FOTO: Policija Tukumā bērnam atņem divriteni; soctīklos izceļas diskusijas

tautaruna.lv, Lelde Veinberga 7.jūl 2018
 
Lauris Aizupietis, F64 Photo Agency
Kāds aculiecinieks iemūžinājis skatu, kā Tukumā ceļu policija apstājusies ielas malā un sarunājas ar zēnu ar divriteni. Vienā no foto redzams, ka policists velosipēdu ieliek policijas bagāžniekā. Redzamais cilvēkos izsaucis dažādas reakcijas uz situāciju.
"Atgādinājums vecākiem, kas notiek, ja bērns brauc bez tiesībām... Protams, ļoti ceru, ka policisti sazinājās ar bērna vecākiem, jo mazums tagad viņam jāiet (jo riteni atņēma) vairāki kilometri uz mājām un uztraukuma dēļ "ko vecāki teiks?" var sazin ko izdomāt..." raksta Jānis par piektdien novēroto skatu.

Ekrānuzņēmums/Facebook

Redzamais radījis sašutumu par policistu rīcību, cilvēkiem sakot, ka birokrātija gājusi pārāk tālu un neiecietība pret mazu bērnu, kuram uz ielas atņem divriteni, nav pieņemama. Savukārt citi iedzīvotāji atbalsta policistu rīcību - tā ir laba mācība zēnam un viņa vecākiem, jo velosipēdista braukšanas apliecību nokārtot ir dažu minūšu jautājums un pēc tās iegūšanas bērns arī labāk sapratīs ceļu satiksmes noteikumus.

Velosipēdista apliecību var iegūt no 10 gadu vecuma, nokārtojot ceļu satiksmes noteikumu un satiksmes drošības eksāmenu (testu). Ja ir jau iegūta kāda no transportlīdzekļa vadītāja kategorijām, drīkst vadīt arī velosipēdu.

Komentē 8

 
Anonīms
 

cik saprotu tiesibas vajadzigas ja pa celu brauc... ja tas ir off road tad par kadam tiesiibaam iet runa? ietve tas ir off road, atnemt bernam velosipeedu ja tas brauca pa ietvi, pat ne bernam vienalga kam, tas ir debiilisma kalngals no policistu puses.

7.jūlijs 2018 Atbildēt

Dauņi labak sprūdveidīgajiem atņemtu Bentley.

7.jūlijs 2018 Atbildēt

Cik daudz pazistam cilvekus kas brauc ar velosipedu? Un kam ir velosipeda vaditaja aplieciba no visiem ? Tas nav godigi , neviens nav cietis no berna velosipedista ! Tas viss atvainojos kas ar likumu notiek ir loti sapi**i . Jo berns ir iespejams ir ilgi krajis naudu sim velosipedam ,vai to velejies. Policistiem ir jasaprot . nedomaju ka policistu berniem visiem kas parvietojas ar velosipedu ir tiesibas . Kauns

7.jūlijs 2018 Atbildēt

Labs komentārs...

8.jūlijs 2018 Atbildēt

Man skrituldelim nav vaditaja aplieciba , ludzu nonemiet man skeitu . Smiekligi

7.jūlijs 2018 Atbildēt

Super... Man dēliņam ar ir skrejricuks.... Jācer ka neatņems....

8.jūlijs 2018 Atbildēt

policijai ir jāpamācās no 90 gadiem šis tas ! es atceros manā bērnībā tajās pašās Tukuma ielās, satiksme bija tāda pati kā tagad ! un nevienam tiesības nevajadzēja, bet tai pašā laikā CSDD un ceļu policija pa vasaru nereti rīkoja akcijas pie kādreizējā 10X10 centra, un vēl statoil teritorijā. kur bērniem un citiem velosipēdistiem, vai vnk interesentiem bija iespēja pamācīties elementārus satiksmes noteikumus , kā arī Anniņu elpināt un dažnedāzādus manevrus ar velo pa čūsku trasi utt !!! tagad visi grib tikai lai vecāki maksā un sūta bērnu mācīties un likt tiesības ! kur pazudusi prakse ka bērniem līdz 18 viss pa velti ? kāpēc CSDD un polcijia un vispār valdība domā, ka tagad visiem nauda kā dubļi un var tērēt bērnam naudu nevis izglītībai bet kkādam papīram kuram jēga nav !

tak rīkojat labāk akcijas 2x mēnesī vasaras sezonā, kur bērnam būs interese piedalīties un izbaudīt visu praksē, nevis pēc 9 mēnešu garām mācībām skolas solā, pavadīt vēl vienu mēnesi no vasaras lasot to ko viņš neizpratīs kamēr neiekāps mašīnai pie stūres !

9.jūlijs 2018 Atbildēt

Nevar zinat varbut vins pirmstam mulkojas uz ritena

19.jūlijs 2018 Atbildēt
 
Autorizācija
Komentē Jaunākais: Vakar, 23:57

Jaunākās diskusijas