Aculiecinieks: "Mercedes" notriec bērnu; puika pēc sadursmes šoka stāvoklī

tautaruna.lv, Lelde Veinberga 16.jūl 2018
 
Attēlam ilustratīva nozīme / pixabay.com
Par ceļu satiksmes negadījuma aculiecinieku Līvānos vakar kļuva Kaspars. Vīrietis pastāsta par notikušo un lūdz būt uzmanīgākiem gan autovadītājiem, gan vecākiem, kuri savas atvases palaiž pārvietoties ar velo.

Svētdien pirms pusdienlaika Līvānos, Rīgas ielā Kaspara acu priekšā notika ceļu satiksmes negadījums: "Braucot ārā no teritorijas devu ceļu mazajam puisītim uz velosipēda, kurš brauca pa ietvi Daugavpils virzienā, un tieši vēl nodomāju, ka puika pārgalvīgi brauc un vēl viens pats, bez uzraudzības. Pēc tam pēkšņi puika mainīja savu kustības virzienu un devās pāri pārejai, nesamazinot ātrumu un nepārliecinoties par drošību, kā rezultātā viņu notrieca pa Rīgas ielu braucošais "Mercedes" vadītājs. Par laimi auto vadītājs paspēja nobremzēt tik daudz, lai nerastos smagas sekas."

Ekrānuzņēmums/Facebook

Kā raksta aculiecinieks, puika pēc sadursmes savām kājam noskrēja nost no brauktuves un šoka stāvoklī apsēdās uz apmales. "Tūlīt piesteidzās palīgā arī pieaugušie. Izskatās, ka puika būs ticis sveikā cauri ar zilumiem un skrāpējumuem, un saliektu velosipēda riteni," raksta vīrietis.

Aizvadītajā diennaktī satiksmes negadījumos uz Latvijas autoceļiem cietis 21 cilvēks, tostarp divi gājēji un četri velosipēdisti, liecina Valsts policijas (VP) apkopotā operatīvā informācija. Svētdien valstī kopumā reģistrēti 56 ceļu satiksmes negadījumi, no tiem 15 bijuši ar cietušajiem, bet neviena avārija nav beigusies letāli. Diennakts laikā 21 avārija notikusi Rīgas reģionā, 11 Zemgalē, pa deviņām Kurzemē un Latgalē, bet sešas Vidzemē, liecina VP apkopotie dati.

Komentē 17

 
Anonīms
 

Šoferis konkrēti vainīgs!

145. Transportlīdzekļa vadītājam, tuvojoties neregulējamai gājēju pārejai, jāsamazina braukšanas ātrums vai jāaptur transportlīdzeklis pirms gājēju pārejas, lai dotu ceļu gājējiem, kas šķērso brauktuvi pa gājēju pāreju vai iziet uz tās, kā arī velosipēdu vadītājiem, kas šķērso brauktuvi pa gājēju pāreju vai izbrauc uz tās, ja tie varētu tikt traucēti vai apdraudēti.

16.jūlijs 2018 Atbildēt

Transportlīdzekļa vadītājām ceļs jādod velosipēdistiem, tikai uz regulējamām ( luksaforā redzams zaļš cilvēciņš) gājēju pārējām.

P.s. ja jau gribējās parunāt par satiksmes noteikumiem...... :)

16.jūlijs 2018 Atbildēt
Dzintars Liepiņš > vitauts.barakausks

Izlasi CSN 145!!! Tev deguna priekšā viss uzrakstīts! Regulējama viņam! Gads jau būs kad tavas CSN zināšanas ir vecas!

17.jūlijs 2018 Atbildēt
Dzintars Liepiņš > vitauts.barakausks

Te varam redzēt cik augstu vilni sit stulbums šoferiem! Viņam nocitēts 145. CSN punkts, bet viņš tak nelasīs, viņš strīdēsies un rādīs savu stulbumu nevis izlasīs un ievēros satiksmes noteikumus. Viņam kā idiotam vajag lai policists ar soda kvīti pastāsta par CSN izmaiņām!

17.jūlijs 2018 Atbildēt
Anda Fridrihsone > dzintars.liepi

kāds te likums , ne viens ievēro ne otrs, tad kad palaiž riteņbraucēju viņš vēl parāda fakjū, tad jau ir likums tiem stulbeņiem rakstīts

17.jūlijs 2018 Atbildēt
Dzintars Liepiņš > anda.fridrihsone

Kur noteikumos ir rakstīts, ka ja riteņbraucējs parāda fakju, tad uzreiz drīkst viņam braukt virsū?

17.jūlijs 2018 Atbildēt
Dzintars Liepiņš > anda.fridrihsone

Tev kā vadītājam ir jāievēro un jāizpilda CSN prasības. Arī 145. punkta prasības. Un vēl jo vairāk ir citi CSN punkti un būs vadītājam jābremzē pirms katra gājēja stāvlaukumā un dzīvojamās zonās!

