpratnē, kāpēc slimnīca par pirmo neatliekamo palīdzību bērnam, Latvijas pilsonim, izrakstīja 35 eiro rēķinu.

Skaidrojot situāciju, Nacionālajā veselības dienestā (NVD) informē, ka slimnīcas rēķins patiešām izrakstīts nepamatoti. "Samaksa pieprasīta nepamatoti, jo šim bērnam, tāpat kā citiem Latvijas valstspiederīgajiem, akūtas traumas gadījumā bija tiesības saņemt palīdzību uzņemšanas nodaļā bez maksas," stāsta NVD.

Tikmēr slimnīcas vadītājs Juris Lācis atvainojies par radušos situāciju un skaidrojis to ar "cilvēcīgu kļūdu".

Avots: Raidījums ""Bez Tabu"

Komentē 19

 
Anonīms
 

Tāpēc, ka bāleļi ir nekaunīgi un badīgi rausēji. Viņi visi kā viens iztēlojas, ka jekurš, kas strādā vai kaut nedaudz pastrādājis ārzemēs, uzreiz peldas naudā.

8.augusts Atbildēt

Pilnīgi jums taisnība!

8.augusts Atbildēt

Kur maksā nodokļus, tur arī var prasīt bezmaksas pakalpojumus. Tikai nekas jau nav bez maksas - kāds par visu maksā, šinī gadīkumā, tie, kas nav aizskrējuši pasaulē un Latvijā sakostiem zobiem maksā nodokļus.

8.augusts Atbildēt
Kaspars Vilks > asne

Bet kas Tev teica ka viņi nemaksā nodokļus LV?Tērējot ārzemēs nopelnīto naudu šeit,viņi maksā gan PVN gan akcīzes nodokli.Varbūt pat vairāk nekā cits ar LV algu.Kā teica viena ierēdne no finanasu ministrijas ,pat bomzis nopēkot alus pudeli veikalā samaksā nodokli.Un tā nauda ar aiziet veselībai!

8.augusts Atbildēt
Uldis Kims > asne

Asne, tu tāpat esi apvainojušies uz visiem un apmaldījušies trijās priedēs.

9.augusts Atbildēt

Diezvai ka tu ar saviem 430 ... euro pvn atdot vairāk kā tie kas atbrauc no ārzemēm us savu dzimteni. Ja pati neesi aiskrējusi pati esi vainīga. Un visiem ir taisnība ka bērniem neatliekamā palīdzība ir par velti kaut esi ārzemēs strādājis un maksājis nodokļus. Tas taču ir tikai bērns ...... padomā loģiski ja pašai tā gadītos tad ar saceltu tādu traci ..... vienīgi ja pati neesi mediķis .

9.augusts Atbildēt
Ilze Jansone > asne

Un, ka tev liekas, cik miljoni ir no Anglijas un Irijas parskaititi uz Latviju katru gadu?? Tie aizbrauceji, neko nesutitu, butu lielaka d. ...,ka tagad ir !

9.augusts Atbildēt

Kā uzņemšanas darbinieki varēja zināt, ka šie ir strādājuši ārzemēs?!

12.augusts Atbildēt

Kāda starpība no kurienes berns atgriezies,ja viņs ir Latvijas pilsonis- berns,tad nav bezskaunīgi jaizmanto situacija!! Varētu padomāt,ka tiem kas strada talu no mājām,ta nauda viegli nāk! Kāda tur cilvēcīga kļūda,tā tak ir ikdiena mūsu med.iestadēs!

8.augusts Atbildēt

Ir gan starpība. kāpēc gan Latvijas iezemiešiem jāmaksā visi iespējamie nodokļi, lai no tiem apmaksātu pakalpojumus personām, kas savus nodokļus maksā citai valstij. Pats Loliks pēc tam brēks, ka dakteri tik pa maksu un pensijas mazas.

8.augusts Atbildēt

Varētu padomāt, ka Latvijā nauda aug kokos un var vieglu roku tērēt miljonus, gan aizbraucēju un viņu bērnu ārstēšanai, gan pensijām viņu vecākiem.

9.augusts Atbildēt

Nu jūs runājat pilnīgas muļķības! Ja nezināt kur un kā viss veidojās, nerunājiet labāk.

9.augusts Atbildēt

jus vispar zinat, ka vini maksaja nodoklus ari seit, jo Lielbritanija ir zemaki nodokli, nodoklu starpiba atgriezoties jasamaksa seit, tatad nemot vera vinu algu vini noteikti samaksajusi vairak

9.augusts Atbildēt
Antonija Dumpe > j.nis.b.rzi.5b49d42757ef7

Vai tad vecāki nav savu pensiju nopelnījuši paši?

10.augusts Atbildēt
Jānis Bērziņš > antonija.dumpe

Nu tad pasaki, lai tiem vecākiem kur glabājas viņu nopelnītā nauda un lai turpmāk viņi savas pensijas ņem no turienes nevis no tagad strādājošo maksātajiem nodokļiem. Vai varbūt tomēr...

10.augusts Atbildēt

loliks Liepa,tev ir taisniba,ja bernam ir latvijas pase un ir jabut bezmaksas medicina1 Vienkarsi latviesi doma,ka arzemes nauda krit no debesim klepi!Biedziet skaust un ienist viens otru! Kad tiek cilveki arzemes deguns gaisa atbraukusi no lv.ar pliku pakalu un nezin ko telo,nu kauns!

9.augusts Atbildēt

Tūr tā lieta tie kas nav strādājuši tie nezin kas tas ir. Mes te varam dzīt vietām haļavu. Bet tūr tev skatās visu ko tu dari cik ātri utt ... tie kas nav strādājuši tie NEKAD NEKAD nesapratīs ....

9.augusts Atbildēt

Nu nesanāca tev. Deguns gaisā ir tieši no ārzemēm ATBRAUKUŠAJIEM, kuri atbraukuši pliku pakaļu un tēlo nezin ko! Tepat histērija par Lielbritānijas stundas algai līdzīgu rēķinu.

10.augusts Atbildēt

Sibīrijā raud pēc viņiem.

9.augusts Atbildēt
 
Autorizācija
Komentē Jaunākais: Vakar, 23:51

Jaunākās diskusijas