Pircēja veikalā Rīgā: Ar mani atsakās runāt krieviski, tā ir necieņa

tautaruna.lv 7.mar
 
F64
Kāda sieviete sūdzas, ka veikalā "Drogas", kas atrodas Rīgā, Kaļķu ielā, pārdevēja atteicās viņu apkalpot krievu valodā.
Portālā "sudzibas.lv" sieviete raksta, ka notikušais, viņasprāt, ir necienīga attieksme pret pircējiem.

"Pārdevēja vārdā Laila atteicās ar mani runāt krievu valodā, nesasveicinājās, nepajautāja, vai man ir klienta karte, uz manu lūgumu nosaukt pirkuma summu sāka runāt ar mani angļu valodā, tā arī nenosaucot summu. Tā ir necieņa pret pircējiem," uzskata sieviete.

Tikmēr komentāros cilvēki pauž uzskatu, ka pārdevējai nav bijis obligāti jāatbild krievu valodā.

"Pārdevējam nav obligāti jārunā jūsu izvēlētā valodā, izņemot, protams, valsts valodu. Ir daudz jaunu cilvēku, kas neprot plašās Krievzemes valodu, bet prot un lieto angļu valodu," teikts kādā komentārā.

Jāpiebilst, ka pircēji ik pa laikam sūdzas par pārdevēju nelaipno attieksmi. Tā nesen kāds pircējs sūdzējies par pārdevēju veikalā "Top" Talsu novadā.

Avots

Komentē 35

 
Anonīms
 

Kundzìte atrodas Latvijà. Kapec neesi iemacijusies latviesu valodà runàt. Sì ir necieña pret valsti kura dzivo. Brauc uz savu etnisko dzimte ni un runa c ik uziet.Tie laiki sen ir beigusies.

7.marts Atbildēt

Pilnībā piekrītu!:)

7.marts Atbildēt

Necieņa ir dzīvot Latvijā un valsts valodu nezināt.Nez kāpēc citā valstī Tev viņu valoda ir jāzina,bet šeit redz necieņa!Besī man ārā tie cilvēki ar savu uzkundzēšanos ,bet Tu runāsi ar mani krieviski,bet pie pirmās izdevības tad gan Latviešu valodā arī atbild.Tad nu gan iemesls sūdzēties!

7.marts Atbildēt

Šitie okupantu izdzimteņi nebrauks uz savu sūdu bedri.Šeit viņiem ir paradīze.Pārdevējas priekšā noņemu cepuri.Ja visi Latvieši tā runātu ar okupantu izdzimteņiem,tad varbūt arī okupanti saprastu ,ka ir jāciena tās mājas,kurās viņi dzīvo .

7.marts Atbildēt

Diemžēl lielākā daļa veikalos un iestādēs strādājošie latvieši sevi pazemo un bezjēdzīgi izdabā svešo okupantu nekauņām! Pat nesaprotot, ka tiem ir tiesības prasīt,lai valsts valodu zināt negribošie psrs vatņiki var nāk ar tulku,jeb lai apmaksā tiem tulkošanas pakalpojumus, kuri no darbin-m ir ar mieru par maksu to darīt. Protams, arī pašcieņas jautājums tas ir!

7.marts Atbildēt

1981.gadaa aizbraucu dzivot uz vira dzimteni Ukrainu. menesha laikaa jau tekoshi runaju vietejaa dialektaa.un tagad aizbraucot ciemoties joprojaam esmu tur savejaa. a te Latvijaa dazi labi ar tik cietu pauri ,ka 70 gadi pagajushi un vienalga nekaa. pat zirgam jasmejas.

7.marts Atbildēt

Pilnīgi pareizi !!!!!

7.marts Atbildēt

Varbut busim konsekventi..un runasim tikai sava latviesu valoda...citadi veikli pariet uz anglu valodu..ka to saprast..?

