Māte: "Ātrie" atteicās palīdzēt zīdainim ar 39,9 grādu temperatūru

tautaruna.lv, Lelde Veinberga 11.mai
 
pixabay.com
"Ātrās palīdzības" brigāde atteicās ierasties uz izsaukumu, kurā māte lūdza palīdzēt 10 mēnešu vecam zīdainim ar 39,9 grādu ķermeņa temperatūru, portālā sudzibas.lv apgalvo bērna māte.

Mediķi lika temperatūru "sist nost" pašiem un nākošajā diena griezties pie ģimenes ārsta.

"Pat neuzklausīja, ka bērnam sākušies krampji. Bērnu slimnīcā nogādāju ar "taksi". Jau nedēļu guļam slimnīcā ar kakla vīrusu. Ka varēja beigties viss, ja pati nebūtu nogādājusi uz slimnīcu? Kam ir domāta "ātra palīdzībai"?" sašutusi Elita.

Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienests (NMPD), ka nepamatoti izsaukumi rada zaudējumus gan naudas, gan laika ziņā. Veiktas informatīvas kampaņas, lai skaidrotu sabiedrībai, kad saukt "ātro palīdzību". Pašlaik medijos izskanējusi informācija, ka no 1. jūnija nepamatota NMPD brigādes izsaukšanas maksa palielināsies par 40%, sasniedzot aptuveni 56 eiro. Pašreiz tie ir 40 eiro.

Komentē 12

 
Anonīms
 

, bet ko. jus un ka iskaidrot NMPD darbibu sai situacija un kads bus sods NMPD ja cilveks, berns nesanem palidzibu un pats briesmigakais atsakot palidzibu med

11.maijs Atbildēt

...bet ko darit tad,kad tev berns smok nost no laringita?-tu zvani atriem-necel.-pasas pieredze...un ne jau vienu reizi........................protams pasai nacas radus sacelt kajas ,lai nogadatu lidz slimnicai-tikai velak uzzinaju,kadam bija dzimsanas diena slimnica (vieteja)tapec ari nebija spejigi pacelt klausuli(drosi avoti)........................................un tas turpinas gadu desmitiem LATVIJA...........................................

12.maijs Atbildēt

Mammai jāraksta sūdzība Veselības ministrei, citas izejas nav

11.maijs Atbildēt

to radību var nosaukt par ministri? vai ne viņa to visu izdomāja?

11.maijs Atbildēt

...galigi garam-socialie mediji izdaris vairak...tas ir fakts,..

12.maijs Atbildēt

Slepkavas.

11.maijs Atbildēt

Ātrā palīdzība palīdz tikt uz kājām tikai bomžiem kuri nevar izsaukt taksi.

11.maijs Atbildēt

vai ir jēga žēloties ministrei, ja viņi viens otru piesedz? kamēr pašai kaut kas tamlīdzīgs nenotiks nesapratīs,kautgan pie viņas skries nemaz neko nejautājot....

11.maijs Atbildēt

Sveiki! Vienu bērnu pazaudēju ārstu nolaidības dēļ! ja tagad būtu vajadzīga ātro palīdzība, kura atsaka, es brutāli brauktu ar viņu auto pats, izmetot no mašīnas gan neprofesionāļus, gan liekēžus, bet bērnu es otru nezaudētu! Pār manu ļīķi un pie vella kas ar mani pēc tam! Ātrie tiešām ir kļuvuši piedodiet tizli!

11.maijs Atbildēt

Pati esmu piedzīvojusi ko līdzīgu- ja neiesi un nedosi ārstam pa purnu- palīdzību nesagaidīsi

12.maijs Atbildēt

ātrā palīdzība šajā valstī galīgi garām. no manas pieredzes - vienreiz man palika galīgi slikti nevarēju aizmigt (tajā naktī negulēju vispār), visas iekšas niezēja tā nu izlēmu saukt ātros. BEZJĒDZĪGI - attieksme drausmīga, bez maz vai viņiem jāatvainojas ka viņus izsauca, neko jēdzīgu arī nepateica, tikai nodirsa.

16.maijs Atbildēt

Kā allaž- atturos ko spriest par situāciju, kuru savām acīm neesmu redzējis.

Varu vienīgi atgādināt, ka mazuļi (lai cik tas dīvaini arī neizklausītos) šādu temperatūru pārdzīvo nesalīdzināmi vieglāk par pieaugušiem. Parasti arī "ātro" dispečeri, kuriem pieredzes pietiek, šādās reizēs paskaidro, kas darāms- vispirmkārt, bērnu nesegt biezām segām, un ieberzēt ar atšķaidītu šņabi. Daudzi vecāki šīs elementārās lietas nezina.

28.maijs Atbildēt
 
Autorizācija
Komentē Jaunākais: Šodien, 3:37

Jaunākās diskusijas