Sieviete neslēpj sašutumu: Esmu darba nespējīga, jo nerunāju tekoši krieviski?

tautaruna.lv 13.mar 2019
 
Pixabay
Kāda sieviete raidījuma "Bez Tabu" rubrikā "Sūdzību dēlis" neslēpj savu sašutumu par darba devēju prasībām, meklējot darbiniekus.

"Vai tiešām es, Latvijas pilsone, esmu darba nespējīga, jo nerunāju tekoši krieviski? Skolas laikā mana izvēles valoda bija vācu valoda nevis krievu valoda. Tā kā esmu darba meklējumos, esmu nosūtījusi CV visur, kur iespējams.

Šodienas situācija. Man zvana no “RD Electronics”. Personālatlases speciālists ilgi un sīki izprašņā par manis nosūtīto CV, atbildot uz jautājumiem, viņš uzdod pēdējo un šādu jautājumu: “Kā ar krievu valodu?”

Atbildot, ka saprotu pamatfrāzes, bet tekoši nerunāju, personālatlases speciālists novēlēja veiksmi atrast darbu un nemaz neuzaicināja uz interviju. Absurdi! Kā arī publisks FUJ bankai “Citadele”, ar kuru bija šī pati problēma.

Tā kā likums tagad ir pieņemts, ka obligāti prasīt nevar krievu valodu, to neviens darba devējs neievēro. Esmu vienkārši šokā, un esmu sapratusi, ka esmu nākamā, kam jāpērk aviobiļete prom no Latvijas, jo savā dzimtenē neviens mani darbā neņems, jo nerunāju krieviski. Nožēlojami!” secina sieviete.

Jau pērnā gada septembrī ziņojām, ka par spīti darba devēju un opozīcijas iebildumiem, likumdevējs pirmajā lasījumā apstiprinājis likumprojektu, ar kuru turpmāk iecerēts darba devējiem aizliegt pieprasīt konkrētas svešvalodas prasmi, ja darba pienākumos neietilpst šīs svešvalodas lietošana. Līdz ar šo ieceri Darba likumā iekļauts arī grozījums, kas nosaka, ka valsts un pašvaldību institūcijās un kapitālsabiedrībās strādājošajiem nedrīkstēs prasīt tādu valodu zināšanas, kas nav Eiropas Savienības oficiālā valoda. Paredzēts, ka valdība noteiks to amatu un profesiju sarakstu, uz kurām šī likuma norma neattieksies.

Komentē 12

 
Anonīms
 

Tā krievam dirsā līšana jau sāk palikt par nekaunību.Un tas ir latvijā.Un vēl krieviem nav kauna sūdzēties,ka viņus te apbižo

13.marts 2019 Atbildēt

Nelaime ir tā, 1991.gadā civilokupanti netika izmesti no Latvijas un,pateicoties mūsu gļēvajām valdībām, kā arī tā saucamajiem ''prezidentiem'' ar Vīķi priekšgalā, notiek nepārtraukta zemošanās krievu priekšā.

13.marts 2019 Atbildēt

Vispār, jā, esi darbam nederīga vairumā gadījumu.

Latvijā jāmāk runāt krieviski, jo Latvijā ir daudz krievu! Tā ir realitāte.

Es arī nealgoju cilvēkus, kas nemāk krievu valodu. Ja gribat dzīvot fantāziju pasaulē, tad nemācieties krievu, angļu valodas un nesūkstieties, ka jūs negrib neviens algot. Pats zinu visas trīs un man tas ir palīdzējis karjerā.

Šeit nacionālisms ir tikai attaisnojums slinkumam. Bizness ir bizness.

13.marts 2019 Atbildēt

Un pirms tūdaliņi spiegs un brēks es piebildīšu, ka KRIEVIEM Latvijā jāmāk runāt LATVISKI. Un GAN krieviem, GAN latviešiem jāmāk arī trešā - angļu valoda. Ir jāmāk adaptēties situācijām un nespēja apgūt 3 valodas ir zema intelekta

vai slinkuma indikators. Principi ir tikai iegansts, lai neatzītu, ka "esmu par tupu, lai iemācītos".

13.marts 2019 Atbildēt
Juris Skola > andrew.robbins

Jā, un viesiem Krievu, Angļu, Vācu tūristiem/biznesmeņiem arī jamāk runāt Latviski! :) :0

13.marts 2019 Atbildēt

Darba devēji neko neievēro. Esesā algu nenorāda vakancēm, visur prasa krievu valodu, būvniecībā pat pieprasa zināt Ukrainas būvnoteikumus.

13.marts 2019 Atbildēt

Tad iemācies, nevis vaidi. Vaidētāji nevienam nepatīk.

14.marts 2019 Atbildēt
Krists Avots > andrew.robbins

Pisies tu dirst. UK pamēģini prasīt lieko valodu, twvi pasūtīs dirst. Jo viss notiek angliski. Latvijā vajag to pašu. Piedrāzt krievu valodu manā zemē. Saptati tu sūda ekonomist.

16.jūnijs 2019 Atbildēt

Nevar noliegt, ka ir profesijas, kur krievu valoda ir jāzina pietiekami labi, lai atbildētu uz klientu jautājumiem.

14.marts 2019 Atbildēt

Kāpēc, darba devējs, zinot situāciju LV nedrīkstētu prasīt , lai tekoši runātu krievu valodā, mēs visi zinām, kad labākie klienti gan bankās, gan tirdzniecības vietās ir tieši krievvalodīgie. Latvietis iepērkas uz lieliem svētkiem, jo nomaksājot kredītu nekam vairs pāri nesanāk.

14.marts 2019 Atbildēt

Ko cepās? Tas pats ir ar angļu valodu! Par to gan sašutumu nemana. Tagad pat latviešu valodā grūti saprast kādu īsti darbu piedāvā.

14.marts 2019 Atbildēt

Klientu apkalpošanas sfērā ir jāzin krievu valoda, punkts. Cits jautājums, ka gadās pārdevēji, kas neprot latviski, tas gan ir lielais FUI. Tev kā klientu apkalpotājam ir jāprot atbildēt, piemēram, igauņu tūristiem, kuri latviski nerunā, bet visticamāk sapratīs angļu vai krievu valodu.

19.marts 2019 Atbildēt
 
Autorizācija
Komentē Jaunākais: Šodien, 8:08

Jaunākās diskusijas