Pie sirmgalves, kura divas dienas bezspēcīgi nogulējusi saulē, "ātrie" brauc pusotru stundu

tautaruna.lv 19.mai
 
Attēlam ilustratīva nozīme / Dmitrijs Suļžics/F64 Photo Agency
Ar atgadījumu dalījusies bijušās iekšlietu ministres Lindas Mūrnieces meita Helēna, kura kādā lauku mājā atradusi bezpalīdzīgi guļam sirmgalvi, kurai bija palicis slikti un nespēja iecelties.

"Biju lauku mājās. Tur dzīvojošajai 79 gadus vecajai tantei bija palicis slikti un viņa divas dienas gulējusi ārā saulē, nav varējusi piecelties. Izsaucām ātro palīdzību. Gaidījām teju pusotru stundu. Tāds diezgan izšķirošs laika sprīdis, ne? Lauki Ozolainē, 20 km no Bauskas," mikroblogošanas vietnē Twitter raksta Helēna.

Ieraksta komentāros teikts, ka sirmgalvi vajadzēja aizvest, uz ko Helēna norāda, ka "nedrīkst cilvēku kustināt, ja nezina, vai nav kāds lūzums u.tml.".

Lai Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta mediķi ātrāk spētu nokļūt pie pacientiem dzīvībai bīstamās situācijās, dienests veido jauna tipa brigādes un atsevišķos Latvijas novados arī jaunus brigāžu punktus, šī gada februārī paziņoja dienests. Jaunajās brigādēs uz izsaukumiem dodas viens mediķis un operatīvā transportlīdzekļa vadītājs. Tās strādā dienas laikā no plkst. 8 līdz 22, kad tiek saņemts visvairāk zvanu uz ārkārtas tālruni 113 un izpildīti ap 80% no visiem izsaukumiem.

Komentē 5

 
Anonīms
 

Zirgābols no zirga tālu nav aizripojis... Kāda dura māte, tāda arī meita ! Sēž, gaida, smaida un neko nedara.

20.maijs Atbildēt

Tiesam arprats...Atra palidxiba blandas pa rimi veikalu,perk sev dzeramo,edamo,laika kad vini ir darba.ja,ir pusdienas laiks,tad ,lai sez savas telpas un ed.Ne ar atras palidxibas madinu braukat pa veikaliemVini ir palikusi tik riebigi....atsakas braukt ,aizrunajas,ka sastregumi?Ta nedrikst stradat....

20.maijs Atbildēt

Tur es jums pilniibaa piekriitu, jo pats arii esmu redzeejis kaa darba laikaa aatraas paliidziibas brigaades iepeerkas lielveikalos, lai taa vietaa atrastos celjaa pie pacienta vai savaas telpaas ! Un riebiigi vinji gan ir palikushi, zinot, kaada ir vinju atieksme pret pacientiem, jo atraas paliidziibas dienestaa tagad paarsvaraa straadaa jauni un nepieredzeejushi aarsti - praktikanti, kuriem nav nekaadas sajeegas kaa runaa ar pacientu, par pieklaajiibas truukumu jau nemazs nerunaajot, jo lielaakaa dalja ar pacientiem runaa piepaceltos un augstpraatiigos tonjos ! Taa teikt, pacienti nav nekas a vinji ir kaut kas - sho sisteemu un iedibinaato kaartiibu vajadzeetu ar stingru roku mainiit, jo izskataas ka muusu veseliibas ministrija to negrasaas dariit ! Nozjeelojami !

21.maijs Atbildēt

Labdien.

Parasti atturos no komentāriem,jo jau otrais vai trešais sāk ķengāt pirmo un sarakstes beigās pat nevar nojaust tēmu,par ko iet runa.

Bet šoreiz maza replika,kā àrsts ar gandrīz trīsdesmit gadu stāžu un iestādes vadīšanas pieredzi gribu apgalvot,ka šī situācija samērā daiļrunīgi raksturo Latvijas optimizētàs veselības aprūpes modeli. Tābrīža ministres prof. Rozentāles parakstītais modelis sadalīja esošās slimnīcas trīs kategorijàs. Man sāp sirds gan par Ludzu,Limbažiem ,Talsiem,Valku,bet jo īpaši par Bausku un Aizkraukli. Bauska bija viena no kadru un tehniskā aprīkojumà nokomplektētākajàm rajonu slimnīcām,kam lielākais nopelns pienācās tobrīd slimnīcas vadītājam dakterim Zeltiņam Uģim.

Bija viss daudzprofīlu slimnīcā nepieciešamais 24 stundas diennaktī. Arī NMP dienests,kas pakļāvās rajonu slimnīcām. Šobrīd NMPD ir centralizēts,optimizēts,atvienots no slimnīcas.

Varbūt tà ir labāk,bet palīdzību,kuru agrā baušķenieki un Via Baltica braucēji saņēma tūlīt un uz vietas,bet tagad neatliekamā palīdzība ir saņemama Jelgavà vai Rīgà. Vai tas bija tàlredzīgi,gudri,ekonomiski pamatoti,ka divu kaimiņrajonu slimnīcas tika pārprofilētas par Aprūpes, atstājot ap 100km pierobežas zonu bez tuvas neatliekamās palīdzības,dzemdību nodaļām u.t.t.

Šobrīd, jauni speciālisti, arī NMP ārstu palīgi,ārsti,bieži NEREDZ izaugsmes iespējas šādās slimnīcās un,ļoģiski,izvēlās galvaspilsētas vai ārzemju klīnikas. Lai gan ne tikai tas-kopējà situācija nozarē ir tāda,ka NMPD darbinieku protesti un masveida aiziešana ir,visdrīzāk, pirmās bezdelīgas.

Kas turpmāk sniegs neatliekamo palīdzību mums visiem. It īpaši tiem,kam tuvojas vecums un pensionēšanās.

Latviju,acīmredzot, glābs jauna administratīvā,veselības,izglītības reforma.

Tas nedaudz atgādina vācu militāràs propagandas daudzināto "frontes iztaisnošanas",respektīvi-bēgšanas politiku.

Par slimo sirmgalvi jāsaka-labi ,ka kāds atrada un izsauca "ātros",paldies par to un par to,ka bija kam atbraukt. Pagaidām.....

20.maijs Atbildēt

Savādi gan, "divas dienas gulējusi saulē"... Vai Bauskas rajonā polārā diena?

26.maijs Atbildēt
 
Autorizācija
Komentē Jaunākais: Šodien, 11:37

Jaunākās diskusijas