Skolās bērniem aizliedz kādu saukt par ''labāko draugu'', jo tas varot aizvainot citus

Portāls nra.lv 14.feb 2018
 
F64
Lai arī Latvijā bērnu starpā kāda uzskatīšana par ''labāko draugu'' ir normāla parādība, izskatās, ka drīz tam liks punktu.

Ideja izglītības iestādēs bērnu vidū kultivēt to, ka nedrīkst kādu saukt par ''labāko draugu'', radusies Lielbritānijā, bet tagad uzņem apgriezienus arī ASV, informē CBS.

Šī aizlieguma pamatā esot tas, ka ja divi bērni ir ''labākie draugi'', citi klasbiedri varot justies atstumti un aizvainoti.

Psihologi uzskata, ka tā ir intriģējoša taktika, tomēr tāpat norāda, ka nevar atturēt divus jebkura vecuma cilvēkus no ciešākas draudzības nekā ar citiem.

Tomēr šo realizējot, iespējams panākt, ka bērni izveido plašāku draugu loku, apgalvo inciatori. Proti, noslēgtības vietā mudināt uz atvērtību.

Viņi min piemērus, kad bērnam nav labākā drauga un viņš jūtas aizvainots no pārejo puses, tādēļ šādas situācijas esot jānovērš. Piedevām, draudzējoties tikai ar vienu bērnu, laika gaitā viņi var atsvešināties un cilvēks paliek vientuļš.

Visbeidzot, pieaugušo pasaulē šī nenoslēgtība palīdzēšot, jo ne darba vidē, ne piemēram sportošanā nebūs saskarsme tikai ar vienu ''draudziņu''.

''Mēs bērnus mudinām uz laipnību, vienam pret otru, kā arī redzēt, kas notiek, kad viņi nav laipni pret visiem,'' spriež eksperti.

Komentē 7

 
Anonīms
 

Interesanti, ar kādām metodēm un kurš spēs nodrošināt jauno uzstādījumu - draudzēties vienādi ar visiem nevis ar vienu vai diviem draugiem? Kādus absurdus vēl izdomās?

14.februāris 2018 Atbildēt

Manuprāt, Einšteins bija tas, kurš teica, ka pasaules izzināšanai ir robežas, bet cilvēku stulbumam - nē.

14.februāris 2018 Atbildēt

Laipnība un draudzība ir divas atšķirīgas lietas! Iz dzīves - bērni vienmēr vēlas to, ko aizliedz!

14.februāris 2018 Atbildēt

Cilveku debilismam nav robezu .

14.februāris 2018 Atbildēt

stulbs un vēl stulbāks... tātad arī savu beibi es drīz nedrīkstēšu saukt par vismīļāko, jo redz, kaimiņienei tas var nepatikt... šamās cilvēktiesības būs pārkāptas, pastāvēs iespēja būt aizvainotai... un vēl pasarg dies, ka kaimiņš Vaļera varbūt klusībā būs aci uzlicis... ko tad Juropa teiks?...

14.februāris 2018 Atbildēt

....Stambulas konvencija sák mosties.....

15.februāris 2018 Atbildēt

Kāpēc rakstam par neskaidri aprakstītiem notikumiem nezināmās un nezin cik skolās ASV un Anglijā ir pievienotabilde ar bērniem, kas tur rokās Latvijas karodziņus? Un virsraksts arī tāds, lai pabaidītu tautu, ka "ļaunas politkorektums mums tagad neļaus". Jā nu patiesi, tieši no pirksta izzīsts "pārprastais politkorektums" ir problēma mūsu skolās, nevis izglītības kvalitāte vai skolotāju atalgojums, vai ne.

18.februāris 2018 Atbildēt
 
Autorizācija
Komentē Jaunākais: Šodien, 9:57

Jaunākās diskusijas