Rīdziniece šokā: Latvieši mani pasūtīja ''uz Krieviju'', jo laikam paši nesaprot krievu valodu

Portāls nra.lv 6.mar
 
F64
Rīgas krievvalodīgā iedzīvotāja Alla piedzīvojusi nepatīkamu braucienu sabiedriskajā transportā.

Sieviete portālam Press.lv pastāstīja par atgadījumu 40.autobusā, kurš kursē uz Ziepniekkalnu. Alla atklāj, ka brauciena laikā pat nav ieņēmusi brīvo sēdvietu, tā vietā palaižot mazu puiku.

Tomēr izkāpjot, vērsusies pie bērna mātes, lai noskaidrotu, vai viņa plāno izkāpt. Sieviete tikai kaut ko klusi noteikusi, tādēļ Alla nav iedziļinājusies un devusies pie autobusa durvīm.

Tomēr tad Alla dzirdēja šīs pašas sievietes sarunu ar līdzbraucēju: ''Līdz kam esam nonākuši - man kaut ko prasa krieviski. Latvijā! Sabiedriskajā transportā... Ja grib runāt krieviski - lai brauc uz Krieviju!''

Vīrietis uz to atbildējis, ka drīz tas viss beigsies, jo ar krievu skolām būšot cauri un visi dabiskās atlases ceļā Latvijā aizmirsīs krievu valodu.

''Es apstulbu,'' atzīst Alla. ''Es neslikti saprotu valsts valodu, tādēļ viņu diskusiju sapratu. Jauni ļaudis, bet no kurienes tik daudz naida?''

Sieviete norāda, ka ir dzimusi Latvijā, maksā nodokļus un izaudzinājusi šeit jau pieaugušu dēlu. ''Un galu galā, es nopirktu autobusa biļeti - kādas pret mani var būt pretenzijas,'' sašutusi ir Alla.

Alla ar ko tamlīdzīgu saskaroties ne pirmo reizi un uzskata, ka šāds nacionālisms ''mūsu valstī bojā atmosfēru'': ''Savādi, ka dažam labam pat galvā neienāk, ka katram cilvēkam normāli ir runāt dzimtajā valodā.''

Viņa norāda, ka viņai ir tādas pašas tiesības, kā etniskajiem latviešiem un viņa negrasās pakļauties šādam ''spiedienam pret krieviem''.

''Laikam nacionāļi vienkārši nesaprot krievu valodu, tādēļ spēj aprunāt tikai aiz muguras,'' smej Alla, kura uz Krieviju negrasoties pārcelties.

Komentē 27

 
Anonīms
 

Un kāpēc nepajautāja Latviski?

Atbilde - jo ir šoviniste, un Latviski nerunā principā..

Ko tad apvainojās - tasinību jau vien pateica..

6.marts Atbildēt

Jauna paaudze nezin gan krievu valodu. Es gan ar prieku runaju krievu, anglu valodas. Patik ta krievu valoda, ne Krievi, bet valoda.Labi, ka zinaju krievu- dabuju labu darbu.

6.marts Atbildēt

Sviests! "dzimusi latvijā" un "neslikti saprot latviešu valodu". Tā turpiniet, bāleliņi. Drīz latviešu valoda izzudīs pavisam, vēl gadi 15 - 20.

6.marts Atbildēt

''Sieviete norāda, ka ir dzimusi Latvijā'', "Savādi, ka dažam labam pat galvā neienāk, ka katram cilvēkam normāli ir runāt dzimtajā valodā.''

Kāda tad īsti ir Latvietim dzimtā valoda?!?!

6.marts Atbildēt

"....smej Alla, kura uz Krieviju negrasoties pārcelties."

Protams, ir taču tik ērti, jo atradīsies n-tās masas idioti, kas ar viņu runās krieviski un viņa turpinās tīri labi saprast latviešu valodu :D

6.marts Atbildēt

Jā, tie duraki kas turpina vest sarunu krievu mēlē ir pie vainas :)

6.marts Atbildēt

Par ko cepiens? Vai viņa nezina kādā valstī dzīvo? Kādēļ kādam jāsaprot, ko viņa runā krieviski? Un vēl nav kauna sūdzēties publiski! Kāds tam sakars ar to, ka nopirka biļeti? :) Krievijā kaut bez biļetes, lai runā krieviski!

6.marts Atbildēt

Krieviem Krievijā ir tiesības visur runāt savā dzimtajā valodā ,latviešiem Latvijā ir tiesības runāt latviešu valodā,pārējiem jāpielāgojas valsts valodai.

6.marts Atbildēt
Roy

Esmu dzimis Krievijā, neslikti saprotu valsts valodu un man nācies saskarties ar identiskām situācijām Maskavā. Kad kaut ko jautāju latviski sabiedriskajā transportā man neatbild un aiz muguras izsaka neizpratni, ka es uzrunāju pārējos pasažierus savā dzimtajā valodā. No kurienes tik daudz naida? Savādi, ka dažam labam pat galvā neienāk, ka katram cilvēkam normāli ir runāt dzimtajā valodā. Galu galā es taču nopirku autobusa biļeti - kādas pret mani var būt pretenzijas? Man ir tādas pašas tiesības, kā etniskajiem krieviem un es negrasos pakļauties šādam spiedienam pret latviešiem. Laikam Maskavas nacionāļi vienkārši nesaprot latviešu valodu, tādēļ spēj aprunāt tikai aiz muguras.

