Vīrietis dalās ar pieredzi; no bankas konta pazūd vairāk nekā 9 000 eiro

tautaruna.lv 4.nov 2018
 
Pixabay
"Gandrīz visiem Latvijas iedzīvotājiem jau sen skaidrs, ka ar šo valsti kaut kas nav kārtībā. Lielākas vai mazākas problēmas ir katrā valstī, pat katrā ģimenē. Bet ir “sarkanās līnijas”, kuras nedrīkst pārkāpt. Tas ir pats valsts pastāvēšanas pamats – iedzīvotāju drošība, veselība un dzīvība. Ja tās tiek pārkāptas, zūd pati valsts pastāvēšanas jēga. Nesen notika bezprecedenta gadījums, par kuru arī būs šis stāsts," skarbi ierakstu sociālajos tīklos iesāk Ainārs.

"Veselības uzlabošanas nolūkos atrados ārzemēs. Kādā brīdī, veicot kārtējo maksājumu ibankā, pievērsu uzmanību tam, ka gandrīz visai kontā esošai naudai uzlikts arests. Sazinoties ar bankas darbinieku, noskaidrojās, ka arestu uzlikusi Valsts kase, bet reāli tas nozīmē, ka to izdarījis Valsts ieņēmumu dienests (VID).

Nonācu neapskaužamā situācijā - atrados vairāk, kā trīs tūkstošus kilometru no mājām, svešā valstī, bez naudas. Labi, ka kontā atstātās summas pietika viesnīcas apmaksai. Un viss. Ēšanai un pārējam - nē. Es vēl sevišķi nesatraucos, jo cerēju, ka pārpratums tūlīt noskaidrosies un konts tiks atbloķēts.

Tūlīt pat uzrakstīju un nosūtīju VID šādu vēstuli: "Šodien, atrodoties ārpus Latvijas, konstatēju,ka arestēta gandrīz visa manā bankas kontā atrodošās naudas summa. Banka ziņoja, ka arestu uzlicis VID. Telefoniski sazināties ar VID darbiniekiem neizdevās. Lūdzu pārpratumu noskaidrot un kontam noņemt arestu. Situācija ir ļoti nopietna, jo šie ir vienīgie manā rīcībā esošie naudas līdzekļi, tā kā esmu 2.grupas invalīds ar ierobežotām darba spējām un algotu darbu nestrādāju jau vairākus gadus. Tā kā invaliditātes valsts pabalsts nav pietiekošs izdzīvošanai un veselības uzlabošanai, esmu pārdevis daļu no mantota īpašuma. Šiem maniem vienīgajiem līdzekļiem VID arī ir uzlicis arestu. Ņemot vērā situāciju, lūdzu reaģēt steidzamā kārtā."

VID darbinieki reaģēja tiešām operatīvi. Kad atkal atvēru savu kontu, ARESTĒTĀS NAUDAS TAJĀ VAIRS NEBIJA! Mazliet vairāk, kā deviņi tūkstoši trīs simti eiro bija pazuduši!

Tikai pateicoties tam, ka es ceļojumā nebiju viens, man izdevās nodzīvot līdz aizbraukšanas dienai un atgriezties Latvijā. Aviobiļete man bija nopirkta jau iepriekš.

Ekrānuzņēmums/Facebook

Lai lasītājs labāk saprastu situācijas nopietnību, VID nekaunības apmēru un valsts bezprecedenta ignoranci attiecībā uz saviem pilsoņiem, mazliet paskaidrošu situāciju.

