Pārkarsušā auto pie "Spices" ieslodzīti 2 bērni, vecāki atnāk pēc 40 minūtēm

tautaruna.lv, Lāsma Gaile, LETA 11.jūnijs 2018, 13:01
 
f64
Nedēļas nogalē kāda “Facebook” lietotāja tirdzniecības centrā “Spice” stāvlaukumā redzējusi, kā automašīnā atstāti divi bērni, zīdanis un četrgadīgs puika.

Sieviete tad steigusi palīgā, centusies atvērt durvis un pierunāt puiku atvērt durvis. Otrs mazulis, sakarsis un nosvīdis, atmodies un sācis raudāt.

“Ap mašīnu jau esmu sacēlusi pietiekamu traci, vīrieši pienāk klāt un pa aptuveni 0,5cm atstāto loga šķirbiņu mēģina logu paspiest uz leju. Kādu ģimeni lūdzu ātri aiziet un izziņot informācijas centrā mašīnas valsts reģistrācijas numuru un paziņot situāciju. Pēc neilga mirkļa pienāk arī stāvvietas regulētāji, sazinās pa rācijām - informācija par sakarsušiem bērniem mašīnā tiek ziņota pa visiem iespējamajiem saziņas kanāliem,” par notikušo raksta sieviete.

“Kāds vīrietis pasauc netālu esošās ceļu policijas ekipāžas darbinieku. Līdz ar viņa atnākšanu, izdodas sarunāt, ka puika izņems rokas no krēsliņa siksnām un no iekšas atvērs mašīnas durvis.

Kopš manas piebraukšanas pagājušas 20min, kopš izziņošanas skaļruņos - 18min. Vecāku nav. Tiek izsaukts NMPD, jo gadu vecais puika ir slābens, karsts,sarkans, nav spēka paraudāt, kaut gan ir manāmi satraucies,” autore atceras notikušo.

“NMPD Darbiniece agresīvā tonī uzbrūk man, ko es atļaujoties, turēt svešu bērnu, kas es viņiem tāda esmu (mazo puiku šūpināju bērnu beņķītī, lai kaut neliela vēja plūsma viņam piekļūtu). Pēc visiem uzbrukumiem mēģinu paskaidrot situāciju, mazo izņem man no rokām un ieliek NMPD mašīnā un četrgadīgais puika tam pretojas, histērijā raud, saka, ka mašīnā nekāps, krīt gar zemi. Šī, absolūti neizglītotā darbiniece ieceļ viņu mašīnā ar varu! Lieliski - traumatisms bērnam no cilvēkiem uniformās! NMPD darbinieki - nododiet kolēģiem sveicienus un uzdāviniet kādu psiholoģijas grāmatu,” sašutusi sieviete, piebilstot, ka bērnu vecāki aizvien nebija ne tuvumā.

Vēlāk ierodas vecāki ar meitu pie rokas un nojauš ko nelāgu, tikai pamanot, ka abu pārējo bērnu nav auto. Tomēr pārmetumi bira nevis mātes un tēva virzienā, bet raksta autorei, jo viņa izsauksi ātro palīdzību un iejaukusi policiju, tādējādi radot kaunu abiem vecākiem.

Bērniem par laimi atstāšana mašīnā gan nebija nodarījusi nopietnu kaitējumu veselībai, taču vecāki uzreiz steidza sievietei pārmest, kādēļ viņa nav rīkojusies “cilvēcīgi”?

“Māte vēl paralēli tupināja bļaut uz savu meitu, sakot, ka viņus tagad ieliks cietumā un mazie varēs dzīvot pie omes. Malacis, traumē arī meitu, kura jau histēriski bļauj pa stāvlaukumu, ka viņa negrib cietumā,” atminas sieviete.
Viņa atceras arī to, ka abi vecāki viņai pārmetuši - ja pašai būtu bērni, viņa būtu rīkojusies “normas robežās”. Uz to raksta autore norāda, ka pati ir māte un noslēgumā piebilst: “Un cik cilvēki pagāja mašīnai garām? Cik nepievērsa uzmanību? Mostieties.”

Līdzīgu uzsaukumu “Instagram” devusi arī TV raidījuma “Māmiņu klubs” vadītāja Kristīne Virsnīte: “Taču vispār es šodien uzvilkos par atstātiem bēriem automašīnās pie lielveikaliem, kamēr mēs fiksi, nu pavisam fiksi ieskrienam pēc sazina kā, par lupatām, kuras mammas sedz priekšā bērnu ratiņiem un mazie tur kā siltumnīcā sautējas, un mūsu stulbumu, jo nemācāmies. Mīļie, par vecākiem nepiedzimst, mammas instinkts mums neiemāca mainīt autiņbiksītes un neuzvesties glupi, mums ir tik daudz jāmācās būt par mammām, par tētiem.”

Tikmēr aģentūra LETA ziņo, ka Valsts policija (VP) pārbaudē vērtēs vecāku rīcību, bez uzraudzības sakarsušā automašīnā atstājot divus bērnus.

Uzzini pirmais, par ko runā Latvijā un pasaulē, pievienojoties mums Telegram vai Whatsapp kanālā.

 
Autorizācija
Komentē Jaunākais: Šodien, 8:45

Jaunākās diskusijas