Absurds! Ūdrītim lūdz pamest ēstuvi Ventspilī

tautaruna.lv 8.mai 2019
 
Kaspars Krafts/F64 Photo Agency
Pirms trim gadiem janvārī mūziķis Rolands Balodis-Ūdris cieta satiksmes negadījumā, pēc kura viņš ir 1.grupas invalīds. Lai gan sabiedrība sniegusi finansiālu un morālu atbalstu gan mūziķim, kas tautā mīļi dēvēts par Ūdrīti, gan viņa ģimenei, joprojām abiem mīļotajiem, diemžēl, nākas sastapties ar reizēm absurdu sabiedrības locekļu rīcību.
"Šodien saskārāmies ar "interesantu" situāciju. Mans vīrs Rolands Ūdris, kā allaž pusdienas laikā ratiņkrēslā asistentes pavadībā tika vests uz kādu kafejnīcu Ventspilī paēst pusdienas. Ūdris pēc avārijas, kas notika pirms 3 gadiem ir 1.grupas invalīds. Viņam ir grūtības ēst, palīdz asistente un ēdot/dzerot bieži ir jāklepo un izskatās šmucīgi. Taču, mēs viņu tāpēc netaisāmies izolēt no sabiedrības," trešdienas pēcpusdienā sociālajā tīklā facebook raksta mūziķa sieva Ilona.

"Taču, pieņemu, ka citi - veselie "normālie" cilvēki uzskata savādāk...Šodien Olimpiskais centrs Ventspils kafejnīcas darbiniece Rolanda asistentei palūdza aiziet ar Rolandu projām un nākt vēlāk ēst, jo drīz tur nākšot ēst sportisti-futbolisti, kam esot nepatīkams šis skats kā Rolands ēd."

"Tad, varbūt turpmāk Latvijā vajag ieviest likumu, ka uz kafejnīcu durvīm, kam traucē invalīdi, tiek uzlīmētas zīmes "Invalīdiem ēst aizliegts", vai jānorāda stundas, kurās invalīdi tur drīkst uzturēties," retoriski jautā Ilona.

Jau vēstīts, ka 2016.gada 17.janvārī mūziķi Rolandu Balodi- Ūdri Rīgā notrieca automašīna. Pēc notikušā dziesminieks ar smagām traumām nogādāts slimnīcā, kur sākotnēji ārsti nedeva lielas cerības par viņa izdzīvošanu. Jau trešo gadu mūziķis cenšas atgūties no avārijā gūtajām traumām. Šobrīd viņš kopā ar sievu Ilonu un dēlu Bārtu mīt Ventspilī.

Komentē 44

 
Anonīms
 

Tāpēc man arī futbols nepatīk.

8.maijs 2019 Atbildēt

Kāpēc liekuļot?! Arī man būtu pretīgi skatīties, kā šis invalīds "ēd"...paēdināt var mājās! Galu galā sabiedrības veselajai daļai ir tiesības paēst bez "šmucīga " kaimiņa!

8.maijs 2019 Atbildēt

dzive izzspeele visadus jokus,skaties ka pats nepalieci par tad ,jo to nezina neviens shai trauksmainaja dzive,,tad ko darit ar veselajiem kuri biezak eed skalak par cukam??veselam cilvekam vajadzetu but veselam sapratam aa tev tadu diemzel nav un nebuss!!

8.maijs 2019 Atbildēt
Svetlana Oliņa > edgars.bumeistars

Jā, Edgar, tieši tā - gribēju uzrakstīt to pašu! Visu cieņu!

8.maijs 2019 Atbildēt

Bet neskaties tad! Kas tā pa modi skatīties, ko citi dara. Kā invalīds ēd, kā zīdainis ēd. Skaties savā šķīvī vai sēdi mājās un ēd, kur neviens netraucē.