Pirms vairākiem gadiem sievas personības izmaiņu dēļ izira mana ģimene. Kā parasti Eiropā, neskatoties uz visiem maniem iesniegumiem un protestiem, bāriņtiesa un tiesa lēma bērnus atstāt mātei. Arī manu māju. Es paliku, faktiski, uz ielas. VISI tiesu, prokuratūras, bāriņtiesas, ģenerālprokuratūras, prezidenta kancelejas, tiesībsarga biroja lēmumi bija par labu manai bijušajai sievai. Diemžēl, šie lēmumi nesekmēja bērnu labklājību - vien dažus mēnešus pēc manas izlikšanas no mājām, bojā aizgāja viens no maniem dēliem. Man bija četri dēli, un jābūt pilnīgam idiotam, lai domātu, ka māte, kurai darbs, galvenokārt, ir vakaros un brīvdienās, varētu sekmīgi viņus pieskatīt. Bet visas instances, kurās griezos, tā lēma. Vēl pēc nepilniem četriem gadiem aizgāja bojā otrs. Domāju, lasītājs sapratīs, kādēļ man “uzdeva” veselība. Ilggadējais stress darīja savu un iedragāja imūnsistēmu. Es saslimu ar vairākām smagām slimībām, tajā skaitā - vēzi. No tā ārstējos joprojām.
Slimības summējoties noveda pie darbaspēju ievērojama zuduma, noteica otrās grupas invaliditāti. VSAA piešķīra pensiju - apmēram deviņdesmit eiro mēnesī. Tiesa piesprieda maksāt atlikušajam nepilngadīgajam dēlam uzturlīdzekļus - apmēram simt trīsdesmit eiro mēnesī. Lai izdzīvotu un lai būtu ko maksāt dēlam, pārdevu savu mantoto īpašumu. Ak jā - diezgan ilgi dzīvoju bez bankas konta, bez transporta, bez iespējām veikt kādu darījumu, jo tiesu izpildītāji bija visu arestējuši dažādu nesamaksāto tiesas izdevumu, sodu un Uzturlīdzekļu garantijas fonda maksājumu dēļ. Tiklīdz manā kontā parādījās nauda, tā tika noņemta. Apm. astoņi tūkstoši. Tad pārdevu vēl daļu no mantotā īpašuma, lai nopirktu vecu māju un būtu, par ko dzīvot un maksāt dēlam uzturlīdzekļus. Manā kontā bija tuvu desmit tūkstošiem, kas bija pietiekoši, lai varētu pārskaitīt uzturlīdzekļus līdz pat dēla pilngadībai un dažus gadus iztikt pašam. Lūk, šo - pēdējo naudu VID man arī nozaga. Bankā man bija uzturlīdzekļu pārskaitījuma automātiskais maksājums. Nu vairs nav ko pārskaitīt.

Bet pats velnišķīgākais scenārijs paredz vēl vairāk, proti: Manā bankas kontā vairs nav pietiekošu naudas līdzekļu ikmēneša uzturlīdzekļu pārskaitījumam.
Iesaistās Uzturlīdzekļu Garantijas Fonds un pārskaita naudu manā vietā. Man veidojas parāds un tiek iesaistīti suņi - tiesu izpildītāji. Viņi uzliek arestus maniem transporta līdzekļiem (nevar iziet tehnisko apskati vai pārdot, tātad - paliec bez automašīnas). Tiek uzlikts apgrūtinājums (Zemesgrāmatā) manai mājai. Kādā jaukā dienā manā pagalmā iebrauc automašīna, no kuras izkāpušais cilvēks paskaidro, ka nopircis izsolē manu māju un man tā jāatstāj.Mani pēdējie palikušie divi dēli paliek bez šī iespējamā mantojuma.

Tā darbojas šī velnišķīgā sistēma, kuras darbību nodrošina Latvijas valsts ar veselas ierēdņu armijas, policijas un citu institūciju palīdzību. Īsti bendes, vai ne?

Drīz pēc atgriešanās no ārzemēm devos uz VID, kur mani iepazīstināja ar lēmumu par Iedzīvotāju ienākuma nodokļa aprēķinu un piedziņu. Velti es jau pa telefonu iepriekš biju skaidrojis inspektorei, ka MAN NAV IENĀKUMU, tādēļ (pret saviem principiem) esmu spiests pārdot no senčiem mantoto īpašumu. Lai IZDZĪVOTU. Tie, kuriem ir ienākumi, parasti iegādājas īpašumus, nevis tos pārdod. Vēl varētu saprast, ja es tirgotos ar nekustamajiem īpašumiem un ar to pelnītu. Bet es pārdevu mantotu. To, ko pārdevu, otrreiz vairs nepārdošu. Viss. Vairs nav.

Šādā situācijā “aptīrīt” cilvēku, manuprāt, ir zemiskuma kalngals. Un mani pilnīgi neinteresē, ar kādiem likumiem tā ir pamatota. Ja likums ir netaisnīgs, tas nav jāpilda. Tas ir steidzami jāmaina. Nedrīkst būt tādu likumu, kuri apdraud pilsoņu veselību un dzīvību, vai nolemj tos iznīcībai un nabadzībai. Esmu daudz ceļojis, redzējis, un nevaru iedomāties, ka kādā no Eiropas valstīm varētu būt situācija, ka valsts atstāj cilvēku bez iztikas līdzekļiem un bez iespējas materiāli atbalstīt savu nepilngadīgo dēlu. Tieši pretēji - tur, parasti, ir pabiezs sociālais spilvens un ir diezgan liels ikmēneša ienākums, kuram valsts vispār neķeras klāt. Es taču nevienam neko neesmu parādā un neko neprasu. Tikai vienu - lieciet mani mierā. Vai tiešām tas ir par daudz prasīts?...

