Brīvprātīgie pārmet "Bezvēsts.lv" bezdarbību pazudušā Krišjāņa meklēšanā

Portāls nra.lv 23.dec 2017
 
bezvēsts.lv
Kā iepriekš ziņots, šodien tika atrasts Krišjāņa Zvejnieka mirstīgās atliekas. Brīvprātīgo grupa "Pazudis Latvijā" publicējusi asu viedokli par meklēšanas norisi un sadarbību ar "Bezvēsts.lv".

"Kad uzzināju par Krišjāņa pazušanu... Es pats uzmeklēju tuviniekus, lai pieteiktos brīvprātīgi palīdzēt meklēt puisi jau no svētdienas. Mēs visu nedēļu veicām meklēšanu un situācijas analīzi. Meklējām dienu un nakti... kad kurš varēja tikt. Jūs visi redzējāt mūsu postus par aicinājumiem pievienoties brīvprātīgajiem, lai maksimāli varētu paātrināt lielāku teritoriju apzināšanu. Mēs kopā strādājām kā komanda. Paldies Valsts Policijas darbiniekiem ar kuriem mums izveidojās laba sadarbība un mūsu informācija veiksmīgi nokļuva līdz viņiem un tika pārbaudīta. Mēs stradājām kopā roku rokā. Kopā mēs esam liels spēks.

Tagad tā. Cienījamie BEZVĒSTS.LV. Es vairs neklusēšu. Šīs Krišjāņa meklēšanas laikā es jūs reāli esmu redzējis darbojoties tikai šodien 23.12.2017. Kur jūs bijāt ātrāk? Kaut viens no jums... varēja kaut uz maiņām ar mums satikties un kopīgi darboties un meklēt šo nedēļu... kaut stundu dienā!!! ŠEIT KONKURENCE NEPASTĀV UN NEKAD NEPASTĀVĒS... VISMAZ NO MŪSU PUSES. IR JĀSTRĀDĀ KOPĀ UN SALIEDĒTI. Ceru kādreiz sapratīsiet to.

Kāpēc nedēļas vidū likāt vienkārši safotogrāfētas foto no Pārdaugavas teritorijas un reāli nemaz fizisku meklēšanu nebijāt veikuši un mēs jūs ne reizi savos maršrutos nesastapām... Vai jums tikai publicitāte ir svarīga nevis cilveka dzīvība? Jūs reāli pieslēdzāties tikai šodien 23.12.2017 un uzreiz publiskojat video , ka jūs esat aktīvie meklētāji.

AR KĀDĀM TIESĪBĀM JŪS JAU NOPUBLICĒJĀT VIDEO PIRMS KRIŠJĀŅA TUVĀKAJIEM CILVĒKIEM... SIEVAI UN MĀTEI TIKA PAZIŅOTS PAR TO?KA DIEMŽĒL KRIŠJĀNIS ZVEJNIEKS TIKA ATRASTS BEZ DZĪVĪBAS PAZĪMĒM? AR KĀDĀM TIESĪBĀM?

Jūs saprotat, ka Krišjāni mājās gaidīja arī 4 mēnešus vecs dēliņš? Ar šo jūs esat pārkāpuši jebkādas ētikas normas un parādījuši necieņu pret puiša tuvākajiem. Man patiešām ir kauns par jums jūsu vietā! Jums publicitāte tiešām ir svarīgāka par jebkādām ētikas normām. Man ir vienalga kurš atrod cilvēku... Galvenais lai atrod, bet jūs rīcība ar video bija vienkārši pretīga. Ar cieņu, Gatis," v'esta ieraksts.

Komentē 4

 
Anonīms
 

Protams,Gati, ka publicitāte ir svarīga, jo tā sabiedrībai tiek ieskaidrots, ka bez bezvests.lv ne viena meklēšana nenotiek. Un palielināts imidžs, kā arī ziedojumu apjoms. Necilvēki, kas pelnās uz citu cilvēku nelaimes.

23.decembris 2017 Atbildēt

Bezvests.lv brīvprātīgi atrada noslīkuša vīrieša ķērmeni.Tēvs viņu atpazina, pateica paldies. Tas ir galvēnais, par ko rakstā ne vārda. Bet ar ko viņi meklēja, cik bieži - nav svarīgi. Par 8 gadiem Bezvests.lv atraduši vairāk par 90 cilvēkiem, tikai novebrīun decebrī četrus izcela no ezeriem. Bet tam kungam nav neviena rezultāta, un organizācija neeksistē.

