Absurds! Par 8 stundu "vergošanu" zemeņu laukā samaksā vien 5 eiro

tautaruna.lv 25.jūn 2019
 
F64
Vasaras sezonā bieži vien tiek meklēti palīgstrādnieki dažādiem lauku darbiem. Ir skolas vecuma bērni, kas nolemj šādiem darbiem pieteikties, lai kaut ko nopelnītu. Taču ne vienmēr darba devējs ir godpratīgs un samaksā kā nākās. Bērnam vien vilšanās.

Sintija A. ar facebook starpniecību vēlas pabrīdināt par kādu saimnieci Bauskas pusē, kas sola par darbu dažādus labumus, taču galu galā samaksā vien dažus grašus.

"Neuzķerieties uz šo sludinājumu! Apkrāpj cilvēkus!!!! Nesamaksā to, ko sola un kur nu vēl bonusiņi, bērns brīvlaikā nolēma piepelnīties - par 8 stundu darbu šajā karstumā uz lauka saņēma tikai 5 eiro," raksta Sintija.

Ekrānšāviņš

Komentāros arī citi facebook lietotāji atzīst - saimniece patiešām neesot naska uz maksāšanu.

Komentē 26

 
Anonīms
 

Nosauciet to izmantotaju vardà un uzvàrdà.Lai tauta zin savus "varoñus".Uz bèrniem grib iedzìvoties.

25.jūnijs 2019 Atbildēt

Nemaz nedrīkst 8 stundas uzturēties saulē šajā karstumä,un kur nu vēl bērni!

25.jūnijs 2019 Atbildēt

Neliela kļūdiņa rakstā... ravēja bērns burkānus, ne zemeņu laukā.. ja nemaldos Eva, uzvārdu neatceros nezinu

25.jūnijs 2019 Atbildēt

KAPEC BAIDATIES TADU CUKU VARDA NOSAUKT????

25.jūnijs 2019 Atbildēt

Es tik vārdu zinu. Ja zinātu uzvārdu, tad NOTEIKTI būtu uzrakstījusi!

25.jūnijs 2019 Atbildēt
Janis > sintija.andreika

Eva Brūvere sauc laikam

26.jūnijs 2019 Atbildēt

Kas to tur vēl zina kā tur ravēja, varbūt vairāk gurķojas un slaistījās kā ravēja.

25.jūnijs 2019 Atbildēt

Pēc sevis spriežat?

25.jūnijs 2019 Atbildēt
Teika Pasaka > sintija.andreika

Tagad jau pēc Jums spriežu.

25.jūnijs 2019 Atbildēt
Antra Zenta Lejniece > sintija.andreika

Jūs klāt bijāt un redzējāt padarīto ? Ja bērns ir nepilngadīgs , vai pēc šī gadījuma ar saimnieci runājāt ?

25.jūnijs 2019 Atbildēt
Rasa > antra.zenta.lejniece

Jā, mammīt ...vai klāt bijāt , pirms sākāt bazūnēt pa FB ? Dīvaini gan, ka nezināt saimnieces uzvārdu , ne saimniecību . Parasti tādas lietas noskaidro, pirms laiž tur savu bērnu.

25.jūnijs 2019 Atbildēt

Tas bija adresēts Sintijai

25.jūnijs 2019 Atbildēt

Sīkstuļu runas

25.jūnijs 2019 Atbildēt

tas ir normali . pastalu bizness .

25.jūnijs 2019 Atbildēt

8 stundas strādāja vai "pavadīja" darbā? Ko padarīja? Cik kg zemeņu salasīja? Ogu ēšana arī ir super bonuss, jo var stumt māgā cik grib.

Es vienu tādu strādnieku šodien redzēju: 12 stundas lasīja zemenes un nopelnīja 8 euro, bet blakus vagā ogas lasīja sieviete un nopelnīja 32 euro. Abi viena vecuma. Sieviete lasīja, vīrietis izlikās, ka izmisīgi lasa.

25.jūnijs 2019 Atbildēt

Vajag visus komentărus izlasīt- burkānus ravēja! Bonusā burkānu uzgrauzt, vai??