VID(ā) uzrakstīju iesniegumu, lai visu man nozagto naudu (tas saucās “inkasso”) ieskaita atpakaļ manā bankas kontā. Solīja mēneša laikā dot atbildi. Ejot prom no “parādu” piedziņas ierēdnes kabineta, es viņai kā cilvēkam pajautāju:”Sakiet, KO LAI ES TAGAD DARU?! KĀ UN PAR KO LAI DZĪVOJU?” Par atbildi - klusums...

[...] Es redzu valsti pavisam citādu. Tādu, kura atvieglo savu pilsoņu dzīvi. Aizsargā. Ārstē. Palīdz. Vienā vārdā - kā ģimeni. Utopija? Varbūt...Bet šādā - vampīrvalstī dzīvot es nevēlos... Tā pat vairs nav salīdzināma ar parazītu. Vien retos gadījumos parazīts noved upuri līdz nāvei, bet vampīrs gatavs izsūkt visas asinis. Līdz pēdējai lāsei. Varbūt lūgt kaut kur patvērumu kā sociālajam bēglim, bet precīzāk - savas valsts reketa upurim?

Gaidu atbildi uz savu iesniegumu par naudas līdzekļu atgriešanu. Viņi solīja dot atbildi mēneša laikā. Šodien piezvanīja no VID un informēja, ka man jāpiemaksā vēl četrdesmit seši eiro deviņdesmit divi centi kā “nokavējuma nauda”. Nu ko - tā jau ir klaja ņirgāšanās..." raksta Ainārs.

Komentē 45

 
Anonīms
 

valsts ir skandinavu iekarota ar naudas palidzibu/karalaika sapelnija naudu/tiro/strada

4.novembris 2018 Atbildēt

Uz kaut kāda pamata jau tā nauda tika novilkta?

Ļoti samezgloti un nesaprotami izklāstīts...

4.novembris 2018 Atbildēt

nav svarigi kura valstii dziivo... ari Eiropaa kkur dzivojot, Eiropa ruupeesies par to lai tevi izpederetu... ja ir ko likt pretim, vajag sist pamatiigi... man tagad arii ir darishana ar bijusho, kura kraapa laukaa naudas, melojot kam taa nauda... protams lieki teikt ka liidz manai meitai taa nauda nenonaaca... visu notrieca celojumos pa arzemeem, un ta vislaik... shogad pirmajos paaris meneshos parskaitiju 1900GBP + 1700GBP izteereju kad bijusii ar meitu ciemojaas pie maniim... taa kaa no tiem 1900GBP ko parskaitiju lielaakaa dala aizgaaja celojumos, tad pateicu ka shogad neko vairs neskaitishu... uzreiz padeva uz alimentiem :D bet man ir informacija kas manu bijusho var ietupinaat cietumaa, vina ne tikai man meloja un izkraapa naudas... bet melo ari pashvaldiibai kuraa dziivo un sanem dazhaadus benefitus + melo tiesai, jo iesniegtajos dokumentos daudzkas nebija noraadiits...

pat nezinu ko dariit... Es veelos savu bijusho sodiit par meliem, bet ir cilveeki kas saka lai nebojaju cilvekam dziivi. Bet kaa ar manu dziivi? Kaapeec vienmer tiesas aizstaav sievietes kuras nestraadaa, to vien dara kaa izkrapj naudas no visiem + veel melo par reaalo finansialo stavokli, bet godiigus nodoklu maksaataajus vnk pederee pa pilnu programmu... kaapec bernam jaadziivo pie maates kuras oficialaa statistika liecina ka ir bezmazvai truuciigaa, bet teevam kuram nav pilniigi nekaadu probleemu kkas ir jaamaksaa shai briesmigajai sievietei, kas izjauca gimeni, nozaga bernu, melo un izkrapj naudas.

4.novembris 2018 Atbildēt

Pederē to bijušo par visām instancēm kamēr kuņģa sula tek ārā,savādāk miera ne tev ne bērnam.