28.decembris 2017 Atbildēt

Emocionals, bet neprofesionals raksts. Autora spriedums parsteidzigs un nekorekts. Lai adekvati spriest par Bezvests darbu - vispirms jasaprot šis meklešanas organizacijas specifiku. Bezvests organize 4 veida pasakumus: informativa kampaņa, parasta meklešana (aicinata visa tauta), profesionala meklešana (piedalas pastavigie volonteri un izmantota speciala tehnika), volonteru apmacibas.

Raksta autors nepamatoti apgalvo, ka Bezvests mekleja pazudušo Krišjani tikai 23.12., jo tieši tajā dienā bija organizets pasakums visai tautai un bija viegli pamanit daudz cilvēkus ar spilgtam vestem Pardaugavā, bet ari citdien pastavigie volonteri Bezvests ar mazam grupam mekleja pazudušo. Tada ir parasta Bezvests taktika - un volonteri gatavi reaģet ari darba dienas.

Cits jautajums – video publicešana: te jasaprot vel vienu aspektu – vajadziga ne tikai pazudušo radinieku, bet ari mekletaju savlaiciga informešana, jo tas attiecas uz cilvēku drošibu. Meklešanas process ir saistits ar zinamu risku, jo nakas apskatit visadas bistamas vietas. Bezvests meklešanas grupas pieskatiti ar apmacitiem instruktoriem, bet vienmer ir cilvēki kas orientejas uz Bezvests informaciju, bet mekle patstavigi. Tapec svarigi maksimali atri informet visus dalibniekus par meklesanas finalu, lai nerisket bez vajadzibas.

Mani vārdi ir tikai loģiski secinajumi un fakti, papildinata informacija viegli atrodama Bezvests saitā, bet raksta autors to nepamanija vai ignoreja, diemžel.

NVO Bezvests darbojas Latvijā daudz gadus, nopelnija oficialu sabiedriska labuma statusu par pazudušu cilvēku meklešanu un merķtiecigi attista savas spejas – jebkurš var iepazities ar Bezvests informaciju virtuali vai piedalities pasakumos un personigi parliecinaties cik tas viss mums vajag.

17.janvāris 2018 Atbildēt

Šeit izplata nepatieso informāciju, maldinot cilvēkus. Ja šādi komentāri, kur sniedzat maldinošu un kaitniecisku informāciju par Bezvests.lv, atkārtosies, būsim spiesti lūgt noskaidrot Jūsu IP adresi un vērsties tiesībsargājošās iestādēs. Biedrība Bezvests.lv ir oficiāli reģistrēta un saņēmusi SLO statusu. Biedrībai ir cieša sadarbība ar Valsts policiju. Visi meklēšanas gadījumi reģistrēti policija un saskaņoti ar radiniekiem.

Visa informācija par Bezvests.lv ziedojumiem ir pilnīgi atklāta un to var izlasīt iebkurš. Bezvests.lv darbību uzrauga VID un LM. Biedrībai Bezvests.lv nav neviena algota darbinieka. Ar visu saņemto ziedojumu apmēru un to izlietojumu var iepazīties VID Publiskojamo datu bāzē.

Tiem, kas šeit nomelno brīvprātīgus, atgādinām, ka par neslavas celšanu personas var tikt sauktas pie normatīvos aktos noteiktās atbildības. Tās, kas šeit rakstīts par kādam summam, ir pilnīgi mēli. Kauns kaut ko šādu rakstīt.

Par 9 gadiem 150 brīvprātīgie ir atraduši 105 cilvēkus (uz 2018.g. 7.novembri). 105-s cilvēks - rīdziniece Elita Prūse ir atrasta fiziskās meklēšanas laikā tieši 7.novembrī.

Cik cilvēku ir atradis ša raksta autors? Nevienu.

BEZVESTS.LV preses pārstave Svetlana Gintere

9.novembris 2018 Atbildēt
 
Autorizācija
Komentē Jaunākais: Šodien, 6:25

Jaunākās diskusijas