Latvijas uzņēmējs: Nožēloju, ka neatvēru uzņēmumu Igaunijā

tautaruna.lv, Viktorija Gabrjuna 20.mai
 
F64
Portālā "sudzibas.lv" kāds uzņēmējs pastāstījis par savām nebūšanām komunikācijā ar Valsts ieņēmumu dienestu (VID).
Nožēloju, ka nepaklausīju paziņas un neatvēru uzņēmumu Igaunijā, kur pēc mūsu iestāžu attieksmes, liekas, ka esi pasakā!

Uzņēmējs kritizē komunikāciju ar VID - nesaņem atbildes un nevarot sazināties ar darbiniekiem.

"Marta mēnesī reģistrēju uzņēmumu un pieteicos arī PVN maksātāja statusam. Līdz šai dienai diemžēl neesmu saņēmis pozitīvu atbildi par PVN numura aktivizēšanu!
Protams, visu centos sakārtot pats, lai zinātu, kas ir kas.. Atteikumi nāca dažādi un uz jautājumiem, ko un kā darīt, tā ar neviens VID darbinieks nav palīdzējis, pretimnākšanas nekādas! Bija pat gadījums, ka inspektors, kurš dodas atvaļinājumā, pasaka, lai rakstu jaunu iesniegumu, lai tas nonāk citam, jo, redziet, viņam jāiet atvaļinājumā un kas ko..neinteresē. Sazvanīju viņa departamentu vadītāju..neļāva pat izstāstīt savu viedokli, uzspieda tik savu taisnību un beigās vēl nomet klausuli..nu kur vēl tālāk!
Kā vienmēr vēl augstāk stāvošas personas sazvanīt nav iespējams ne vienā diennakts laikā un lai kāds atkapātos no savām vadlīnijām un palīdzētu cilvēkiem..laikam sveša lieta mūsu valsts iestādēs!
Nožēloju, ka nepaklausīju paziņas un neatvēru uzņēmumu Igaunijā, kur pēc mūsu iestāžu attieksmes, liekas, ka esi pasakā!"

Jāpiebilst, ka šī nebūt nav pirmā sūdzība, kas saistīta ar komunikāciju uzņēmēju un VID starpā.

Piemēram, nesen kļuva zināms, ka putnu gaļas ražotājs "Lielzeltiņi" tiesājies ar VID. "Lielzeltiņu" pārstāvji iepriekš pastāstīja, ka 2016.gadā, kad VID veica "Lielzeltiņu" nodokļu auditu, pusēm radās atšķirīgi viedokļi par atskaitītā priekšnodokļa apmēru.

Avots

Komentē 2

 
Anonīms
 

Arī Īrijā tās lietas notiek pavisam vienkārši. Man paziņa atvēra savu darbnīcu kā pašnodarbinātais. Visa reģistrācija bija... ... ... viens telefona zvans uz Tax Office (analogs VID), un jau nākamajā dienā viņš atvēra darbnīcu un pieņēma klientus. Viss vienkāršāks par vienkāršu. Jautājumu gadījumā Jums visu izstāstīs, iedos brošūras, telefona nr. kur zvanīt, adreses kur griezties. Tāpat nejauši dzirdēju sarunu, kur kāda latviete atvērusi šeit Īrijā savu skaistumkopšanas salonu. Viņa teica, ka dokumentu kārtošana prasījusi vien 2-as dienas. Un jau pēc 3 mēnešiem viņa meklējusi papildus darbiniekus kas strādā, jo darba esot pārpārēm. Tā kā, spriediet paši par VID'u Latvijā. Ja godīgi, man tā VID ēka atgādina milzu krematoriju, kur tiek sadedzinātas tūkstošiem biznesa iespējas Latvijā...

20.maijs Atbildēt

Sen atpakaļ reģistrējos kā komersants, bet nekas nesanāca. Ne jau tādēļ ka nepratu vai negribēju. Godīgi strādāt nesanāks. Visur jāmaksā, jādod, jāšmaucas. Aizklapēju ciet!

22.maijs Atbildēt
 
Autorizācija
Komentē Jaunākais: Šodien, 20:37

Jaunākās diskusijas