Sieviete sašutusi - senioram mēnesī jāiztiek ar nieka 13 eiro

tautaruna.lv, Lelde Veinberga 14.sep 2018
 
Attēlam ilustratīva nozīme / pixabay.com
Ieva sociālajā tīklā Facebook dalījusies ar pārdomām par senioru dzīvi Latvijā. Viņa satikusi kādu pansionāta iemītnieku, kuram sociālās aprūpes iestāde savām vajadzībām atvēl vien 13 eiro.

"Šodien ar kolēģēm bijām veikalā, kad mani uzrunāja kungs gados. Viņš stāvēja turoties pie sava spieķa un sāka stāstīt, ka neesot naudiņa, jo pensija vēl nav saņemta un palūdza, vai nevaru viņam nopirkt kafiju - norādot uz lētāko no visām. Es nedomājot pateicu - protams! Paņēmu viņam kafiju un ejot uz rindu, kungs stāstīja, ka, ja neiedzer kafiju viņam sākoties problēmas ar asinsspiedienu. Stāvot rindā, viņš pastāstīja, ka dzīvo pansionātā un pensija viņam esot 200€, no kuriem viņš saņem tikai 13€, jo pārējā naudiņa, cik sapratu paliek pansionātam, kur īpaši labi arī nebarojot...

Un te es vairs nespēju dzirdēt tālāk, jo man galvā bija tikai viena doma - nieka 13€! Uz mēnesi. Es bērnu naudu mēnesī saņēmu nepilnus 12€ un to naudu nejūtu vispār, jo summa ir izsmiekls. Bet te cilvēkam jāizdzīvo mēnesi ar 13€ savām vajadzībām. Kā tas iespējams?

Dodot nopirkto kafiju kungam, iedevu klāt arī naudu, ko abas ar kolēģi "sametāmies", cik nu makā vairs bija palicis. Kungs pieņēma arī naudiņu un pateica, ka ieies nopirkt kaut ko ēdamu.

Ekrānšāviņš/Facebook

Es ceru, ka mums izdevās uzlabot viņa dienu kaut nedaudz. Bet man... Mani visu dienu neatlaiž šī rūgtuma sajūta. Kādā valstī mēs dzīvojam? Cik daudz cilvēku vēl ir tādu mums blakus, kuriem ir grūti... Un kuri nelūdz. Un kāda būs mana un visu jūsu nākotne? Arī ar 13€ mēnesī? Kaut kā baigi smeldz šis viss..." raksta Ieva.

Likums nosaka, ka sociālās aprūpes iestāde katru mēnesi ne vēlāk kā nākamajā darbdienā pēc pensijas vai pabalsta ieskaitīšanas speciālo līdzekļu kontā izmaksā personai vai ieskaita depozītu kontā starpību starp pensijas vai pabalsta apmēru un uzturēšanās maksas apmēru, bet ne mazāk par 10% no pensijas vai pabalsta apmēra.

Komentē 11

 
Anonīms
 

Ziniet.tas tiesam ta ir.pensija paliek loti maza dala no ta ko sanemt uz rokas,bet jautajums kur ir beerni kuriem vajadzetu rupeties par saviem vecakiem nevis grust vinus pansionatos,un ja ir ievietots tad ir vini ari pienacigi apgadat ar partiku virs ta ko viniem dod valsts.Ediena pansionata pietiek tikaj kada tam ir kvalitate,un cik lielas porcijas dod,ja jus kad reiz apciemotu kadu pansionata tad redzetu ka vini uzvedas tur.naudu nodzer vai nopipe un pec tam staiga un prasa kadam citam.Rakstu so jo pati stradaju pansionata un redzu visu ar savam acim kur tad tas vis paliek.pirms sausminaties iesaku sakuma paintereseties kas un ka.

14.septembris 2018 Atbildēt

Nu ne jau nu visi dzer!! Un ne visi pīpē!! Man pazīstams onkulis ne dzer, ne pīpē un bērni vēl dabū piemaksāt par pansionātu, kaut pašiem nav viegli samaksāt visus maksājumus..Arī brauc ciemos no Rīgas un ved kafiju un citus gardumus, kas tēvam kārojas.. ko tad tādam cilvēkam darīt??? Nevajag visus iebāzt vienā maisā!! =@ =@

14.septembris 2018 Atbildēt
Ligita Brudere > el.na.kristi.na.ro.kalne

Varrbūt pašem rūpēties par saviem sencīšiem?Mājās.

14.septembris 2018 Atbildēt
Ligita Šprenka > el.na.kristi.na.ro.kalne

Ko nozìmè vèl dabùn piemaksàt par pansionàtu!!!Protams,jo šis sociàlais pakalpojums ir maksas!Un ir tikai normàli,ja bèrns nespèj rùpèties par savu vecàku pats, kà to nosaka Civillikums,tad viņam ir iespèja pirkt šo soc.pakalpojumu!Pirmie kuriem ir vislielàkà atbildìba gan moràlà,gan finansiàlà pret savu vecàku ir viņa bèrni,par kuriem savukàrt šis vecais cilvèks savà laikà ir rùpèjies un nesis atbildìbu!

14.septembris 2018 Atbildēt
Ineta Augustina > ligita.brudere

Kā tieši, ja pats vēl neesi pensionārs un 24 stundas diennaktī nevari pieskatīt? Un vienu atstāt nevar. Visu cieņu, ja Jums tas nesagādā nekādas problēmas. Laikam ar visu kolosāli tiekat galā!

14.septembris 2018 Atbildēt
Fra

Lai būtu pensija, savā mūžā jāstrādā un jāmaksā nodokļus. Tā ir pilnīgi visās valstīs.

14.septembris 2018 Atbildēt

Un strādāt, protams, drīkst tikai izcili labi atalgotu darbu. Vajadzīgi sabiedrībai un atbilstoši atalgoti ir tikai "priekšnieki". Tā laikam arī ir pilnīgi visās valstīs. Cik tas jauki un pareizi!

14.septembris 2018 Atbildēt

Šis kungs nav godīgs. Viņs brokasto, pusdieno un vakariņo aprūpes centrā, saņem bezmaksas medikametus un veselības un sociālo aprūpi, apģērbs un higiēnas preces nav jāpērk. Tie 10% ir kabatas nauda , kas domāta vēl papildus valsts apmaksātajam pakalpojumam dažādu sīkumu iegādei. Dzīvo tīrās un siltās telpās, par kurām arī nemaksā. Jūsu tēvs un māte noteikti maksā par visu. Vai viņi katrs tērē 13 EUR mēnesī kafijai? Šajā iestadē ir arī ārsts un medmāsas - pacientam ir noteikta diagoze un atbilstoši tai arī medikamenti. Vai slims cilvēks var bezjēgā dzert kafiju?

15.septembris 2018 Atbildēt

pASARGI DIEVS NO TADAS MEITAS,KĀ GUNTA! KRIEVIŅA!

15.septembris 2018 Atbildēt

Mēs dzīvojam ka Āfrika.

15.septembris 2018 Atbildēt

Rigas dome saviem pansionāta iemītniekiem piemaksā starpību, ja pensija ir maza. Pamēģiniet tikt pie vietas pansionātā! Ja kungs ir pansionāta iemītnieks tad ir gan paēdis, gan aprūpēts. Nesaprotu kāpēc tāds raksts! Kurš šīs muļķības sacerējis?

16.septembris 2018 Atbildēt
 
Autorizācija
Komentē Jaunākais: Šodien, 5:21

Jaunākās diskusijas