Ļoti satraucoša gadījuma dēļ sieviete vēršas pie bērnu vecākiem

tautaruna.lv 14.jūl
 
AFP/ SCANPIX
Kāda sieviete sociālajā tīklā facebook pastāstījusi par visai satraucošu gadījumi. Proti, lielveikalā viņu uzrunājušas divas meitenes, kuras lūgušas palīdzību, jo nezināja, ko viņām darīt situācijā, kad abām seko kāds vīrietis.

"Es nekad nebiju domājusi, ka izmantošu sociālos tīklus, lai kaut ko rakstītu, bet šodien mani šis uztrauca. Mīļie pieaugušie, vēlos vērst Jūsu uzmanību, lai izrunājat ar bērniem kā rīkoties, ja viņiem seko svešinieks. Šodien pie manis lielveikalā Rīgā pienāca klāt divas meitenes, kuras lūdza pēc palīdzības, ko viņām darīt, jo viņām sekojot vīrietis," savu stāstu sociālajā tīklā facebook sāk ieraksta autore.

"Protams, ka es jautāju vai viņām vecāki ir informēti, ka viņas ir veikalā, lūdzu, lai zvana vecākiem, lai atbrauc viņām pakaļ. Meitenes nevēlējās zvanīt vecākiem, lai vecāki nesatraucas. Izrunājām ar meitenēm par drošību un citiem jautājumiem, kā arī to, ka nav jabaidās vecākiem stāstīt par šādām situācijām. Meitenes man apsolīja, ka vakarā izrunās ar vecākiem šīs dienas situāciju. Jautāju, kā lai viņām palīdzu, vienojāmies, ka pavadīšu viņas līdz sabiedriskajam transportam. Ļoti ceru, ka abas meitenes veiksmīgi nokļuva līdz mājām," norāda dāma, kura nav atteikusi palīdzību abām meitenēm.

Atgādinām, ka šonedēļ policija uzsākusi informatīvu akciju bērnu vecākiem, lai pievērstu uzmanību bērnu drošībai virtuālajā vidē.

Ar katru gadu Valsts policijā pieaug reģistrēto iesniegumu skaits par noziedzīgo nodarījumu pret personu tikumību un dzimumneaizskaramību tiešsaistē. Arvien biežāk tiek izmeklēti noziegumi, kur pieaugusi persona interneta vidē ir seksuāli izmantojusi mazgadīgu vai nepilngadīgu bērnu. Lai veicinātu plašāku problēmas apzināšanos un atpazīstamību, mazinātu dzimumnoziegumus internetā un sekmētu iespējamo cietušo personu atpazīšanu, Valsts policija ir uzsākusi informatīvu akciju bērnu vecākiem “Izeja no vardarbības - escape” par nodarījumiem pret tikumību un dzimumneaizskaramību internetā.

Saskaņā ar Valsts policijas Dzimumnoziegumu apkarošanas nodaļas datiem 2019. gada pirmajā pusgadā no noziedzīgiem nodarījumiem pret tikumību un dzimumneaizskaramību ir cietuši 86 bērni, savukārt pagājušā gada pirmajos sešos mēnešos - 101 bērns. Daļa no šiem noziegumiem ir veikti interneta vidē, kas skaidrojams ar brīvu pieeju internetam dažāda vecuma personām, interneta tehnoloģiju straujo attīstību un dažādu aplikāciju piedāvātajām iespējām.

“Dzimumnoziegumus interneta vidē visbiežāk veic pieauguši vīrieši, kuriem interesē bērni pirmspubertātes vecumā. Noziedznieki, kuri izmanto tiešsaisti, ir pietiekami elastīgi un izmanto dažādas iespējas, kā arī dažādas psiholoģiskās manipulācijas tehnikas, piemēram, bērna uzslavēšanu vai draudēšanu viņam. Tāpat ir novērots, ka noziedznieki, uzsākot saraksti internetā ar bērnu, nereti uzdodas par uzrunātā bērna vienaudzi vai izveido vairākus viltus profilus sava mērķa ātrākai sasniegšanai,” skaidro Valsts policijas Prevencijas vadības nodaļas priekšnieks Andis Rinkevics, papildinot, ka interneta vide ir tā vieta, kuru noziedznieki var izmantot savu seksuālo vēlmju apmierināšanai.

