Pļavnieku iedzīvotāji neizprot, kāpēc klusībā nojauks Lubānas tirgu

tautaruna.lv, Viktorija Gabrjuna 17.mai
 
Attēlam ir ilustratīva nozīme. / F64
Kāda Pļavnieku iedzīvotāja vērsās pie portāla "nra.lv", paužot neizpratni par to, ka Pļavniekos nojauks Lubānas tirgu.
Nu kāpēc klusībā tiek nojaukts tirgus, kas skolotājiem, medmāsām, pensionāriem un vismaz 80% Pļavnieku iedzīvotāju ir svarīga iepirkšanās vieta?!

"Man tāpat kā daudziem šajās blokmājās dzīvojošiem cilvēkiem (un mūsu vidū ir daudzi latvieši - par spīti mītam, ka šis ir tikai “krievu rajons”) sāp, ka nupat kapu zvans skan arī mūsu Lubānas tirgum...
Vienkāršam cilvēkam, kam nav bankas kontā milzu iekrājumi no otkatiem vai kontrabandas darījumiem, tirgus ir svarīga iepirkšanās vieta, jo palīdz vismaz nedaudz ietaupīt. Nu kāpēc klusībā tiek nojaukts tirgus, kas skolotājiem, medmāsām, pensionāriem un vismaz 80% Pļavnieku iedzīvotāju ir svarīga iepirkšanās vieta?! Vai tas tāpēc, ka kaut kur ir labi iemaksāts un tagad projekts ir par visu varīti jādabū cauri?"

Iedzīvotāju rīcībā ir informācija, ka tirgus vietā taps kārtējais lielveikals - tieši blakus bērnudārzam.

"Droši vien kāds projekta bīdītājs teiks, ka, lūk, būs piecas jaunas darbvietas un sakārtota vide, un autostāvvietas. Bet aizmirsīs pateikt par smagajām automašīnām, kas kursēs gar logiem turpu šurpu un izplūdes gāzēm, kas smacēs mūs visus. Protams, pavisam aizmirsies piebilst par būvniecības darbiem, kas notiks uz mūsu nervu un veselības rēķina - sākumā visu jauks nost tā, ka putekļi šķīdīs, bet tad sekos pāļu dzīšanas dunoņa un pēc tam jau varēsim sagaidīt arī visas pārējās “ekstras”, kas piedien - miskastes ar žurkām un pircēju mašīnu simtus," raksta iedzīvotāja.


Fakti, kas esot zināmi: Lubānas tirgu nojauc, bet Lubānas ielā 113 a un 113 d ir izsniegta būvatļauja NR. BV18-393-abv/L, kas stājas spēkā 3.maijā. Būvniecību ir ierosinājis SIA "Placēns", bet projekta autors ir SIA "Diānas Zalānes projektu birojs".

Jāpiebilst, ka izmaiņas piedzīvo arī citi tirgi Rīgā. Piemēram, nesen kļuva zināms, ka Pēc Āgenskalna tirgus sakņu paviljona arhitektoniski mākslinieciskā izpētes tomēr pieņemts lēmums to pilnībā demontēt, jo no kultūrvēsturiskā aspekta celtnei nav arhitektoniskās vērtības.

Savukārt, lai atjaunotu Vidzemes tirgus pilnvērtīgu darbību Rīgas Centrāltirgus plāno piesaistīt investorus.

Komentē

 
Anonīms
 
Nav pievienotu komentāru. Esi pirmais!
 
Autorizācija
Komentē Jaunākais: Šodien, 18:34

Jaunākās diskusijas