Absurds: Rindā pie bezmaksas bērnu zobārsta jāgaida pat gads; negribi gaidīt - maksā

Līga Nestere 23.mai
 
Kaspars KRAFTS, F64 Photo Agency
Kad sešus gadus vecais dēls sācis sūdzēties par zobu sāpēm, tēvs viņu aizvedis pie zobārsta RSU Stomatoloģijas institūtā. Vecāki paļāvušies uz valsts apmaksātu procedūru, jo zobārsta pakalpojumi bērniem līdz 18 gadiem pieejami bez maksas, bet realitātē viss nebija tik vienkārši, ziņo raidījums "Bez Tabu".

Kad zobārsts apskatīja mazo pacientu, tika piedāvāti divi varianti - ārstēt uzreiz, bet par maksu vai arī gaidīt rindā gadu, ja pakalpojumu vēlas saņemt bez maksas.

Ārsts teicis, ka procedūra veicama narkozē, kas maksā 180 eiro, kā arī 20-40 eiro par katru salaboto zobu. Vecāki bija šokēti, viņi aprēķinājuši, ka viņiem zobārsta pakalpojumi izmaksātu ap 600 eiro.

RSU Stomatoloģijas institūta Bērnu nodaļas vadītāja Sandra Titova raidījumam norāda, ka valsts apmaksātu procedūru vispārējā anestēzijā nodrošina tikai Stomatoloģijas institūtā, kā arī skaidro, ka nepietiekot darba roku, resursu, lai samazinātu rindas.

Kā zināms, valsts piedāvā apmaksāt arī zobārstniecības pakalpojumus, kuros netiek pielietota vispārējā anestēzija. Valsts apmaksātu zobu ārstēšanu piedāvā daudzas iestādes visā Latvijā, kas noslēgušas līgumu ar Nacionālo veselības dienestu, tomēr arī to skaits varētu būt lielāks, lai rindas mazinātos.

Piemēram, Stomatoloģijas institūtā uz valsts apmaksātu zobu ārstēšanas procedūru jāgaida 640 dienas.

Avots

Komentē 4

 
Anonīms
 

Absurds ir, ka 6 gadus vecam bērnam ir jālabo 15 (PIECPADSMIT) ZOBI!!

23.maijs Atbildēt

Absurds ir tas, ko mēs ēdam, dodam bērniem, lietojam zobu pastas, kas vispār vēl vairāk bojā zobus.

23.maijs Atbildēt

ja nevari atlauties bernus, pērc prežus

24.maijs Atbildēt

Atbrauciet uz kuldīgu mūsu zobdakteri ir forši ari briesmīgas rindas nau laicīgi var tikt klāt

25.maijs Atbildēt
 
Autorizācija
Komentē Jaunākais: Vakar, 22:25

Jaunākās diskusijas