Latvietis, kuru aizturēja 9.maijā, policiju vaino patvaļā un apmelošanā

Portāls nra.lv 12.mai
 
F64
Kā jau iepriekš ziņots, šī gada 9.maija Uzvaras dienas pasākumā policija dienas gaitā aizturēja vairākus cilvēkus. Viens no tiem nolēmis neklusēt.

Aini Sproģi, kurš pie Uzvaras pieminekļa bija ieradies ar plakātu ''Nezināt valsts valodu, kurā dzīvo, var ciemiņš, idiots vai okupants, kurš uzspiež savu valodu'', 15 minūtes stāvot klusu un neiejaucoties apkārt notiekošajā ziedu nolikšanā, policija aizturēja pēc pasākuma organizatoru pārstāvaja aicinājuma. Piedevām, policija aizturēšanu veikusi pielietojot fizisku spēku, lai arī vīrietis nav pretojies, un sīkākus paskaidrojumus nesniedzot.

F64

''Vai šāda policijas likumu neievērošana un patvaļa ir norma?,'' jautā vīrietis.

Beigās izrādījies, ka Uzvaras dienas pasākuma organizatori uzrakstījuši iesniegumu par piketētājiem - tas arī bijis vienīgais skaidrojums, kuru nosauca Sproģim...

Iecirknī viņam paziņots, ka viņš pārkāpis likumu par piketēšanu, pēc kā viņš divas stundas noturēts izolatorā, tad viņam sastādīts protokols, līdz visbeidzot viņš atkal ievietots izolatorā, jo policija vēlējusies Sproģi aizturēt visu likumā atļauto laiku - četras stundas.

F64

Tagad Sproģis, ar sociālā tīkla Facebook palīdzību, vērsies pie Latvijas sabiedrības un Iekšlietu ministra Riharda Kozlovska, aicinot rīkoties saistībā ar ''policijas patvaļu''.

''Vai šāda policijas likumu neievērošana un patvaļa ir norma?,'' jautā vīrietis, kurš aicina Kozlovski ''pieņemt mērus un darīt to zināmu sabiedrībai''.

Publikācija Facebook dienas laikā guvusi ļoti plašu uzmanību, savācot vairāk nekā 800 Like un teju 3000 Share.

Komentē 17

 
Anonīms
 

Droši vien es aŗī spiestu Like un Share ja saprastu ko tas nozīmē.

12.maijs Atbildēt

you better understand "нравится" and "поделится"?

13.maijs Atbildēt

Manuprāt tas nav normāli, ka cilvēku aiztur tādēļ, ka viņš protestē pret SAVĀ valstī notiekošo un tikai tādēļ, lai neaizskartu kaut kādas tur sveštautiešu jūtas. Pilnīgi absurda un nožēlojama rīcība no policijas puses. Turpinām klanīties tā vietā, lai parādītu kas ir kas.

12.maijs Atbildēt

Inese ,vai Īrijā un Uk ,kad latvieši svin svētkus ,kāds stāv ar līdzīgu plakātu ?

12.maijs Atbildēt
Margots Bogdanovs > aivars.macs

... ja latvieši svinētu svētkus un kāds stāvētu ar plakātu , ka mēs esam fašisti, mēs to sauktu par provokāciju...

13.maijs Atbildēt
Haralds Elceris > aivars.macs

(а почему это, вы, евреи, всегда на вопросы вопросамы отвечаете?) vai Īrijā un Uk latvieši runā latviski un kačā pravas, kad viņiem atbild "sorry, I don't understand!"? vai latvieši okupājuši Īriju un / vai Uk, pagērējuši dienēt latvijas armijā un ievazājuši tur civilokupan†us?

13.maijs Atbildēt
Anita Bruzuka > aivars.macs

bet mēs neejam ielās un nesaucam īrus par fašistiem un vairāk vai mazāk zinām tās valsts valodu, kurā dzīvojam. Un latviešu skoliņas uzturam par savu naudu. Un krievi šeit arī centīgi mācāc angļu valodu nekurnot- pēc darba iet uz kursiem.

17.maijs Atbildēt

Vienīgi un tikai Like.Varbūt tikai ne vietā un laikā.20 gadus atpakal vajadzēja to likumu par valodu, tagad būtu cita situācija.Un vispār liekas ka tur tas Šadurska kungs vienīgais cīnas par to mūsu valodu,jāzin viena lieta nebūs valodas nebūs tautas.

12.maijs Atbildēt

Likums par valodu jau pieņēma vēl padomju laikos.Pirms PSRS sabrukuma.Taču daži vēl joprojām nevar iemācīties runāt latviski.Daži vecie cilvēki,tad vēl bija pietiekami jauni lai mācītos.Rūpnīcās apmaksāja latviešu valodas kursus.Atlika tikai mācīties.Skolās obigāto latviešu valodas apmācību ieviesa pakāpeniski.Lai var pamazām apgūt valodu.Ko vēl vajadzēja tādu darīt lai daži labi beidzot sāktu mācīties...Nekas nebija par vēlu.Vienkārši bija jārāda stingray nostāja ka Latvijā būs tikai latviešu valoda Valsts valoda.Daži valodas uzraudzības inspektori izrādijās vāji pret material ieinteresētību.Tādēļ mums ir cilvēki kam ir Latvijas pilsonība ,bet viņi nav Latvijas pilsoņi.Jo valodu nezina un ir pret Latvijas Valsti.

13.maijs Atbildēt

ko tu tur bazies?lai vini svinas , taa ir vinu pasaule ,kur pieminet , un tie ir krievu svetki .lai atceras , ja vini tur PIE BRIVIBAS PIEMINEKLA SVINETU ,bet seit galigi nevietaa , tas ir tapat kaa ielist sieviesu tualetee , un jautat ,kapec tev nav bikses kaajaas , bet gan kleita

13.maijs Atbildēt

Latvietis latvietim labaka uzkoda .

13.maijs Atbildēt

9.maijs latviešiem valsts karogu izkāršanas diena ar sēru lenti.

13.maijs Atbildēt

vai LV ir palicis käds,kas domä liidziigi,?izskatäs visi klanäs un pärbijushies...ka tik vareetu izpatikt...kaut kas nenormäls..

14.maijs Atbildēt

käpeec Latvijä buutu jäsvin tä uzvaras diena.luudzu maskavä sviniet,vai tuuliit aiz LV robezhäm.LV tä ir vairäk kä seeru diena.tä svineeshana tak ir visiistäkä provokäcija un nirgäshanäs par latvieshu tautu.

14.maijs Atbildēt

ja visai LV tautai buutu shäda nostäja,tad noteikti pienjemtu meerus.ar likumu jäaizliedz Latvijä svineeet okupantu sveetkus.bet valdiibä tak joprojäm ir okupantu peecnäceeji un pretvalstisie domätäji,tädeelj jau arii tä notiek.ja buutu ieradushies vairäki tuukstoshi..ko tad driitu tä saucamä vlsts policia?kauns par tädu attieksmi pret saviem pilsonjiem!!kas juus par likuma sargiem?

14.maijs Atbildēt

Noliecu galvu si jaunä civeka prieksä. Ja mes visi tä miletu savu zemi, tad krievi pierautos.

19.maijs Atbildēt
 
Autorizācija
Komentē Jaunākais: Vakar, 22:25

Jaunākās diskusijas