Sieviete veikalā Liepājā aizmirst bankas karti; kasiere rīkojas neģēlīgi

tautaruna.lv 18.jūl
 
pixabay.com
Valsts policijā saņemta informācija par to, ka Liepājā kāda veikala kasiere, izmantojot klientes aizmirsto kredītkarti, izdarīja ar to divus pirkumus. Sieviete tika aizturēta un Valsts policijā par notikušo ir uzsākts kriminālprocess.

Aizvakar, 16.jūlijā, Liepājā, kādā tirdzniecības vietā Liepājā sieviete veica pirkumus un, aizmirstot terminālī savu bankas karti, devās prom. Nākamā pircēja, kura stāvēja rindā, to pamanīja un kredītkarti nodeva kasierei, kura to novietoja pie kases blakus esošajā skapītī.

Pēc vairākām stundām kliente atgriezusies veikalā pēc aizmirstās kredītkartes, taču kasiere sacījusi, ka neko par to nezina. Kliente, lai noskaidrotu to, kur palikusi kredītkarte, devās situāciju izstāstīt apsargam. Apskatot videokameru ierakstus, redzams, ka kasiere pēc kāda laika, kad karte nonākusi pie viņas, ar to veica pirkumus divas reizes, iegādājoties cigaretes un kafiju, kopumā par to samaksājot 6,57 eiro. Preces pēc iegādes tika novietotas darba skapītī. Apsargs, konstatējot pārkāpumu, ziņoja par to Valsts policijai.

Veikala kasiere preces atdeva, kā arī sadarbojas ar policiju izmeklēšanā. Viņa iepriekš nav nonākusi policijas redzeslokā par mantiska rakstura noziedzīgiem nodarījumiem. Noskaidrots, ka veikala kasierei nebija nepieciešams zināt sievietes kredītkartes PIN kodu, jo bija pieslēgta bezkontakta funkcija, proti, iespēja norēķināties, karti neievietojot terminālī, bet vienkārši pietuvinot terminālim un nopīkstinot.

Šobrīd turpinās izmeklēšanas kriminālprocesā par sveša finanšu instrumenta vai maksāšanas līdzekļa nelikumīgu izmantošanu. Saskaņā ar Krimināllikumu, par šādu noziegumu soda ar brīvības atņemšanu uz laiku līdz pieciem gadiem vai ar īslaicīgu brīvības atņemšanu, vai ar piespiedu darbu, vai ar naudas sodu, konfiscējot mantu vai bez mantas konfiskācijas.

Komentē 5

 
Anonīms
 

Tad kad Ušakovs apjāj visu Rīgu, tad gan neviens nav vainīgs :) un nevienam par to nav jāsēž.

18.jūlijs Atbildēt

Būtu atmetusi pīpēt , nebūtu problēmu.

Vajag zagt miljonus , tad tiks Briselē .

18.jūlijs Atbildēt

Interesanti gan kāpēc pircēja pati izmantoja ievietojot TERMINĀLĀ, bet ne vienkārši pietuvinot,jo tad karte paliek rokā?!

18.jūlijs Atbildēt

Varbūt pirkuma summa bija lielāka, nekā noteikts limits tādiem darījumiem

18.jūlijs Atbildēt

Ne visiem kartes ir bez PIN - koda ievadīšanas. Ne jau visi tādas vēlas.

18.jūlijs Atbildēt
 
Autorizācija
Komentē Jaunākais: Šodien, 11:54

Jaunākās diskusijas