Cilvēku sašutumu rada "Ghetto Games" izliktie sieviešu aizskarošie plakāti

tautaruna.lv, LETA 2.jūl 2019
 
Ekrānuzņēmums no Facebook
Centrs MARTA aicina Ghetto Games nekavējoties novākt pilsētvidē redzamos plakātus “Some bitches are always ready for opportunities”, “The strongest win” un “A real women never let her man go to ghetto games hungry or horny”, aicina biedrība "Centrs Marta".

"Minētie plakāti ir klajš dzimumu līdztiesības pamatprincipu pārkāpums un uzskatāmi par sieviešu un meiteņu cieņu aizskarošiem. Tajos paustie saukļi, vardarbīgās ainas un seksistiskie puskailu meiteņu zīmējumi ir absolūti nepiemēroti jauniešu auditorijai, kuru priekšstati un uzvedība šajā vecumā ir īpaši viegli ietekmējami.

Aicinām Ghetto Games apzināties, ka organizācijai, kas ikdienā strādā ar jauniešiem, ir nepieļaujami izplatīt šādus seksistiskus stereotipus veicinošus saukļus un attēlus! Jauniešu auditoriju ir iespējams uzrunāt arī cieņpilnā veidā, nepopularizējot agresīvu un diskriminējošu uzvedību.

Ņemot vērā, ka Ghetto Games sadarbībā ar Labklājības ministriju īstenoja kampaņu jauniešu vidū tieši par prevences lomu un nozīmi vardarbības pret sievietēm izskaušanā, aicinām ievērot šīs pašas vērtības arī turpmākajā ikdienas darbā un nepieļaut turpmāku degradējošas informācijas izplatīšanu!" ierakstā facebook norādā "Centrs Marta".

Arī forums "Celies" aicina "Ghetto Games" nekavējoties reaģēt un novākt sievietes un meitenes aizskarošos plakātus pilsētvidē. "Ar jauniešiem ir iespējams komunicēt arī cieņpilnā veidā, neveicinot vardarbību un aizskarošu seksistisku uzvedību," pauda forumā.

Tikmēr "Ghetto Games" dibinātājs Raimonds Elbakjans aģentūrai LETA norādīja, ka plakātos nav bijis iecerēts seksuāls raksturs. Elbakjans skaidroja, ka ar angļu valodas vārdu "horny" domāts, ka vīrietis ir "apmierināts". Tāpat viņš pauda izbrīnu, ka vārds "bitch" plakātā nav ticis izcenzēts.

"Ghetto Games" dibinātājs arī skaidroja, ka jautājumi par plakātu būtu jāuzdod to māksliniekam, kuram "ir bijusi dziļāka doma un, acīmredzot, mākslas sauciens ir nostrādājis".

Elbakjans arī pauda, ka pret "Ghetto Games" jau kādu laiku vēršoties kāds "feministu klubs", kuram esot problēmas ar "Ghetto Games" darbību.

Komentējot tālāko rīcību, viņš norādīja, ka, iespējams, tiks uzlikti citi plakāti, bet šis jautājums vēl tiks pārrunāts ar mākslinieku. Tāpat Elbakjans pauda gatavību diskusijai ar centru "Marta".

Komentē 1

 
Anonīms
 

Tie nav cilvēki, tas ir centrs marta, un tā ir kaut kāda organizācija

12.jūlijs 2019 Atbildēt
 
Autorizācija
Komentē Jaunākais: Šodien, 2:52

Jaunākās diskusijas