Neapmierināta pircēja: Man nav jāklausās krievu valoda Latvijā

Portāls nra.lv 14.nov 2017
 
Kaspars Krafts, F64 Photo Agency
Kāda pircēja mājaslapā sudzibas.lv ievietojusi ierakstu, kurā nav apmierināta ar pakalpošanu kādā lielveikalā Jūrmalā.

Kasiere bija dusmīga jau apkalpojot klientu pirms manis, jo nebija novietots kociņš, kas atdala pirkumus. Tas bija 07.11.17plkst. 20.41.

Gaidīju rindā un dzirdēju, kā viņa jau dusmojās un saniknota caur telefonu izsauca citu pārdevēju, kurai bija jānoņem nepareizi iesistie produkti, kas bija nākošajam klientam. Arī es aizmirsu novietot šo kociņu, tāpēc pārdevēja pat nesasveicinoties uzsāka pārmetumus, ka, vai es pirmo reizi esmu veikalā un svarīgākais, kas mani visvairāk aizkaitināja bija tas, ka man, kā latvietei viņa pārmetumus izteica krievu valodā.

Es uzskatu, ka mēs dzīvojam Latvijā, kurā valsts valoda ir latviešu valoda un kamēr mēs nezinām, kādā valodā klients runā, ir jāsasveicinās latviski, lai saprastu tālāko komunikācijas valodu. Man nav jāklausās krievu valoda Latvijā.

Beigās, kad savu pirkumu sāku ievietot maisiņā, pamanīju, ka pie mana pirkuma stāv kāruma biezpiena sieriņš, kuru es pati nemaz nebiju ņēmusi. Pārbaudīju, vai tas ir čekā, lai pārliecinātos, vai iepriekšējais klients to nebija aizmirsis. Izrādījās, ka tas ir iesists manā čekā kaut gan pati to nebiju ņēmusi.

Es par to viņu informēju, bet viņa klusēja un neko neteica un izskatījās, ka devās prom no kases. Ja jau es par to samaksāju, tad ari paņēmu un aizgāju. Šī pārdevēja varēja reaģēt uz šo situāciju noteikti citādāk. Pārdevējai nav primārais klients. Izskatījās, ka viņa pēc iespējas ātrāk vēlas, lai rinda beidzas un iet prom. Mēs ejam uz veikalu, lai saņemtu šādu apkalpošanu? Vertēju to zemu, jo Jūrmalā šāda prakse tiek piekopta," raksta satriektā pircēja.

Avots: sudzibas.lv

Komentē 18

 
Anonīms
 

Bet jāsaprot jau viņa ar! Dzīvojat tak valstī , kur valdībai par iedzīvotājiem nospļauties, lai ar kādā valodā runā!!!

14.novembris 2017 Atbildēt

Varam mēs dusmoties ,bet nevienam par to ne silts,ne auksts. Pārdevējas Jūrmalā,Rīgā arī Liepājā,runā ar pircējiem krievu valodā.

14.novembris 2017 Atbildēt

Visās malās sastopami tādi atkritumi,kas nemāk vai arī negrib mācēt tās valsts valodu kurā dzīvo daudzus gadu desmitus un čakarē prātu citiem. tos tik kaps izmācīs.

14.novembris 2017 Atbildēt

Piekrītu! Valodas referendumā nolēma, ka jārunā latviski, tāpēc jāmācās vien būs latviešu valodu!

15.novembris 2017 Atbildēt

Liepājas Maxsima XL darbiniece nesaprata,ko es viņai jautāju.Meklēju ledu .Viņa pateica "ņetu''.izbrīnījos un pajautāju citai-latvietei.Protams,ka bija.

14.novembris 2017 Atbildēt

A kur vainīga pārdevēja? Izsakiet savas prenenzijas veikala vadībai.

Varbūt jums pašiem ir kādas problēmas?

14.novembris 2017 Atbildēt

Vai pārdevēja gadījumā nezin kurā valstī atrodas un kāda te ir valsts valoda??Kādēļ man jāpieprasa ar mani sarunāties valsts valodā? Vai nevajadzetu sarunu uzsākt valsts valodā un tikai nesaprašām piedāvāt citu saziņas valodu?Izolēt tādu veikalu valsts mērogā

14.novembris 2017 Atbildēt
Pirdiens > dace.sloka

Gāze un degviela 100% smird pēc Krievijas. Tu ko? Velk uz kašķi? Ja vējš pūš no austrumiem, tu ko, neelpo? kaza

14.novembris 2017 Atbildēt
Raitis Ozols > dace.sloka

Piekrītu Dacei! Turklāt Latvijā valodas referendumā cilvēki nolēma, ka jārunā latviski. Tāpēc noteikti jāmācās latviešu valoda, lai nebūtu problēmas!

15.novembris 2017 Atbildēt

Floridā mani neapkalpoja angļu valodā. Tā ir amerika. Te ir Krievija. Mācies vēsturi. Tas ka tagad uz laiku šo teritoriju sagrābuši teroristi-separātisti( tieši kā ukrainā) tas vēl nenozīmē ka tas uz ilgu laiku. Iepērcies un nedirrs.

14.novembris 2017 Atbildēt

Prātiņ, nāc mājās! Tiešām "Pirdiens", izspruka, pasmirdēja, pagaisa un visi aizmirsīs!

14.novembris 2017 Atbildēt

Jā šāda apkalpošana protams nav pieņemama, bet ir jāsaprot arī ta pārdevēja. Visi klienti mūždien klūp virsū tieši kasierim pat nenoskaoidrojot vai tā maz ir viņa vaina. Paši kaut reizi ir poabijuši to nabaga pārdevēju vietā kurus aprej vēl smagāk kā klaiņojošus suņus? Cik ilgi ta cilvēks to var ciest? Kasieri diemžēl lielākoties strādā necilvēcīgos apstākļos, jo bieži ir tā ka netiek palisti laikā līdz tualetei, netiek palaisti laicīgi paēst, bieži ir tā ka strādā vismaz 5 stundas neatejot no savas darba vietas beztam par nieka grašiem! To Jūs kā tauta uzskatata par normālu? Kas kasieri pārdevēji nav cilvēki? Brīžiem tāda sajūta ka apkopējas vērtē augstāk kā kasierus!!! Tā nav šīs profesijas izsmeišana vai diskriminācija, bet fakts paliek fakts.

14.novembris 2017 Atbildēt

100% pravda. Ja nebūs krievu, tad nebūs arī pabalsts no ASV. LV arī nebūs. Slava krieviem.

14.novembris 2017 Atbildēt

Fakts paliek fakts ka klients vispirms jāuzrunā valsts valodā.Es arī strādāju veikalā un ar klientiem sarunājos vienīgi valsts valodā izņemot ārzemniekus ( ne vietējos krievus).

14.novembris 2017 Atbildēt

Protams, visam piekrītu, bet vai tāpēc jāatsakās no normām- latviešu valodas?

15.novembris 2017 Atbildēt

Bet, ja kociņš būtu nolikts - sieriņu nedabūtu!

14.novembris 2017 Atbildēt

Karoče -propoganda. Izgudro visu kaut ko lai uzdirsstu krieviem. Tāda ir LV.

14.novembris 2017 Atbildēt

Bet pirkuma nenodalīšana un nepieskatīšana ir necieņa attiecībā pret kasieri un citiem pircējiem, jo kasierei nav jāzīlē, kur beidzas konkrētais pirkums un sākas nākamais, jo viņa nav ekstrasense.

15.novembris 2017 Atbildēt
 
Autorizācija
Komentē Jaunākais: Šodien, 1:04

Jaunākās diskusijas