Pircēja neizpratnē par cenu atšķirībām Lietuvā un Latvijā

tautaruna.lv 14.feb 2019
 
Ilze Zvēra/ F64 Photo Agency
Kārtējo reizi sociālajā tīklā facebook publicēts stāsts par to, ka Lietuvā iespējams par visai niecīgu summu iegādāties medikamentu, kas Latvijā maksā krietni dārgāk.
Kāda sieviete pastāstījusi, ka aptiekā Lietuvā farmaceitei jautājusi par kādu medikamentu, kura cenu tur bijusi 1.77 eiro. Tiesa, šāds pats medikaments ar Latvijā maksājot 8.33 eiro. Jāsaka gan, ka konkrētā medikamenta nosaukums ierakstā netiek minēts.

Arī citi ieraksta komentētāji norāda, ka šis nav pirmais šāda veida gadījums. Piemēram, kāda sieviete norāda, ka viņa Krievijā iegādājusies bērniem paredzēto medikamentu "Nurofen" par to vien samaksājot 3 eiro. Tikmēr Latvijā šīs zāles maksā aptuveni 9 eiro.

Tikmēr ziņu aģentūra LETA jau vēstīja, ka saistība ar zāļu verifikācijas sistēmas ieviešanu atsevišķu ražotāju zāļu cenas varētu pieaugt par 8-14 centiem uz vienu iepakojumu.

Zāļu cenu pieaugums būs atkarīgs no tā, kādas būs izmaksas ražotājam, turklāt to, vai zāļucena palielināsies noteiks arī tas, cik uzņēmējam būs iespējams izmaksas segt no saviem avotiem, kā arī no tā, kādā stāvoklī bijis iepakojums līdz šim.

Komentē 5

 
Anonīms
 

Ne tikai medikamenti.Arī Laimas ražotā produkcija Lietuvā ir krietni lētāka nekā Latvijā!Kāds tur sakars ar ražotāju izmaksām un produkta iepakojumu.Arī Latvijā ražotie medikamenti mūsu valstī ir jūtami dārgāki nekā "visu lamātajā un nīstajā" Krievijā.Nav ko plikšķināt ačteles,bet tas ir fakts.Negribētu,protams,lai šie veiksmīgie šeftmaņi aizrītos ar saviem medikamentiem,šokolādēm,u.c..Diemžēl dzīvē gadās visādi.

14.februāris 2019 Atbildēt

2010. gadā Krievijā nopirku "Laimas" konfektes. Par cenu neatceros, bet izrādījās pretīgs viltojums.

14.februāris 2019 Atbildēt

Balsojāt par jeņķi Knariņu - saņemiet. Un neaizmirstiet OIKā klaušas savlaicīgi maksāt ! Tur tak Knariņš arī savu roku pielika.

14.februāris 2019 Atbildēt

Man atkal brīnums-kas vispār par to brīnās pie att. kontingenta

18.februāris 2019 Atbildēt

Raksts ir nepilniigs no zurnaalistu puses-jo eiro veertiiba lietuvaa atskiraas no eiro latvijaa!

20.februāris 2019 Atbildēt
 
Autorizācija
Komentē Jaunākais: Šodien, 11:57

Jaunākās diskusijas