Jaundzimušā vecākiem liek nomainīt meitiņas vārdu, citādi to izdarīs tiesa

tautaruna.lv, Lelde Veinberga 25.mai
 
pixabay.com
Diezgan nepatīkamā situācijā nonākuši jaunie vecāki Itālijā, kur varasiestādes neļauj paturēt mazulim doto vārdu, raksta "Mirror".

Jaundzimušās meitiņas vecāki - māte Vittoria un tēvs Luka - nosauca viņu par Blu. Luka medijiem paskaidrojis, ka vārds ir veidojies no frāzes "bella, luminosa, unica" pirmajiem burtiem, kas nozīmē "skaista, dinamiska, unikāla "

Taču likums Itālijā norāda, ka bērniem jādod viņu dzimumam atbilstošs vārds un vārdu Blu tiesa neuzskata par meitenītei piemērotu. Vecākiem liek vārdu nomainīt, citādi to izdarīs tiesa, vietējam laikrakstam "Il Giorno" paskaidroja tēvs.

Nacionālais laikraksts "Repubblica" ziņo, ka ģimene apsūdzības raksturo kā "absurdu diskrimināciju".

Itālijas nacionālās statistikas aģentūrā pat var atrast datus, ka 2016. gadā sešām meitenēm dots vārds Blu, bet vēl piecām gadu iepriekš, ziņo "The Local Italy". Itālijā šo vārdu gan ierasts ir dot zēniem.

Komentē 2

 
Anonīms
 

KURŠ UZDRĪKSTAS LIKT MA9INĪT VĀRDU un izteikt draudus (( mAINI PATS -- citadi tiesa NOMAINĪS )) ... KURŠ IR PRASĪTĀJS TIESĀ ?? TIESA TĀPAt vien neko nedara -- "" PRASĪTAJAM"" PURNU IZDAUZĪT TIKAI PAR IDEJU VIEN --- NETAISNĪBAS DARĪTAJI JASODA --NEZAELĪGI JASODA TIKAI PAR IDEJU VIEN ,,,,,

ŽĪDU TALMUDA PAMQACĪBA -- JA KĀDS nāk t3ewvi nogalināt tad c3elies un nogalini pirmais -- Izraēkla nešaubotires lieto militārus līdzekļus -- neskatās ne uz valstīm ,valdībām un robežām ---jau tikai pie varbūtības ka kāds varētu ko pasākt pret Izraēlu-- Analogiski par draudu izteikšqanu vecākiem pienākas asiņainas razborkas -- pārmēru pieraduši visādi žīdiski fraijeriši predjavas

kā lohiem mētāt .... to prasītāju un draudetāju norakt vajag -- ka nozieguma vieta pieķewrtu ļaundari

25.maijs Atbildēt

LV ari ir likumi par berna vardu atbilstibu lol.. katra valsti savi likumi, ja gribi tur dzivot tad paklaujies tiem, ja ne, pasaule ir pietiekami plasa..

28.maijs Atbildēt
 
Autorizācija
Komentē Jaunākais: Šodien, 10:06

Jaunākās diskusijas