Iedzīvotāji satraukti par to, kā dzīvo daudzbērnu ģimene Krustpils novadā

Portāls nra.lv 6.dec 2017
 
Ekrānšāviņš no "Bez Tabu"
Kādai daudzbērnu ģimenei Krustpils novadā trūkst iztikas līdzekļu, pārtikas, un tā dzīvo antisanitāros apstākļos, vēsta raidījums "Bez Tabu". Tiesa, vietējie norāda, ka vecāki paslinki, īsti negrib strādāt.

Raidījums "Bez Tabu" vēsta, ka ierodoties pie ģimenes redzams, ka jau pagalmā valda nekārtība. Mazo bērnu vecāki ir gados jauns pāris. Sievietei jau iepriekš atņemtas bērnu aprūpes tiesības. Detaļās par iemesliem, kāpēc bērni atņemti, māte neieslīgst.

Vecāki ļauj ielūkoties, kādi ir dzīves apstākļi viņu miteklī. Mājā valda nekārtība, nepatīkams aromāts, kas atgādina netīrības, mitruma un vairāku klimstošo kaķu urīna sajaukumu. Namā ir drēgns.

Kamēr vairākas atvases atrodas izglītības iestādē, gultiņā guļ aptuveni gadu vecā atvase. Jautājot, vai mazajam ir pamperi, tos vecāki parādīt nevar.

Ledusskapja, kur glabāt ēdienu, ģimenei arī nav. "Ir doma, kaut kad iegādāties," norāda sieviete.

Ģimenes galva stāsta, ka šur un tur piestrādā, tagad strādā tā saucamajos simtlatniekos. Nenoliedz, ka mēdz iedzert, bet ir drošs, ka bērnu aprūpi gan tas neietekmē.

Konkrētai saimes pašvaldība palīdz ar pabalstiem. Taujāta, vai bērni saimē pienācīgi paēduši un kā tas tiek kontrolēts, sociālā darbiniece norāda, ka trīs ēdienreizes dienā bērni saņem skolā. Mazākajam ir savas putras.

Komentē 8

 
Anonīms
 

Jā man tomēr skarbs jautājums, ko dara sociālais dienests, jo tur ir smaga situācija.Labi, saziedos tagad visi kaut ko-bet tālāk, kas būs.Un ļoti acis piesaista tie izgludinātie galdauti un sedziņas, kad apkārt valda smaga situācija, tas liecina, ka ir paziņots par TV ierašanos.Rodas jautājums, ko varētu nofilmēt, kad ierastos negaidīti.Es uzskatu, ka atbildība ir pašvaldībai arī.Kāpēc citi sociālie darbinieki ar pildu atdevi strādā un bāriņtiesas.Šeit es domāju nelīdzēs tukša ziedošana.Ja alkohols netraucē, tad tas ir absurdi.

6.decembris 2017 Atbildēt

Ja strādā simtlatniekos un sanāk alkohols, tad atvainojiet, ja no tās mazās summas vēl jālieto alkoholu.

6.decembris 2017 Atbildēt

Alkohols-gumaks drosi vieb sanak letak neka pamperi,pat visletakie. Un kas gan var but svarigaks par alko!!! Nu pareiz vien sod darb teica,ka vjg iemacit darbu,bet stipri saubos ka siem to vares iemacit. Un kas cies visvairak-berni :-(

6.decembris 2017 Atbildēt

Butu vsm laucinu sev ierikojusi,darzenus ziemai sagatavojusi,tiem ledusskapi nevajag!!!!

6.decembris 2017 Atbildēt

Kauns būtu tādus aizstāvēt, kuriem slinkums ir vislielākais iemesls tādiem dzīves apstākļiem, kādus paši sev un bērniem radījuši!!! Nu jau Latvijā vairākās paaudzēs tādi dzīvo, kuri "aplaidušies" un tikai gaida pabalstus un palīdzību, bet paši nevīžo ne māju, ne pagalmu sakopt, ne ģimenei ko izaudzēt, pat ne putru izvārīt no produktiem, kurus regulāri saņem pārtikas pakā.

6.decembris 2017 Atbildēt

Šitie slaisti tikai gaida,lai kāds dotu,dzīvo ar pastieptu roku,lai kaut ko saņemtu.bet strādāt nevēlās.Kurš grib sev un ģimenei maizīti nopelnīt,tas darbu atrod.Gaida,lai kāds atnāk un sakopj māju,apkārtni.

6.decembris 2017 Atbildēt

Tādiem vecākiem ar sūdainu koku pa muguru nevis ziedošanu.

6.decembris 2017 Atbildēt

Ko lai dara, ja darba nav.Vairs ar sudainu koku nemacisi, jo viss ir jau iemacits- nestradat, slinkot.Gulet

7.decembris 2017 Atbildēt
 
Autorizācija
Komentē Jaunākais: Šodien, 9:01

Jaunākās diskusijas