Izvēršas diskusija: Vai homoseksuālam vīrietim ar ideālu veselību liedz kļūt par asins donoru?!

tautaruna.lv 24.apr
 
F64
Latvijas Radio producente Evija Unāma aizpildījusi asins donora anketu, izmantojot viltus datus.

Proti, viņa imitējusi to, ka ir homoseksuāls vīrietis, kuram ir ''ideāla veselība''.

Tomēr donors.lv anketas rezultāti izrādījušies mulsinoši, jo saņemts atteikums.

''Diemžēl Tu šobrīd neatbilsti kritērijiem, lai kļūtu par asins donoru,'' vēstī verdikts.

Valsts Asins Donoru centrs turpat Twitter komentējis Unāmas publikāciju: ''Homoseksuālas personas var būt asins donori. Ārsta konsultācijā tiek pārrunātas anketā sniegtās atbildes. Donoram tiek vērtēta riskanta uzvedība, nevis orientācija. (..) Ar riskantu uzvedību jāsaprot, vai personai bijis viens vai vairāki partneri. Vairāki partneri ir riska faktors gan homoseksuālām, gan heteroseksuālām personām.''

Vienlaikus VADAC informē, ka asins donoru anketas jautājumi veidoti, balstoties uz Eiropas rekomendācijām asins komponentu kvalitātei.

Jāpiebilst, ka arī aģentūra LETA vairākkārtīgi aizpildīja asins donoru anketu, kas atrodama VADC mājaslapā, izliekoties par "homoseksuālu vīrieti ar ideālu veselību", tomēr "Twitter" izplatītā informācija neapstiprinājās, jo anketa tika sagatavota, nesaņemot noraidījumu ziedot asinis, bet gan aicinājumu pierakstīt kodu un, to izmantojot, izdrukāt anketu asins ziedošanas vietā.

Komentē 3

 
Anonīms
 

Ja cilveks ir stulbs, tad tas uz visu dzivi. Homoseksualisti var nodot asinis tiesi tapat, ka visi parejie. Vairak varu pateikt, ar AIDS inficetie vispar nodod asinis mediciniskajiem centriem. Man pazistamais ar AIDS ir slims un regulari nodod asinis mediciniskajai labaratorijai un sanem par katru asins nodosanu ap 200 eiro. Laikam tacu mekle zales pret AIDS. Ko nezinu, to nezinu.

24.aprīlis Atbildēt

Visticamāk, ka Evija Unāma ir ķerta bāba ar psihiskām novirzēm...

24.aprīlis Atbildēt

Tauta jau visu ko runā un labi vien ir. Par to asiņu neņemšanu, te ir viena jauna un ne visai patīkama ziņa, visiem homoseksuālistu tiesību aizstāvjiem. Pēdējā informācija nāk no ārzemēm un viņi sāk apšaubīt nevainīgu gēnu salikumu, bet tagad jau domā, ka to noslieci izraisa noteikts vīruss. Tāda ziņa nāk no ASV profesora un tā lieta tagad tiek nopietni pētīta. Varbūt pat pietiek, ka homoseksuāls cilvēks jums uzšķauda, vai tikai paspiež roku, kurai ir kāda brūce un arī jūs dabūjiet to viņa infekciju, bet te piedāvā un aizstāv tiesības uz asins donora tiesībām.!? Kamēr nav skaidri zināms, kas par vīrusu un kā tas izplatās, visiem ir jābūt ļoti piesardzīgiem savā tumsonībā un arī muļķībā, jo daba nezināšanu nevienam nepiedod..!

Homosexuality Likely Caused by Virus - Gregory Cochran

25.aprīlis Atbildēt
 
Autorizācija
Komentē Jaunākais: Šodien, 0:02

Jaunākās diskusijas