8.maijs 2019 Atbildēt
Espats > edgars.bumeistars

Visiem tiem, kuri man te piesola palikt par kropli, varu tikai atkārtot - jūs visi esat liekuļi! Ja jau tik ļoti patīk tāds nosiekalojies, tuvāko apkārtni apklepojis ar ēdiena paliekām, Ūdrītis, ejiet viņa sievai palīgā šo cilvēku apkopt, pie reizes nomainīt piešmucētās autiņbikses ( vēlams, lai kāds no lielajiem aizstāvjiem tai brīdī kafejnīcā sēdētu pie blakus galdiņa)! Ja par savām pusdienām maksāju pietiekoši lielu cenu, man NAV jāskatās uz tādu cilvēku un variet turpināt mani gānīt, manu pārliecību kaķu lāsti nemainīs. Bet tev, bumeistar un oliņa, attiecībā par manu saprātu,varu tikai ieteikt nenodarboties ar pieņēmumiem!

9.maijs 2019 Atbildēt

Ja es to redzetu tad noteikti apvemtu visu un visus....

Ir jaciena apkartejie un mazliet jaievero pieklajibas normas

Neka personiga..

11.maijs 2019 Atbildēt

Espats.Tu jau nezini kàds pats rit vari bùt.Busim iecietigi un pieñemsim ka dzìvè ir arì tà.

8.maijs 2019 Atbildēt

Espats, un kāpēc ne vienkārši tādus izšaut? Nav invalīdu, nav problēmu un pasargātas Tavas estētiskās jūtas!

Tev tiešām šķiet, ka tas, ko Tu neredzi, neeksistē? Viens no veselas, inteliģentas un empātiskas sabiedrības rādītājiem ir šādu cilvēku, ar ierobežotām iespējām, neslēpšana, bet gan integrēšana sabiedrībā.

8.maijs 2019 Atbildēt

Visa nelaime alkoholā...

8.maijs 2019 Atbildēt

Tāda ēstuves darbinieka rīciba pret klientu ir nepieklājīga. Lai Dievs dod,ka viņai ,viņas bērniem nenotiktu tāda nelaime. Pilnīgs empātijas trūkums,visur tikai nauda,nauda. Ūdrīti būtu kā goda viesi pa velti cienājuši,bet te,nesmuki. Lemberga rausējgēns izpaužas.Pē,nesmuki gan!

8.maijs 2019 Atbildēt

Kads sakars ar alkaholu tu stulbene

8.maijs 2019 Atbildēt

Kāds tam sakars ar Lembergu? Un vispār, ja ''izskatās šmucīgi'', varbūt tomēr nedemonstrēt to tik publiski... Kāpēc maitāt ēstgribu citiem?

8.maijs 2019 Atbildēt
Normunds Berzins > priek.d.t.js.mao

Priekssedetaj meo...esstgriba pazud tevi ieraugot uz dabas fona.tava sieva ,ja zini to vardu,par tevi ta nerupesies ka sii kunndze par UDRITI.DIEVS dod tev Udrisa veselibu..neesmu sliktas domas par citiem,bet nu latvju tauta ...piedodied....

8.maijs 2019 Atbildēt
Svetlana Oliņa > priek.d.t.js.mao

Šodien kafejnīcā man ēstgribu "maitāja" vesels cilvēks - ēda ar netīrām rokām, čāpstināja un šņaukājās, nemaz nerunāju par to, ka smirdēja viņa "sieru zeķes". Lai bojātu "kopskatu", nemaz nav jābūt invalīdam. Lai Dievs Tevi sargā!

8.maijs 2019 Atbildēt

Musu sabiedriba ir slima.varbut rit busiet tsdapat situacija un ko tad

8.maijs 2019 Atbildēt

Ko tad? Par visiem 100% varu pateikt, ka negribētu, lai mani tādā stāvoklī ved ēdināt publiskā vietā.

8.maijs 2019 Atbildēt

Lai viņiem pašiem kļūt par 1.gr,invalīdiem.Tad redzēs cik ptiecīgi paši būs!

