Sirmgalve četrrāpus jādodas pakaļ dokumentiem uz PMLP nodaļu Limbažos

tautaruna.lv 17.feb
 
Ekrānuzņēmums no Facebook
Kāda sieviete Limbažos kļuva par situācijas aculiecinieci, kad sirmgalve, kura spēj pārvietoties vien ar staiguli, rāpus devās uz Pilsonības un migrācijas lietu pārvaldes (PMLP) nodaļu, jo ēka nav pielāgota cilvēkiem ar kustību traucējumiem.

"Biju aizbraukusi uz PMLP izņemt dokumentus, devos projām, kad redzēju, kā ēkā uz PMLP mēģina nokļūt cilvēks cienījamā vecumā ar kustību traucējumiem!
Ja āra trepes vēl akceptēja, tantes palīglīdzekli, tad iekštelpu trepes kundze pārvarēja četrrāpus.Tas nav normāli!!!" raksta Madara.

Ekrānuzņēmums no Facebook

Madaras ierakstu pamanījusi arī invalīdu un viņu draugu apvienība "Apeirons": "Diemžēl Limbažos cilvēkiem, kuri nevar uzrāpties pa kāpnēm nav iespējams saņemt SVARĪGĀKO dokumentu - pasi/ID! PMLP, šis jautājums ir jārisina nekavējoties!"

Situāciju komentējis arī PMLP: "Mēs izsakām nožēlu par radušos situāciju un uzskatām, ka šādi gadījumi neatbilst mūsu klientu apkalpošanas vērtībām - būt pieejamiem visiem Latvijas iedzīvotājiem.

Tajā pašā laikā informējam, ka cilvēkiem ar invaliditāti vai kustību traucējumiem, ir pieejams bezmaksas pakalpojums - vizīte dzīvesvietā, kas ir jāpiesaka telefoniski.

Apzināmies, ka gados vecākiem cilvēkiem nav brīvas pieejas internetam un mūsu publicētajai informācijai, tādēļ gadījumos, kad klients ir ieradies mūsu nodaļā un viņam nav iespējams, vai ir apgrūtinoši doties uz nepieciešamo telpu, mūsu klientu apkalpošanas speciālisti klientu apkalpo ārpus savām darba telpām. Papildus informējam, ka mēs esam lūguši ēkas īpašniekam - Iekšlietu ministrijas Nodrošinājuma valsts aģentūrai par iespēju ierīkot Limbažu nodaļā ārējo liftu, kas būtiski uzlabotu klientiem pieejamību mūsu piedāvātajiem pakalpojumiem. Vēlreiz atvainojamies par sagādātajām neērtībām!"

Komentē 8

 
Anonīms
 

Ļoti žēl šo cilvēku. Diez, ko sieviete būtu darījusi, ja būtu izrādījies, ka PMLP apmeklētājiem kārtas numuriņus pieņemšanai izsniedz tikai priekšpusdienā no 9.00 līdz 12.00, bet pēcpusdienā bez iepriekšēja pieraksta apmeklētājus nepieņem kā Jelgavas filiālē. (darba laiks no 9.00 līdz 16.30, izņemot piektdienas, jo tad līdz 16.00) Ja cilvēkam jābrauc no laukiem, kur kursē viens līdz divi autobusi dienā, var arī nepagūt un pie pases netikt. Turklāt, manuprāt, pārāk daudz kas par valsts iestāžu darbības principiem ir uzzināms tikai un vienīgi internetā. Gados vecākiem cilvēkiem diemžēl pietrūkst gan prasmju, gan arī līdzekļu, un reizēm arī tīri fizisku iespēju, lai piekļūtu šai informācijai. Par saviem nodokļiem valsts iestādes uzturam visi, bet vai tās ir pieejamas visiem, kas maksā un varbūt arī visu mūžu godprātīgi maksājuši nodokļus, tas jau cits jautājums...

17.februāris Atbildēt

Normāli.... pie tam, pilnīgi iespējams, ka tas nabaga cilvēks līdz nodaļai bija spiests braukt ar taksi, kas mūsu laukos ir pavisam "normāla" parādība. Ja kāds nevar aiziet līdz veikalam, tad viņš vienkāŗši paliek neēdis ( ja nenomirst, kas arī ir viņa paša problēma), bet, ja kāds nebūs laikā samainījis pasi, tad valsts viņam noteikti panāks pretī - sastādot administratīvā pārkāpuma protokolu.

Varētu jau kārtējo reizi jautāt - kur tad sociālie darbinieki. Taču tiem jau jāaprūpē visu kategoriju deklasētie elementi, nevis parasts tantukiņš,kurš nav ne nodzēries, ne grāvī gulēdams kājas atsaldējis.

17.februāris Atbildēt

Bauskā ir tas pats.

17.februāris Atbildēt

Padomājiet loģiski - tante devās PĒC izgatavotās pases, tātad, jau vienreiz šo ceļu TĀDĀ stilā tika nogājusi - iesniegumu iesniegt un fočēties, tur papilārās līnijas piefiksēt - un toreiz PMLP to uzskatīja par normālu. nekādas mājas vizītes nepiedāvāja, bet šoreiz kāda maita to visu internetā izlika, tā atraujot ierēdņus no sekmīgās kapejas krūzes un spiežot flūdot par idiotiskiem ārējiem liftiem un citiem naudas piļīšanas pasākumiem... Pirmajā stāvā, protams, valsts kantorim vietas nav, jo tur iekortelējusies kāda komercfirma, tas saprotams...

17.februāris Atbildēt

Līdzcilvēki (darbinieki, klienti) vienkārši var kundzei arī piedāvāt palīdzēt uzkāpt pa kāpnēm.

17.februāris Atbildēt

Savukārt man, daudzus gadus atpakaļ, pavisam neilgi pēc iegurņa un astes kaula lūzuma, nācās 10 stundas nosēdēt poliklīnikas telpās, lai tiktu pie ārstu konsīlija, kas novērtētu manu veselības stāvokli invaliditātes piešķiršanai. Vai kāds no viņiem nevarēja iedomāties, ka ar šādiem lūzumiem pat neilgi nosēdēt ir ļoti sāpīgi, kur nu vēl tik ilgu laiku. Tā jau ir, ka otru sāc saprast tikai tad, ja pats esi nokļuvis attiecīgā situācijā.

18.februāris Atbildēt

Arī Smiltenē nav iespējas invalīdiem piekļūt pasei un ID.Kāpnes ir nepārvaramas.

18.februāris Atbildēt

Limbažu nodaļai vajadzētu pārcelties no ēkas otrā stāva uz pirmo, vai arī uz citu ēku, vai arī ierīkpot zavana pogu, lai cilvēks ar kustības traucējumiem varētu darbinieku izsaukt. Mans tēvs arī dzīvoja Limbažos(bija paralizēts pēc insulta) Lai viņš varētu saņemtu savu jauno pasi, man bija jārājās ar šīs iestādes darbiniekiem, jādraud ar TV raidījuma piesaisti, tikai tā panācam, ka darbiniece pacēla savu pakaļu no krēsla un atnāca līdz mašinai, lai tēvs parakstās un saņem pasi. Kauns.

21.februāris Atbildēt
 
Autorizācija
Komentē Jaunākais: Šodien, 9:36

Jaunākās diskusijas