17.jūlijs 2018 Atbildēt

я в этот момент сидела на балконе и всё видела.. мальчик сначала остановился у переходной дорожке и мерседес остановился полностью...но видно мальчик передумал переходить или велосипед был тяжёлым для него и он не мог его удержать, а ПОТОМ...мерседес двинулся с места и мальчик крепко держа велосипед решил перейти...оба в одно мгновения....И велосипед под колесо машину попал, а мальчик отскочили сел на обочину...Водитель мерседеса молодец -МГНОВЕННО ОСТАНОВИЛ МАШИНУ У ОБОЧИНЫ И БЫСТРО ПОДОШЁЛ К МАЛЬЧИКУ, пассажирка мерседеса тоже быстро вышла и подошла к мальчику. Она вызвала скорую и полицию. Водитель мерседеса сразу попросили подуть... Водитель ТОЧНО был трезв. Эта молодая пара просто молодцы...И Я КАК СВИДЕТЕЛЬ МОГУ СКАЗАТЬ,ИЗВИНИТЕ, но виноват мальчик. Мальчик лет 5-6-7 маленького роста, а велосипед купленный для него тяжеловат и большой. Ошибка мальчика в том, что он слез с велосипеда около переходной дорожке и не мог сразу переходить, поставить велосипед...а машина стояла...если бы мальчик не слез с велосипеда а проехал переходную дорожку сидя на велосипеде....НИКАКОЙ АВАРИИ НЕ БЫЛО.....

Хочу , чтобы мои показания фиксировала полиция....

17.jūlijs 2018 Atbildēt

Меня упрекнули, что я обвинила мальчика…Но..дополню, что мальчик перед пешеходной дорожке слез с велосипеда и не мог его поднять/удерживать так, чтобы переходить с ним дорогу…мерседес стоял…НО ..ЗАГОРЕЛСЯ КРАСНЫЙ СВЕТ..водитель мерседеса нажал на скорость и мальчик справился с велосипедом тоже решил перейти дорогу….оба в одно мгновение….Мальчик то маленького роста да на вид 5-6-7 лет

не посмотрел/ забыл посмотреть, что загорелся уже красный свет…..

Его друзья(мальчик и девочка, на вид старше его) переехали пешеходную дорогу на зелёный свет, когда мерседес снижая скорость приближался к пешеходной дорожке…

Мальчику очень повезло:

1. велосипед был со стороны мерседеса и под колёса попал велосипед, а мальчик отскочив сел на обочину тротуара

2. расстояние где стоял мальчик с велосипедом до расстояния мерседеса 2-3 метра, поэтому нажав на скорость, а потом у водителя сработала МГНОВЕННАЯ РЕАКЦИЯ нажал на резкий тормоз, удар мерседеса о велосипед был как хлопушка

18.jūlijs 2018 Atbildēt

Nekāda aculieciniece neesi - tur ir neregulējama pāreja un murgi par sarkano gaismu tevi nodeva! Kāpēc krievi ir tādi meļi?

18.jūlijs 2018 Atbildēt

kur ir izdots likums no kuriem laikiem ka riteņbraucēji nenokāpjot no riteņa var šķērsot gājēju pāreju ka līdz ar to viņš traucē arī gājējam Viņiem ir jānokāpj un ritenis jāstumj pie rokas ja šķērso gājēju pāreju, būs par tādu rīcību biežāk jāzino

17.jūlijs 2018 Atbildēt

Izlasi uzmanīgi nocitētu 145. Punktu!

17.jūlijs 2018 Atbildēt

Ja netici tam kas nocitēts, ej uz likumi.lv un lasi 145. tik reizes kamēr saproti vārdu neregulējama un velosipēdu vadītājiem un izbrauc!

17.jūlijs 2018 Atbildēt

Fantastiski. Kur izdots? Latvijā izdots! Pagājušajā gadā izdots! Saucas Ceļu satiksmes noteikumi! Tie ir jāzina jebkuram līkrocim pie stūres!

17.jūlijs 2018 Atbildēt

Ziņos viņa! Kam tu ziņosi? Vienīgais par ko vari ziņot tas ir par to ka pati nezini CSN un neseko līdzi izmaiņām, un par to ka piedaloties ceļu satiksmē esi pārkāpēja dzīvojot ar veciem CSN galvā!

17.jūlijs 2018 Atbildēt

negribi nepatikšanas, tad dod ceļu jebkam, kas kustas uz gājēju pārejas. kas te ko strīdēties?!

17.jūlijs 2018 Atbildēt

Un ko darīsi ārpus gājēju parējas, ja gājējs paceļ baltu spieķi un iet pāri ielai?

17.jūlijs 2018 Atbildēt
 
Autorizācija
Komentē Jaunākais: Šodien, 9:29

Jaunākās diskusijas