26.jūnijs 2019 Atbildēt

Normāli cilvēki maksā par padarīto darbu, nevis par pavadīto laiku darba vietā.Tad nav arī pārmetumu, jo - cik padarīji, tik arī saņēmi...

26.jūnijs 2019 Atbildēt

nenosauc ne vārdu, ne adresi - tagad cietīs citi saimnieki no Bauskas puses....

25.jūnijs 2019 Atbildēt

Neticu , ka tik čakli strādāja un pēc tam tik maz samaksāja. Kaut kas netiek pateikts līdz galam. Ne mazums zināmi tādi bērni , kas domā, ka uz lauka var aiziet patusēt un telefonus pabakstīt . Te vajag abu pušu viedokļus, lai sūdzībai būtu pamats. Pāris gadus atpakaļ radinieks ņēma skolēnus uz biešu ravēšanu ...tik problēmas sev uz kakla dabūja. Tagad nepilngadīgos tikai komplektā ar pieaugušo, kas par viņa darbu atbild.

25.jūnijs 2019 Atbildēt

Vajadzēja maksāt par padarīto!

25.jūnijs 2019 Atbildēt

Ja saimniece piesolījusi maksāt par stundām konkrētu cenu jau iepriekš, tad dotais vārds ir jātur. Savukārt, ja tas bērns galīgi nepieprot paveikt uzdoto vai gurķojas, tad priekš tam ir domāta darba uzraudzīšana, kur kārtīgai saimniecei jau laikus būtu jāprotas pamācīt vai piekoriģēt darba gaitu (vai arī, dienas izskaņu negaidot, jau laikus atteikties no tāda strādnieka), bet nevis visu atstāt pašplūsmā ar domu, ka, ja labi gribās, var taču piekasīties dienas beigās un nesamaksāt. Un nekādu tur lielo algu, cik redzams, tā saimniece nav piesolījusi - mazāk par valstī noteikto minimālo stundas likmi, pie tam, pārkāpjot bērnu nodarbināšanas kārtību, kas neparedz tiem 8 st. darba dienu. Un tad vēl brīnās, kur bērniem ar laiku pazūd darba spars un vēlme palikt Latvijā, ja neviens ar tiem nenodarbojas, vien izkalpina pēc savas no senčiem pārmantotās vergu dvēseles saprašanas.

25.jūnijs 2019 Atbildēt

Ja tas bērns nestrādā?Varbūt tikai pāris litrus salasījis?

25.jūnijs 2019 Atbildēt

Kārtīga saimniece seko līdzi, kā saime strādā, bet nevis atstāj to visu pašplūsmā. Godprātīgs saimnieks jau laikus aptur tāda algotņa darbu, kura darbs to neapmierina, ja nekādi citādi nav iespējams, procesā pamācot, vienoties par ražīgāku darba dienas gaitu. Ja saimniece, kura par darbu izsludina konkrētu samaksu par stundas likmi, kas nebūt nav tā augstākā, bet gan mazāka par valstī noteikto minimālās algas likmi darba stundai, atļaujas viltīgi nogaidīt līdz dienas beigām, lai nogrieztu pat to nieku, ko piesolījusi, tad tā nenoliedzami ir tradicionāla sīkstuļu praktizēta krāpšanās, kas pat latviešu tautas pasākās ir iemantojusi savu antivaroņu lomu

25.jūnijs 2019 Atbildēt

Būtu labāk uz dīķi sūtījusi bērnu peldēties nevis likusi bērnam par velti mocīties šitajā karstumā. Pēriens mammaij no manas puses

26.jūnijs 2019 Atbildēt

es kad pie zivīm rukāju,ta no pusastoņiem,līdz pusdiviem naktī!cerēju vairāk!tas bija 2012!pieci lati!jāja,kā gribēja!ieb kā gribēja,tā jāja!

26.jūnijs 2019 Atbildēt
 
Autorizācija
Komentē Jaunākais: Šodien, 2:48

Jaunākās diskusijas