Klienti ēstuvē "Akropolē" pikti, ka tiek apkalpoti krievu valodā

tautaruna.lv 28.apr
 
facebook.com/ AKROPOLE
Vairāki klienti sūdzējušies, ka vienā no lielveikala "Akropole" esošajām ēstuvēm strādā personāls, kas nerunā latviešu valodā, vēsta raidījums "Bez Tabu".

Raidījums “Bez Tabu” saņēmis vairākas sūdzības par kafejnīcu “Grill London”, kur vairumā strādājot lietuvieši. Kafejnīcas klienti ir šokā par to, ka tiek apkalpoti krievu valodā un tā tiekot uztverta par normālu praksi.

”Grill London” nolīgtā sabiedrisko attiecību pārstāve Anda Daubure norāda, ka uzņēmums tik īsā laikā nav spējis atrast atbilstošus darbiniekus, kuri būtu gatavi strādāt restorānā, tādēļ palīgā braukuši restorāna ķēdes darbinieki no Lietuvas. Tiesa, esot mērķis, ka ēstuvē drīz strādāšos darbinieki, kuri runā latviešu valodā.

Arī Valsts valodas centrs ir informēts par situāciju. Tāpat par to informēta lielveikala vadība, kas uzdevusi situāciju atrisināt.

Avots: raidījums "Bez Tabu

Komentē 10

 
Anonīms
 

vnk --tādi neapmierinātie jāmāca --radikāli jāmāca un jāpārmāca....

.....nekādu komprpomisu uin locīšanās idiņu priekšā-----

Darbā jāpieņem nevis leiši bet gan čurkas,arābi, pakistāņi ,ķinieši ,krievi ,nēģeri čigāni utml ..... valstsvaloda drīkst skanēt tikai no tulka mutes....

un pie durvīm plakātu ::

==============================================================================================================================

"" Mūsu darbinieki šeit runā uzbeku, arābu, persiešu , mandarīnu ,suahili, krievu ,romu valodās .....""

""Valstsvalodīgie lopi !!

Mēs cienām arī Jūsu tiesības saņemt pakalpojumu valastsvalodā -- tāpēc piedāvājam tulka pakalpojumus -- Cena 3 eiro par 1 pirkšanas reizi ?? ""

==============================================================

29.aprīlis Atbildēt

super!

29.aprīlis Atbildēt

Ļoti labi, tikai tulka pakalpojumi klientiem jāsaņem bez maksas.

4.maijs Atbildēt

Jau ZB ar valodismu, vienkārši jau noriebies -tikai rejas

29.aprīlis Atbildēt

Pamēģiniet kaut ko latviski sarunāt Daugavpilī! Izdosies labi ja 10% mēģinājumu.

29.aprīlis Atbildēt

Jay piegriezusies ar to Krievu valodu!!!

Krievu laikaa bija labi...tagad nu sataisiijusi "vrag naroda"!!! Kas taa Latvija!,??? Visi muuk prom..resnie cukas kas pie varas savus muulus audzee... gudri runaa...bet jeega nekaada..kaut juus tur kaads zurku indi iebarotu!!!

30.aprīlis Atbildēt

Klientiem Akropoles ēstuvē vajadzētu vairāk uztraukties par to,ko liek viņu šķīvjos,nevis par to,kādā valodā ar viņiem runā

3.maijs Atbildēt

Vai, lai noskaidrotu ko liek manā šķīvī, man būtu jāmācās krievu valoda? Savā valstī es nevaru runāt valsts valodā? Tas ir normāli?

3.maijs Atbildēt

Nu lai runā leitiski, ja jau tā! Gan jau saprastos. Nu kaut angliski, tomēr Eiropas valoda.Un arī nosaukums Grill London. Kādā sakarā krieviski? Te kas Krievija, velns lai parauj!!!

4.maijs Atbildēt

Ja neprot valodu nav ko vazāties pa ēstuvēm.Lai latviski ēd mājās un liek mieru krievu valodai.Atbalstu tulka pakalpojuma ieviešanu.uzreiz mācētu pat ķīniešu valodā runat

5.maijs Atbildēt
 
Autorizācija
Komentē Jaunākais: Vakar, 22:12

Jaunākās diskusijas