Vīrietis nikns par pieredzēto ārstniecības iestādē

tautaruna.lv 14.sep 2018
 
Dmitrijs SUĻŽICS, F64 Photo Agency
No ierēdņīem dzirdam, ka ar pilnu jaudu jau kādu laiku strādā e-veselība, ka veselības nozarē ieguldīti papildus miljoni, lai celtu mediķu algas, rindas pie ārstiem mazinās. Brīnišķigi. Bet vai uzburtā skaistā aina atbilst patiesībai?

Ļoti iespējams, ka kāda daļa iedzīvotāju ierēdņu slavinošajiem vārdiem nepiekrīt, it seviški tie, kas "uz savas ādas" izjutuši, ka realitāte mēdz būt citādāka.

Piemēram, Renārs R. facebook neslēpj savas dusmas par pieredzēto kādā ārstniecības iestādē. Viņš stāsta, ka iegājis tur apjautāties, vai pie acu ārsta var tikt uzreiz bez pieraksta (bez maksas). Atbilde bija noliedzoša. Uzņemšanā viņš parāda, kas acij kaiš. Vīrietis jautājis, kad var tikt pie ārsta, iestājoties rindā, iestādes personāls atbildējis, ka vietu nav. Taču, ja viņš esot tagad gatavs samaksāt 38 eiro, ārsts viņu var pieņemt tūliņ. Tā, lūk. Ja ir nauda, pie ārsta tiksi bez problēmam. Ja nē, gaidi garā rindā (pie nosacījuma, ka pie konkrētā specialista kvotas nav beigušās...tad būs jāpagaida jauns gads....)

Ekrānšāviņš
Komentē 9

 
Anonīms
 

Muļķības...ja griezies NMC acu ārsts apskata rindas kārtībā, bet ja veic pierakstu tad nav jāgaida mēnešiem....acu ārsti ir daudzās medicīnas iestādēs...

14.septembris 2018 Atbildēt

Jā protams ārsti jau ir bet pie Ārsta netiec .Man puika uz pārbaudi netiek jau piekto gadu.un Jūs godātā kundze cik saprotu esat Mediķis.Lielākā daļa cilvēku saīsinājumus nesaprot kā Jūsu NMC vai ĀMP vai KMC.Paskaidrojiet pilnā nosaukumā.Piemēra pēc pateikšu Jums vienu no tautas saīsinājumiem vai Jūs sapratīsiet kā tas tulkojas KLT?

14.septembris 2018 Atbildēt
Santa Balode > j.nis.mieri

Kāpēc netiek jau piekto gadu? Manam bērnam bieži jābrauc uz BKUS actiņu dēļ, tur jābūt vismaz 2x gadā, iepriekš biežāk. Ja iet pie parasta acu ārsta uz apskati, tad rindā pāris mēneši varbūt rindā.

14.septembris 2018 Atbildēt
dzintra > j.nis.mieri

tā viņš ir,bet es gribu zināt,kas ir KLT?Es tikai zinu,kas ir NATO.Tas ir nāvīgs alkohola trūkums organismā.

15.septembris 2018 Atbildēt
Kristīne Vīgante > j.nis.mieri

Ieteikums...NEKAD nebūt NMC...tie kas ir bijuši zin....tāpēc laicīgi sekot savai veselībai regulāri/ambulatori un rūpēties par to....es neesmu mediķis, bet slimnīcā strādāju, bet tāpēc jau man netiek dotas privilēģijas pierakstiem....pie ārstiem pierakstos tāpat kā visi mirstīgie (regulāri pārbaudu savu veselību) un to pašu daru savam bērnam....esam apmeklējuši ļoti daudz ārstus ar bērnu un ilgāk par mēnesi nevienā iestādē nebija jāgaida...tāpēc sniegtā info ir netaisnība....laikam jau vīrietis būs sadarījis kaut kam, kaut ko nelāgu, ja ir saņēmis šādu attieksmi...bumeranga efekts nav atcelts ne pret vienu....un KLT neesmu bijusi...

16.septembris 2018 Atbildēt

čakčas cūcība neiedomājama !

14.septembris 2018 Atbildēt

Pieteicos jūlijā-tieku uz novembri.

14.septembris 2018 Atbildēt

Man bija līdzīga situācija pirms 2 gadiem. Kamēr biju izbraukusi, izveidojās liels augonis uz pirksta, atgriežoties Rīgā, sapratu, ka man nepieciešams ķirurgs. Devos uz savu poliklīniku, parādīju pat reģistratūrā sastrutojošo pirkstu. Man atbildēja, ka pie ķirurga var tikt ar ģimenes ārsta nosūtījumu pēc nedēļas (ar pacienta iemaksu), bet tūlīt - par 30 eur. Protams, izvēlējos to, jo nebija izejas. Tikai vēlāk uzzināju, ka akūtus strutainus ķirurģijas pacentus par pacenta iemaksu pieņem Dzelzceļa slimnīcas traumpunktā. Bet - neviens jau to poliklīnikā nesaka.

15.septembris 2018 Atbildēt

Esmu medmāsa pensijā, tādēļ saprotu, ko saku. mana mazmeita griezās poliklīnikā ar sūdzību par sapampušu un sāpīgu labās rokas pirksta falangu. Ķirurgs pateica, ka tas no rakstīšanas...Es uzreiz sapratu, ka tās ir muļķības,tādēļ meklēju palīdzību citā ceļā, kur man uzreiz ieteica griesties pie rokas mikroķirurga. Tas viss prasija laiku, kurš jau bija zaudēts. Viss beidzā ar operāciju stundas garumā un tagad lielām problēmām skolā. Ja CIENĪJAMAIS ķirurgs uzreiz būtu pateicis, ka tas nav viņa lauciņs un ieteicis kur iet, nebūtu šīs problēmas.Lūk, cik gudri ārsti tagad sēž poliklīnikās, bet mēs pie viņiem rindās sēžam. Esam pateicīgi rokas mikroķirurgam dr.Adovičam par sniegto palīdzību. Nenovēlu nevienam satikties ar ārstu, kurš izliekas ļoti gudrs, bet patiesībā neko nesaprot un atstāj visu kā ir. Man kauns par medicīnu šodien, es tā vairs strādāt nevarētu, sirdsapziņa neļautu...

15.septembris 2018 Atbildēt
 
Autorizācija
Komentē Jaunākais: Šodien, 5:21

Jaunākās diskusijas