8.maijs 2019 Atbildēt

Jā, un tev pie blakusgaldiņa kādu ar smagu nesaturēšanu no visiem caurumiem. Varēsi priecāties!

8.maijs 2019 Atbildēt

Epats...cerams ka tev bus trakak,ka Udritim.un tani bridi tev tuvakie ies ar liikumu.

8.maijs 2019 Atbildēt

Ceri pats labāk, ka paliksi gudrāks un nemurgosi tādu sūdu vairs:)

8.maijs 2019 Atbildēt

Tu laikam nezini, ka tādi lāsti nāk atpakaļ pieckārtīgi. Gatavojies!

9.maijs 2019 Atbildēt

Arī es esmu 1.grupas invalīds ratiņkrēslā, esmu pusdienojis kafejnīcās bet nekādu problēmu nav bijis. Jautājums vai Ūdrītis pats vēlas un ērti jūtas pusdienojot kafejnīcā kur ļoti daudz apmeklētāju. Varbūt izvēlēties labāk brīvāku kafejnīcu vai papusdienot kaut kur pie dabas.. Ir jau dažādi varianti lai netiktu atstumts no sabiedrības.

8.maijs 2019 Atbildēt

esmu ari uz ratinkresla bet mes ari esam cilveki lai smalkie kungi neskatas ta ir neciena lai ta kafejnicas darbiniece jutas ka ir tie futbolisti to saprastu

8.maijs 2019 Atbildēt

Pagaidiet ,,,nestrīdaties ! Tas tiešām nav nekāds patīkamais skats .Vai domājat , ka Ūdrītis pats nesaprot , ka ir nepatīkami uz to raudzīties ? Es jau nu paša Ūdrīša dēļ nevestu viņu uz sabiedrisko ēdinātavu . Ir taču citas iespējas paarot slimu cilvēku neredzot svešām acīm un nesāpinot pašu ivalīdu . Tas būtu pareizāk no jebkura viedokļa raugoties .

8.maijs 2019 Atbildēt

Beigsim dalīt cilvēkus pēc izskata?Ūdrītis ir tāds pats cilveks kā jūs un visus bubuļus mēs uzburam savās galvās. Neviens nolicējs nav ideāls,neviens!

8.maijs 2019 Atbildēt

No nelaimes, slimībām, nav pasargāts neviens, neviens nevar zināt kas būs rīt.

8.maijs 2019 Atbildēt

Piekrītu ,>>Jānim Bērziņam (18:20 )Neviens mēs nezinām ,kas var notikt ,tāpēc ,

pārmetumi it kā nevietā ,bet pavadonim (nei) būtu arī jāsaprot ,kāpēc tā noticis .

Nevietā ir pārmetums arī oficiantei ,par izteikto lūgumu .Tas ir tīri cilvēciski izteikts

Jautājums tiem kuri nosoda oficiantes izteikto lūgumu ar saviem spriedelējumiem vai ja pie blakus galdiņa ....sēdētu ar bārdu apaudzis , ilgāku laiku nemazgājies ,,bomzis'',vai kāds no laukiem iebraucis zemnieks ,kuram drēbes ,,pievilkušās''

staļļa smakā .Vai tas pārējos ēst gribošos klientus apmierinātu vārāk ? Tātad ...

būsim saprotoši un ik katrs izvērtēsim ,ko drīkstam ,ko varam atļauties !

8.maijs 2019 Atbildēt

Kārtējais latvieša stulbums!! Nespēj pieņemt cilvekus, kuri ir tādi kādi tie ir! Paskatieties kā citur pasaulē ja ne invaliidi tad spocigi gerbusies cilveki staigā pa veikaliem izklaidejas utt. Un viss ir ok. Bet nu ir mūsu kultūra...