8.novembris 2018 Atbildēt

Murgs!Ja radìji bèrnus,tad arì uzturlìdzekļi jàdod!prieks,ka ir tàds yzturlìdzekĺu fonds, kurś maksà jùsu bèrniem,kuru "papucìśi" nedara neko savu bèrnu labà.

4.novembris 2018 Atbildēt

laikam joko?

Tu te tikai komentē vai arī rakstu izlasīji?

Ja tomēr to izlasīji, tad vajadzēja saprast ka vīrietim rūp savi bērni.

Ja nav kur savu žulti izlikt, aizej uz sporta zāli!

13.februāris 2019 Atbildēt

Viss ir kārtībā! Tā ir latvija. Līdzīga iemesla dēļ es vairs neesmu latvijas pilsonis. Nekavējoties atteicos no lpsr pilsonības, tiklīdz saņēmu savas jaunās mītnes zemes pasi. Savas personīgās drošības un labklājības labad.

4.novembris 2018 Atbildēt

VAJAG NODOT STARPTAUTISKAI TIESAI, OBLIGATI

4.novembris 2018 Atbildēt

Ārprāts,kaut kāds murgs! KAS TIE PAR LIKUMIEM??? Ierēdņiem,kas izzog un apzog valsti,nepiemēro nekādus likumus,bet vēl piemēro likumu par aizsardzību un neaizskaramību! Tie var zagt,spekulēt,atmazgāt naudas,nodarboties ar kontrabandu-viņus netiesā,neatņem nekustamos īpašumus,nekonfiscē mantu,pilnīgi neko. KAS MUMS IR PAR,, valsti,,-to pat nevar saukt par valsti.Jāsaka tiešām :,,Paldies DIEVAM,ka lielākā tautas daļa atrodas UK,,!Latvijā godīgiem,patiesiem cilvēkiem ,nav ko darīt!!!

4.novembris 2018 Atbildēt

Latvijai 100!!!

4.novembris 2018 Atbildēt

ak

4.novembris 2018 Atbildēt

Šī ir patiešām neizdevusies valsts.

Maigi sakot... Ne jau velti cilvēki bēg no šejienes.

4.novembris 2018 Atbildēt

Šī ir patiešām neizdevusies valsts.

Maigi sakot...

4.novembris 2018 Atbildēt

Tādēļ, es par "nacionāļiem" vairs nebalsoju un ienīstu šo "partiju". Jo, tieši viņi ir tie, kas visus pēdējos gadus atbild par tieslietām mūsu Dzimtenē. Un, kā nav kauna, tam pašam Dzintaram apgalvot, ka viņš mīl šo valsti ?! Naudu un varu viņi mīl. Vairāk neko.

4.novembris 2018 Atbildēt

Njā, noģērba pliku. :(

4.novembris 2018 Atbildēt

Ak šausmas, bet jābūt taču minimumam ko nedrīkst atņemt, 430 eiro. Nu jā, priekš dzīvošanas ārzemēs tas ir par maz. Vid rauš naudu priekš resnajiem cūkām, kas ir pie siles.

4.novembris 2018 Atbildēt

Arprāts!

4.novembris 2018 Atbildēt

Kā tas būtu likumīgi iespējams man nav saprotams.Varbūt Ainārs kautko nepasaka līdz galam šajā rakstā?

4.novembris 2018 Atbildēt

Ja uzmanīgi lasa, tad viss tur ir pateikts. Vīrietis pats iekūlies parādos, nemaksā soda naudas, uzturlīdzekļus utt, kurus attiecīgi viņam piedzen. Attieksme no paša ar liecina tikai par to, ka viņš pats uz to ir uzprasījies.

"tiesu izpildītāji bija visu arestējuši dažādu nesamaksāto tiesas izdevumu, sodu un Uzturlīdzekļu garantijas fonda maksājumu dēļ"

"Un mani pilnīgi neinteresē, ar kādiem likumiem tā ir pamatota. Ja likums ir netaisnīgs, tas nav jāpilda." < -- no raksta

13.februāris 2019 Atbildēt

Kāpēc nav redzami komentāri?!

4.novembris 2018 Atbildēt

x

4.novembris 2018 Atbildēt

xx

4.novembris 2018 Atbildēt

Bēdīgi..

4.novembris 2018 Atbildēt
 
Autorizācija
Komentē Jaunākais: Šodien, 22:47

Jaunākās diskusijas