6.marts Atbildēt

Labs

7.marts Atbildēt

Kad mēs Krievijā sarunājāmies, ar ceļabiedreni savā starpā, ne ar krieviem, tad visapkārt dzirdēju - fašistki, fašistki! No kurienes tāds naids, mēs taču runājām savā dzimtajā valodā, mēs taču par braucienu bijām samaksājušas? Pikām viņu preces, ēdām restorānos, resp. barojām viņus ar savu naudu, bet viņi mūs publiski apsaukāja, nevis aiz muguras.

7.marts Atbildēt

Kā nav skaidrs, ka šādi raksti top apzināti, lai veidotos sašķeltība sabiedrībā un pelnītu uz komentāru daudzumu. Kaut kāda Alla dzirdējusi sarunu un sūdzējusies kaut kādā sūdportālā. Ja Laimonis sūdzētos par katru vārdu, ko dzird Purčikā vai Maskačkā "žurnālistiem" nebūtu laika atpūsties.

6.marts Atbildēt

Ļoti tipiski nevis cikvēcīgi pātjautāt "Ko, lūdzu?!" bet gudrēties ar savām replikām aiz muguras. Mūsu nacionālisms tiešām kāpj pāri cilvēcībai. Drīz būs raksti par to kā šoferi izmet no autobusa krievu bērnus, jo tie nesaprot latviski, un visi tik bļaus: "Te taču jārunā latviski!!!" Man kauns...

6.marts Atbildēt

Arta, ja Tev kauns, brauc uz Krieviju, tur nebūs jākaunās, ja runāsi latviski!!!

7.marts Atbildēt

uzskatīt par pašu par sevi saprotamu, ka Latvijā pasažieri saprot / ka viņiem vajadzētu saprast latviešu valodu, ir zināms pamats, uzskatīt par pašu par sevi saprotamu, ka Latvijā pasažieri saprot / ka viņiem vajadzētu saprast krievu valodu, nav nekāda pamata.

6.marts Atbildēt

Neviens jau nesaprot ka normalo sabiedribu var izbuvet sakot ar savas uzvedibas mainisanu. Kamer dirsisim viens otram virsu tikmer ari dzivosim ta ka esam pelnijuši. Vinu apdirš autobusa, vina apdirš caur šo stulbo ziņu. Ko pieradija? tikai to, ka divi (tris) dirseji satikas autobusa.

6.marts Atbildēt

Viņu neviens ne...;sa, bet viņa ar savu uzvedību pati to izdarīja, necienīt valodu sabiedriskā vietā, nozīmē - neieredzēt un ienīst Latviju un latviešus, vai Tu par to neesi padomājis???

7.marts Atbildēt

Es pajautatu ko kundze velas latviski un latviski ari atbildetu.

6.marts Atbildēt

,,Tīrasiņu latvieši !" Jums jādibina sava republika, jo visapkārt sen jau tautības sajauktas - metīsi vien dzivo Latvijā, ne tikai Krievi, bet vēl 101 tautiba. Nu, dzenat visus ārā, paliekat vieni - kas tad notiks ? Pačekojiet pa saviem radiem - cik paaudzēs tad esat tīrasiņu latvji ? Kamēr latvieši savā mājā dala tautību prioritātes, citi roku rokā strādā cienīdami viens otru un viniem sokās daudz labāk. Kamiēr latvieši kasīsies un naidosies un uzskatīs sevi par pasaules nabu,nekas labs nav sagaidāms. MANA TĒVA ZEME IR LATVIJA. MANA DZIMTENE IR SIBĪRIJA. ESMU LATVIETE. Es cienu visas tautībasun cieņu saņemu pretī.

6.marts Atbildēt

Tieši tā.......

7.marts Atbildēt

Elfrīda, Latviešiem ir jau sava republika, tāpat kā krieviem, aiz robežas dažu desmitu kilometru attālumā no Rīgas, es domāju, ka ar to viss ir pateikts, ja šeit ir tik apgrūtinoši pioekopt savas šovinistiskās tieksmes.

7.marts Atbildēt

Smieklīgi gan, bet kad dažam labam jālamājas, tad nav iebildumu to darīt krieviski, ko personīgi ciest nevaru

6.marts Atbildēt

...un,izmantojot tadas pasas tiesibas,ka etniskajiem latviesiem,parunajas ar sevi sava valoda un pavizinajas ar autobusu....Tad kur problema?

7.marts Atbildēt

Un lai turpina to darīt arī turpmāk, ja uzskata sev par apkaunojumu runāt tās valsts valodā, kurā pati dzīvo. Kāpēc visi iebraucēji no citām zemēm, pāris mēnešu laikā jau prot elementārās frāzes pateikt latviski, bet dzimušie Latvijā, lLatvijas skolās skolojušies, nevar pāris vārdus iemācīties sakarīgi pateikt??? Man no Pēterburgas bija atbraukusi paziņa, satiekot mani pateica skaidri latviski, Labrīt, labdien, labvakar, lūdzu un paldies un vēl virkni vārdu, ko bija saralsrtījusi uz lapas un iemācījusies no galvas. Kur ir problema, tādai kā Alla???

7.marts Atbildēt

Atklāts šovinisms un boļševisms.

7.marts Atbildēt

Nezināt tās valsts valodu kurā dzīvo, var ciemiņš, idiots vai okupants, KURŠ UZSPIEŽ savu valodu. Lai Alla padomā pie kuras kategorijas lai sevi pieskaita.......

7.marts Atbildēt

Gludina ceĺu uz nàkoßo demonstràciju. Apbiźotie!

8.marts Atbildēt
 
Autorizācija
Komentē Jaunākais: Šodien, 17:28

Jaunākās diskusijas