7.marts Atbildēt

Pilnīgi piekrītu

7.marts Atbildēt

Es pilnīgi piekrītu, ka jebkurā iestādē ir jārunā valsts valodā, ja cilvēks ir iebraucējs, tad viņš automātiski saprot, ka jārunā ir angliski. Nav ko izlaist tos negribētājus un latviešu valodas necienītājus.

7.marts Atbildēt

Kāpēc mums jārunā krieviski ???!!! Viņi 79 gadus nav mūs cienījuši un centušies iemācīties latviešu valodu ! Te ir Latvija! Kaut kas nepatīk, - brauc uz roģinu !!!

7.marts Atbildēt

Kāpēc ar tevi būtu jārunā krieviski . Valsts valoda ir latviešu un pārdevējai nav jārunā svešvalodā. Starptautiskā valoda ir angļu un, cik sapratu, ar to viņai nav problēmu.Pārdevēja malacis!Un kundzītei nebūtu jāplātās ar savu garīgo atpalicību

7.marts Atbildēt

pilnīgi pareizi m,ja par 50 gadiem nevar iemācīties valodu,tad jabrauc kur viņu saprot

7.marts Atbildēt

Absurds un nekaunības kalngals! Loģiski, taisnīgi un juridiski būtu tikai viens, ja pircējs Latvijas valstī neprot vienīgo oficiālo valsts valodu, tad viņam ir visas iespējas izmantot vārdnīcu vai maksas pakalpojumu-tulku! Nevienam LV pilsonim nevar un nedrīkst svešinieki piepraīt runāt mongoļu,tatāru vai citā LV svešā valodā.

7.marts Atbildēt

bet ar mani atteicās runāt Latviski Origo informācija

7.marts Atbildēt

Un ...kāda bija tālākā rīcība, ja Tevi šādi pazemoja iestādē, kas barojas no LV tautas, bet neievēro likumus?!

7.marts Atbildēt

Cerams Jūs to nepieļāvāt!

7.marts Atbildēt
Fra

iepirkšanās tikai krievu valodā iespējama tikai Krievijā, jābrīnās, ka krievi to nezin

7.marts Atbildēt

Visu cieņu, gribétu lai vairàk bútu tik drosmígi apkalpjošie cilvéki, un jà ir labi ja zin vél vienu valodu, bet LATVIJÀ KRIEVU VALODA NAV VALSTS UN PRIORITÀRÀ VALODA lídz ar to.....

7.marts Atbildēt

Meitenei bonus.

Te nav rasha. Runā angliski. Malacis pārdevēja.

7.marts Atbildēt

Un, ja pircēja runātu hindu valodā, pārdevējai būtu jāzina?

7.marts Atbildēt

Pat debīlais 30 gadu laikā brīvajā Latvijā iemācītos latviešu valodu. Acīm redzot, te ir gadījums ar superdebīlu vai Latviju nicinošu cittatautieti- krievieti.

7.marts Atbildēt

Tā ir visklajākā necieņa pret vidi, kurā cilvēks dzīvo! No otras puses, persona, kura vēl joprojām nav iemācījusies un negrib iemācīties - ir aprobežota un patiesībā nelaimīga, lai gan pati to diez vai apzinās. Manuprāt, mums tādi cilvēki ir jāliek pie "vietas" viņiem saprotamā veidā.

8.marts Atbildēt

ne mēs visi protam krievu/ latviešu / angļu valodu- kapēc jaapvainojas uz meiteni ka nezin krievu valodu? tad man ko apvainoties uz katru kas nezin latviešu valodu? nu beidzat taču ņirgaties meitene centas sazinaties angļu valoda , jo iespejams domaja ka kundze ir turiste... žēl ka cilvēki sūdzās par nenozīmīgam lietām, labāk būtu fokusējušies uz labām lietām. tomēr nostāšos meitenes pusē un teikšu lai neņem galvā, jo klients ta pat vienmēr uzskatīs ka viņam ir taisnība pat tad ja viņam nav taisnība

8.marts Atbildēt

Beidzot!!!!

8.marts Atbildēt
 
Autorizācija
Komentē Jaunākais: Vakar, 22:47

Jaunākās diskusijas