Sieviete samulst par redzēto pie pieminekļa latviešu strēlniekiem

tautaruna.lv 25.jan
 
Facebook
Piemineklis "Latviešu strēlniekiem" atrodas Latviešu strēlnieku laukumā Rīgā.  Pieminekļa autors ir tēlnieks Valdis Albergs, atklāts 1971. gadā. Piemineklī attēloti trīs vīri, kam ir laikmetam raksturīgie ieroči un apģērbs.

Pieminekļos tiek iemūžināti pagātnes notikumi un cilvēku piemiņa, kurus tā brīža sabiedrība uzskata par atcerēšanās un pieminēšanas vērtiem, tiem ir vēsturiska vērtība.

Kāda sieviete facebook Vija K. pauž izbrīnu, kāpēc piemineklis "Latviešu strēlniekiem" ir savā ziņā pamests likteņa varā.

"Saulainā diena mani iedvesmoja skaistu Rīgas skatu fotografēšanai. Bet pie strēlnieku pieminekļa es samulsu. Kāda tad tagad ir mūsu attieksme pret latviešu strēlniekiem? Mēs ar viņiem vairs nelepojamies itin nemaz?

Kaut kas ir kļuvis neērts un nostādnes ir mainījušās? Vide ap pieminekli viegli degradēta - smird pēc atejas (iespējams, ka čurātāji atraduši labu patvērumu postamenta iedziļinājumu stūros). Nerēķinoties ar kopskatu, tieši strēlnieku pakājē uzstādīta ceļazīme “ķieģelis” un neglīts kiosks. Nekur nemana ne ziediņa... Skumji! Katram no mums ģimenē taču kāds vectēvs vai vecvectēvs būs gājis strēlniekos... Mūs kāds nesaprot, vai arī mēs paši sevi nesaprotam? Turpat līdzās uz celtniecības objekta žoga uzraksts “Latvija 100” vēsta par gribu, varoņiem, kas izcīna brīvību, un stipru tautu," raksta Vija.

Komentē 8

 
Anonīms
 

Ja tie būtu latviešu banderovieši, varbūt arī valdība ar viņiem lepotos un piemineklis būtu pienāccīgi sakopts. Tā nu sanāca, ka tie bija sarkanie un Stučkas strēlnieki, kuri cīnījās par padomju varu, sākumā Latvijā, bet vēlāk aizgāja uz Krieviju un arī tur darīja briesmu darbus, kā to atcerējās Krievijas iedzīvotāji vēl ilgu laiku. Ka varētu būt kādam tajadējam rada, nav izslēgts, jo vienā brīdī, viņus izlika laukā no Krievijas, jo bija palikuši pavisam bīstami un nevadāmi. Kuri palika, tie pa lielākai daļai, tika iznīcināti lielo Staļina tīrīšanu laikā. Bet ja viņus nedala ne savējos, ne arī svešos, tad viņi tiešam cīnījas varonīgi.. Labi jau, ka te nav Ukraina, jo tad viņu būtu nojaukuši kā komunisma simbolu...

25.janvāris Atbildēt

Bandera- ēbrejs, Staļins ar ēbreja asinīm, Ļeņins ar ēbreja asinīm. Ļeņins latviešiem apsolīja brīvu valsti un viņi izcīnīja, kaut kurā pusē bija! Tagad IR GĻĒVI KRIEVU KOLOBROCIONISTI KĻUVUŠI!

28.janvāris Atbildēt

toreiz tā bija sistēma!iesaistīt tautas karos,jo tad cīnijās,lai dabūtu lodi pierē,a tagat vieglāk nopārdot ar reizi savu tautu,lai tā vergotu imperiālistiem,a valdība uzdzīvotu!komunistu stilā!a strēlniekus nav jāvaino,jo sarkanie strēlnieki vejdojās no strādnieku šķiras,a komunisti radās no bandītiem-imperiālistiem,kuriem bija izdevīgi visi kari!a kijevā tagat fašisti,tas ir hitlerisma paveids!

26.janvāris Atbildēt

VEJINS---ANTINS !!!

26.janvāris Atbildēt
Juris Mikelsons > edvards.putnaerglis

Nav svarīgi , baltie vai sarkanie, bet cīnījās latviešu strēlnieki tiešām varonīgi.Un Putnaērglis lai nomaina uzvārdu uz Klukste.

Un likt puķes vai čurāt ,ir katra izvēle pēc pārliecības.

P.S. Ja kas ,tad RĪGĀ vajag čurāt uz katra stūra , jo bezmaksas tualeti tur nav iespējams atrast, it sevišķi pieminekļu tuvumā. kā arī stacijās un citās vietās.Kāpēc man maksāt , ja man vajag tikai ūdeni veco nolaist?

28.janvāris Atbildēt

"Mes bije trise latviese strelnieke: dive zidele no Trentelbergem un viene starovere no Gaigalovam."

26.janvāris Atbildēt

Tas nav Latviešu strēlnieku piemineklis,bet sarkano strēlnieku piemineklis.Ja rūpīgāk ieskkatās,viņiem nav pat zvaigznes noņemtas no cepurēm,Latviešu strēlniekiem nebija zvaigznes pie cepurēm.Ko var gribēt,Latvijā arī tagad ir pie varas komunisti un viņu izdzimteņi.Tāds kā bija Kārlis Ulmanis Latvijai reizi 100.gados rodas,gan jau drīz būs Latviešiem savs gudrs Latviešu prezidents,kā bija savā laikā Kārlis Ulmanis.

27.janvāris Atbildēt

Sākotnējais pieminekļa ideoloģiskais uzstādījums patiesi ir šodienas Latvijā vismaz neērts, bet piemineklis ir ģeniāls kaut vai tāpēc ka es tajā redzu kaut ko citu, un to var parādīt ar pavisam nelielu pieskārienu protams ja pieminekļa autors piekrīt) Diviem strēlniekiem nomainīt kokardes vienam zvaigznes vietā latvisko saulīti un otram trikolora kokardi. Piemineklis uzreiz ir visiem strēlniekiem ne tikai sarkanajiem.

28.janvāris Atbildēt
 
Autorizācija
Komentē Jaunākais: Šodien, 8:27

Jaunākās diskusijas