8.maijs 2019 Atbildēt

Nekur nav teikts, ka katrs būtu pa varu jāpieņem, arī ārzemēs ir gana daudz cilvēku, kuriem nepatīk visādi dīvaiņi, transi, smirdīgi klaidoņi un tie kam varbūt vienkārši nav paveicies, nav nekā tāda brīnumaina šeit, otra monetas puse arī būtu pašiem cilvekiem saprast, ka lai kāda būtu tava situācija vai nostāja ar to bāzties virsū un uzskatīt par vienīgo pareizo arī nav īstais tonis, jo labāka apkārtējo attieksme no tā nepaliks.

8.maijs 2019 Atbildēt
Līva Avota > alvils.puduls

Ha! Atradies te pareizais, visu noteicošais idiots!! Kraties labāk zilās tālēs!!

9.maijs 2019 Atbildēt

Spocīgi ģērbušies, tā nu ir cita opera,kam tas traucē, bet tik smaga invalīda barošana kā Ūdris nav jādara publiskā vietā. Arī citi ir tikai cilvēki, kam piemīt vemšanas reflekss.

10.maijs 2019 Atbildēt

Ja pie galda sedetu piedzeries deputats vai kads biezais un dirstu smirdigu sudu uz to kafejnicas galdu,viņam bučotu dirsu un vel dziedatu slavas dziesmas,bet te redziet invalids nesmuki edot.riktiga piderasu sabiedriba,kaut kur arpus Latvanijas to krogu aizklopetu momentali ciet un saimnieks samaksatu paris milionus ,moralo kompensaciju

8.maijs 2019 Atbildēt

Arzemes invalids ar risanas kustibam butu pabarots majas... Un neviens te ta nesvaidas ar kompensacijam.

Sapnis lieldienu nakti...

11.maijs 2019 Atbildēt

Mani pārņem dusmas šo visu lasot.Man tagad gandrīz jājūtas vainīgai,ka neesmu invalīde.Jāsanarkojas un jāmetas zem riteņiem???man arī ir tiesības paēst normāli.Var jau piesēst kur mazāk uzkrītoši,nevis iet bļaut par savām tiesībām.Paēdiet kādā klusākā vietiņā,ne tieši pusdienlaikā.Un zin ko,izlaid nagus no vilnas un kamēr kāds vāc tavu vīru,pagatavo kaut ko.

8.maijs 2019 Atbildēt

Piekrītu uz visiem 100% Liekuļu bars nolasījies...

9.maijs 2019 Atbildēt

Neiet runa par paēšanu, bet par necilo kultūru!!

9.maijs 2019 Atbildēt

Tieši tā!

10.maijs 2019 Atbildēt

Kapec ir janonicina Ūdrītis,vispirms saniedzat tik daudz kā Ūdrītis , un tad muti verat vaļa ,piedodiet latvieši nonoverte , kas citiem ir noticis,tik paši par sevi domā, Pameiģiniet jus uzrakstit tik skaistas dziesmas kā Ūdrītis?pameiginiet jūs but Ūdrīša vietā! Lai Dievs Viņu un viņa ģimeni svētī!

9.maijs 2019 Atbildēt

Tieši tā!!

9.maijs 2019 Atbildēt

Ko tad viņš tādu sasniedzis? Dzēris, narkojies un pa brīdim uzdziedājis? Un tagad Ūdris ēdīs pārējie vems? Tie kas te par ārzemēm raksta laikam tur nekad nav bijuši. Tur drīzāk ir tā, ka tādu Ūdri pilnā kafejnīcā nevestu, jo kopēji ir profesionāli un zina kurā vietā ko darīt.

10.maijs 2019 Atbildēt

Lasu un brīnos! Tā Ilona pati ir normāla? Vest tik smagu invalīdu pārpildītā kafejnīcā, turklāt tur cilvēki ēd. Komentētāji, nevajag liekuļot! Tikai retajam ir tik stipras iekšas, lai bez pretīguma uz to skatītos.Es nemaksāju naudu kafejnīcā, lai pēc tam izvemtos! Līdzjūtība kafejnīcas darbiniekiem!

10.maijs 2019 Atbildēt
 
Autorizācija
Komentē Jaunākais: Šodien, 14:33

Jaunākās diskusijas