Cilvēki satraukti: Rīgā palodzes, grīdas noklājas ar melniem putekļiem

Līga Nestere 8.jūn
 
Ekrānšāviņš
Iedzīvotāji sociālajos tīklos pauž satraukumu par gaisa kvalitāti, daloties ar fotogrāfijām, kurās redzami putekļu nosēdumi uz palodzēm, kā arī grīdām, rokām un kājām.

"Pilsēta cilvēkiem" facebook raksta "Pēdējās dienās sociālajos tīklos izskan neskaitāmas sūdzības par gaisa kvalitāti Rīgas apkaimē Pētersalā, klusajā centrā, Sarkandaugavā, Brasā un pārējās Rīgas centra apkaimēs. Rīgas iedzīvotāji ir šokā, ka karstajā laikā nav iespējams turēt atvērtu logu, jo iekšpalodzes pāris dienu laikā noklājas ar tumši melniem putekļiem.

Ekrānšāviņš

Pat Pētersalā dzīvojošie cilvēki, kuri ir pieraduši biežāk mazgāt virsmas, ir šokēti, cik ļoti netīrs gaiss ieplūst pa viņu logiem."

Ekrānšāviņš

Tikmēr Rīgas dome neplāno uzstādīt papildus gaisa kvalitates mērīšanas stacijas. Tiesa gan, lai situāciju risinātu ilgtermiņā, pašvaldībā esot apstiprināta gaisa kvalitātes uzlabošanas programma 2016.-2020.gadam. Programma paredz ieviest dažādas normatīvo aktu izmaiņas, ostas darbības pārcelšanu uz Krievu salu, satiksmes tīkla optimizāciju un citus pasākumus.

Ekrānšāviņš

Komentē 6

 
Anonīms
 

Nekada Rigas dome neiespeeej neko padariit pie shitada sausuma un temperaturaam ... taapat kaa citaas lielajaas pilseetaas - Aazijaa cik jau ilgi ar maskaam staigaa ... Eiropaa arii vietaam ne pirmo gadu ( desmitu ) ir KUDII SMAGAAK .

- Tas saucas PAARAPDZIIVOTIIBA + klimata izmainjas .

8.jūnijs Atbildēt

Ja nespēj citādi ar putekļiem cīnīties, lai laista ielas - kā padomju laikos.

11.jūnijs Atbildēt

Un vel, ja par shito TUPO satraukshanos par " gaisa kvalitates mērīšanas stacijaam" - nepaies ilgs laiks-DZERAMAIS UUDENS bus dargaaks par zeltu ( un visaam 1000 veidos izzagtajaam naudaam ) - ( NEATKARIIGI NO MEERIISHANAAM ) - buutu visaadu pekstinju vietaa taisiijushi DZILJOS ARTEZISKOS URBUMUS ( un melioreejushi arii, ja kas ) ... jo pluudu un purva uudens nav dzeramais.

8.jūnijs Atbildēt

kārtējais masu mēdiju blefs

9.jūnijs Atbildēt

Man Ventspili pec atverta loga ir tieshi tadas pashas palodzes!

9.jūnijs Atbildēt

Tas nav pirmo gadu un nav nekāds blefs un nav tam nekāds sakars ar pēkšņo sausumu. Dzīvoju Katrīnas dambī jau pāris gadu un tā ir ikdiena, jo uz ostu atvestās ogles pārkraujot veido putekļus, kas katru dienu nosēžas uz māju palodzēm un grīdām. Dome sola, ka 2019 gada beigās šis murgs beigsies...Sekosim līdzi un redzēsim kā tiks turēts dotais vārds. Pagaidām atliek tikai mazgāt grīdas,plauktus un palodzes katru dienu. Un ar šausmām noraudzīties uz kaķu netīrajām ķepām un to kā bērns rāpo pa šiem putekļiem un neko tur nevar darīt... Šādas bildes varētu publicēt katru dienu, bet kāda jēga...Ir vākti paraksti un rakstītas sūdzības, bet atbilde bija viena - 2019 gada beigās ogļu pārkraušanas termināli tiks pārcelti uz Kundziņsalu. Stāsta beigas.

11.jūnijs Atbildēt
 
Autorizācija
Komentē Jaunākais: Šodien, 1:37

Jaunākās diskusijas