“Riskam ciest no dzimumnoziegumiem tiešsaistē galvenokārt pakļauti bērni vecumā līdz 16 gadiem. Tas skaidrojams ar bērnu nepietiekamo spēju izvērtēt apdraudējuma riskus, kuri var rasties, komunicējot ar dažādām personām internetā. Bērni, kuri cietuši no dzimumnoziegumiem tiešsaistē, bieži izjūt dažādas emocionālas reakcijas, kā, piemēram, apjukumu, bailes, kaunu un vainas sajūtu, kas bieži ir arī iemesls, kādēļ bērni izvēlas nestāstīt par piedzīvoto dzimumnoziegumu. Nozīmīga loma ir bērna vecākiem, jo viņu attieksme ietekmē, kā bērns jutīsies pēc piedzīvotā noziedzīgā nodarījuma,” uzsver Valsts policijas Dzimumnoziegumu apkarošanas nodaļas galvenā inspektore - psiholoģe Dace Landmane, “svarīgi, lai bērns, kurš cietis no dzimumnozieguma, saņem atbalstu un izpratni no vecāku puses. Adekvāta un saprotoša vecāka reakcija palīdz bērnam mazināt negatīvās emocijas un pārvarēt iespējamā noziedzīgā nodarījuma radītās sekas, kā arī iedrošina viņu izstāstīt par notikušo, tādējādi palīdzot policijai daudz ātrāk izmeklēt noziegumu.”

Informatīvajā akcijā “Izeja no vardarbības - escape” Valsts policija ir izstrādājusi informatīvu materiālu vecākiem, lai spētu atpazīt un pasargāt bērnu no dzimumnozieguma interneta vidē. Lūk, septiņas pazīmes, kas var liecināt, ka bērns cieš no seksuālas vardarbības internetā:

• bērns kļuvis noslēpumains, slēpj savas aktivitātes tiešsaistē, izvairās no laika pavadīšanas tiešsaistē;

• bērns pārstāj izmantot konkrētus sociālos tīklus, saziņas lietotnes, izdzēš savu profilu vai arī bloķē noteiktas personas;

• bērnam ir parādījušies jauni, nepazīstami interneta draugi, par kuriem bērns neko nevar pastāstīt;

• bērns uzdod jautājumus par seksualitāti. Jautājumi ir viņa vecumam neatbilstoši un neierasti;

• bērns izrāda interesi vai viņam ir vecumam neatbilstošas zināšanas par seksuāla rakstura jautājumiem (piemēram, meklē informāciju izmantojot interneta meklētājprogrammas);

• bērna viedtālrunī / citās ierīcēs vai sarakstēs ir parādījušies seksuāla rakstura attēli, kuros attēlots viņš pats vai citas personas;

• ir novērojamas izmaiņas bērna uzvedībā (noslēgts, kļuvis agresīvs, viegli aizkaitināms u.c.) un emocionālajā stāvoklī (nomākts, izjūt kaunu un bailes, vainas apziņu u.c.) un to cēlonis nav skaidrs.Komentē 1

 
Anonīms
 

Vai šī tenku lapa ,,,Tauta Runā '' beigs reiz nodarboties ar kaut kādu idiotisku ziņu pasniegšanu , Ja jārunā ,tad konkrēti ,kur notika ,kad notika , kas par meitenēm

u.t.t. Atradusies kaut kāda žēlsirdīgā samāriete ,kas bērnus pavadījusi līdz sabiedriskam transporta .Taisni jāsmejās .Tajā vietā lai piezvanot policijai ,vai glābšanas N. viņa veic audzināšanas darbu un divas jaunavas vakarā !!!! apsola

parunāt ar vecākiem .Ejiet taču .......

14.jūlijs Atbildēt
 
Autorizācija
Komentē Jaunākais: Šodien, 11:54

Jaunākās diskusijas