Absurds: Māmiņa sašutusi par zobārsta pakalpojumiem bērniem Latvijā

tautaruna.lv 19.sep 2018
 
Kaspars Krafts/F64 Photo Agency
Kāda māmiņa kārtējo reizi sūkstījusies par teju neiespējamo misiju- pierakstīt bērnu pie valsts apmaksāta zobārsta.

Raidījums "Bez Tabu" vēsta, ka pirms trīs mēnešiem māmiņa Karīna kopā ar piecus gadus veco meitu devusies pie zobārsta - bērnam zobā ieliktas zāles, kuras tuvāko nedēļu laikā bija jāizņem un zobs jāsalabo līdz galam. Taču tas nav izdevies, jo trīs mēnešu laikā nav izdevies bērnu pierakstīt pie ārsta.

Uzreiz pēc zobārsta apmeklējuma māmiņa devusies uz poliklīnikas “Pļavnieki” reģistratūru, lai veiktu atkārtotu pierakstu. Darbiniece apgalvojusi, ka pieraksts jāveic katra mēneša 10. datumā. Pienācis 10. augusts, un Karīna zvanījusi ārstniecības iestādei. Atkal pierakstu neizdevies veikt, jo apgalvots, ka brīvu vietu nav.

Zvanot uz reģistratūru mēnesi vēlāk gājis vēl "jautrāk". Sākusi zvanīt deviņos no rīta, taču telefons pacelts vien pirms diviem dienā. Kopumā zvanījusi 93 reizes, taču bez rezultātiem. Pieraksts atkārtoti atteikts, jo brīvu vietu nav. Zobu iespējams salabot vien par maksu.

Šis ir jau trešais mēnesis, kad bērnu nav izdevies pierakstīt pie ārsta, lai zobu salabotu par valsts līdzekļiem.

Kritiku tam, kādā veidā poliklīnika organizē rindu, velta arī Nacionālais veselības dienests - ja ārstniecības iestāde praktizē pierakstu kādos konkrētos datumus, ir pārkāptas līguma atrunātās prasības, vēsta "Bez Tabu."

Karīna arī uzskata, ka, ja zobārsts ir ielicis zāles, ārstam būtu jānodrošina pieraksts, lai zobu salabotu līdz galam.

Avots: Raidījums "Bez Tabu"

Komentē 4

 
Anonīms
 

Tada pati situacija ir ari Salaspili. Manai meitai kurai ir jau 14 gadu,un saprotams,katru dienu jabut skola,tika pateikts,ka berni netiek pierakstiti rinda,un jasez dzivaja rinda.

Rezultata nosedeja rinda,un pateica,ka 15 minutes salabot nevar,ir jataisa pieraksts.l,bet zales tacu ielika ta pati faktete,un tatad vinai bija jazin cik laika panems labosana.Diena skola zaudeta,un zales joprojam zoba.

Saprotu,ka sada situacija Salaspili ir bijusi vienmer,to stasta visas maminas.

19.septembris 2018 Atbildēt

Tāda situācija ir visā Latvijā.Te viss skaitās tik uz papīru.Zobus ārstē uz papīra pienakumi vecākiem uz papīra,ja vajag otrādi tad tiesības ar uz papira.Skaitas,ka visiem interese kas notiek ar bērniem ,bet patiesiba nekas neinteresē.

19.septembris 2018 Atbildēt

Brauciet uz Viļaku.Bèrnus vedu tikai tur un arì sàkumà nevèra muti vaļà,net ar pareizu pieeju viss iespèjams

19.septembris 2018 Atbildēt

Visi "kantori" - jūtas drošība - viņu koridoros - "Jutas soļi" - neskanēs!

23.septembris 2018 Atbildēt
 
Autorizācija
Komentē Jaunākais: Šodien, 10:45

Jaunākās diskusijas