VIDEO: Rīgas dome nekopj Barona ielas apstādījumus; to glābšanā iesaistās iedzīvotāji

tautaruna.lv 12.jūn 2019
 
Kadrs no video
Pēc sociālajā tīklā Facebook ievietotā video materiāla noprotams, ka Rīgas dome rūpes par Krišjāņa Barona ielā esošajiem apstādījumiem neuztver nopietni, tādēļ to glābšanā iesaistījušies paši pilsētas iedzīvotāji.
"Tā kā Rīgas dome šogad vairs nerūpējas par Kr. Barona ielā esošajiem apstādījumiem un tie sākuši kalst, aktīvi rīdzinieki, "Pilsēta cilvēkiem" aktīvisti, šodien paši laistīja tur esošos augus," vēstīts konta "Pilsēta cilvēkiem" ierakstā.

Ar video sociālajos tīklos dalījušies teju 2000 cilvēku. Par rīdzinieku rīcību viedokļi dalās. Kāda sieviete norāda: "Ja jūs puķes laistīsiet svelmē, saulē, tad arī podi būs tukši. Puķes parasti laista agri no rīta vai vēlu vakarā, kad nav saules, svelmes. Uz doto momentu jūs rādāt ļoti nepareizu taktiku, kā rūpēties par augiem. Gribat it kā kaut ko labu izdarīt, bet tajā pašā laikā jūs tos augus vēl vairāk "dedziniet"." Savukārt kāda cita dāma atzinusi, ka ir prieks par tādiem cilvēkiem, kas rūpējas un aplaista augus.

Kā ziņots, Rīgas domes Satiksmes departaments izstrādājis trīs iespējamos variantus satiksmes ierobežošanai Krišjāņa Barona ielā.

Pirmais variants paredz ierobežot autotransporta kustību pie Matīsa ielas un Stabu ielas uzstādot ceļa zīmi "Iebraukt aizliegts". Pēc Satiksmes departamenta direktora pienākumu izpildītāja Emīla Jakrina paustā, galvenais ieguvums būtu tāds, ka Krišjāņa Barona ielu vairs nebūtu ērti izmantot tiem autovadītājiem, kuri to izmanto kā alternatīvu Brīvības ielai vai Aleksandra Čaka ielai. Mīnuss šādām izmaiņām - ierobežojumi ir lokālās vietās, līdz ar to citus posmus autovadītāji varēs izmantot tāpat kā līdz šim.

Otrs variants esot "visradikālākais risinājums", jo paredz ar rīkojuma zīmēm ierobežot manevrus teju visos Krišjāņa Barona ielas krustojumos. Proti, līdz ar ceļa zīmju izvietojumu taisni braukt varēs tikai atsevišķos Krišjāņa Barona ielas krustojumos, bet pārējos autovadītājiem būs jānogriežas. Ar šādu risinājumu tiek nodrošinātas piekļūšanas iespējas pie visiem īpašumiem vienlaikus ielu padarot neērti lietojamu caurbraukšanai. Mīnuss šādam scenārijam būtu, ka autobraucējiem palielinātos nobrauktu kilometru daudzums centrā un vienlaikus palielinātos arī satiksmes plūsma blakus esošajās ielās.

Savukārt trešais variants paredz uzstādīt ceļa zīmes "Braukt aizliegts" katrā kvartālā. Šim scenārijam ir visvairāk trūkumu, jo "Braukt aizliegts" ceļa zīme paredz, ka tā neattiecas uz cilvēkiem, kuri attiecīgajā posmā dzīvo vai strādā. Toties to ir grūti kontrolēt un pārbaudīt, turklāt tas liegtu iespēju pa Krišjāņa Barona ielu pārvietoties arī, piemēram, maksas autostāvvietu klientiem.

Komentē

 
Anonīms
 
Nav pievienotu komentāru. Esi pirmais!
 
Autorizācija
Komentē Jaunākais: Šodien, 13:20

Jaunākās diskusijas