Sieviete atklāj, kāpēc viņas suns kļuvis par vegānu

tautaruna.lv 24.oktobris, 11:45
 
mirror.co.uk/ Ekrānuzņēmums
Kokerspaniela īpašniece suni padarīja par vegānu, jo, viņasprāt, mājdzīvnieku barības nozare “iznīcina planētu”, raksta portāls mirror.co.uk.

35 gadus vecā Margarita Sačkova un viņas mīļotais kokerspaniels Lilija (4) abi pieturas pie vegānas diētas (augu izcelsmes produktiem), lai mazinātu gaļas ēšanas milzīgo ietekmi uz vidi.

Izslēdzot gaļu no Lilijas uztura, Margarita cer glābt citus dzīvniekus no nokaušanas un samazināt ietekmi uz vidi. Saskaņā ar pētījumiem, majdzīvnieku barībai nepieciešami miljoniem hektāru zemes, un tā katru gadu rada milzīgu daudzumu gāzu, paātrinot vides iznīcināšanu un globālo sasilšanu.

"Mēs nevaram ignorēt krīzi. Tik daudzi cilvēki tagad cenšas patērēt mazāk gaļas. Mēs redzam, cik lopkopība ir kaitīga klimatam. Tas ir attiecināms arī uz suņiem. Jūs nevarat būt videi draudzīgi un joprojām pirkt gaļu. Tas iznīcina planētu."

Edinburgas universitātes pētnieki atklāja, ka teritorija, kas divreiz pārsniedz Apvienotās Karalistes platību, tiek izmantota sausās barības ražošanai kaķiem un suņiem visā pasaulē katru gadu.

Pētnieki secināja, ka nozare katru gadu izdala 106 miljonus tonnu oglekļa dioksīda, vairāk nekā tādas valstis, kā Mozambika un Filipīnas. Pētnieki ASV secināja, ka valstī esošie 163 miljoni kaķu un suņu ir atbildīgi par 25 līdz 30 procentiem no Amerikas izplūdes gāzēm.

mirror.co.uk/ Ekrānuzņēmums

Lai gan daudzi var teikt, ka suņiem ir jāēd gaļa, PETA darbiniece ir pārliecināta, ka diēta Lilijai ir laba. Margarita sacīja: "Viņa ir enerģijas pilna. Suns vienmēr draudzējas ar citiem suņiem un cenšas ar viņiem spēlēties. "

Mājdzīvnieka saimniece apgalvo, ka līdz vegāniskai barošanai nonāca pamazām. "Es sāku lēnām sajaukt viņas parasto ēdienu ar vegānu ēdienu, un nedēļas laikā es pilnībā mainīju viņas uzturu. Kokerspanielam ir bijušas daudzas veselības pārbaudes, suns ir pilnīgi vesels.

"Es baroju viņu arī ar zemesriekstu sviestu un banāniem. Pārtikai jābūt labi sabalansētai. Sunim ir jāsaņem visas nepieciešamās uzturvielas."

"Cilvēkiem, kuriem ir suņi, es teiktu, ka arī citi dzīvnieki, piemēram, cūkas un govis, ir personības un var izjust bailes un prieku tāpat kā suņi," viņa turpināja. "Ir dīvaini glāstīt suni, ēdot burgeru."

Uzzini pirmais, par ko runā Latvijā un pasaulē, pievienojoties mums Telegram kanālā.

Komentē 7

 
Anonīms
 

Suņi, kas ēd kukurūzu, pirž vēl vairāk.

24.oktobris, 13:59 Atbildēt

...čigāns iemācīja zirgu neēst... būtu iemācījis arī nedzert, bet nepaspēja - zirKs nosprāga... ne jau suns izlēma kļūt par vegānu - viņam kāds prasīja?... īpašniecei tā iegribējās - moderni taču... piedāvājiet tam sunim gabalu gaļas - domā, šis atteiktos?... tad arī redzēsiet patieso izvēli...

25.oktobris, 23:44 Atbildēt

Ja, nu zemesriekstu sviests, kas pats par sevi ir neveselīgs, noteikti aizstās sunim gaļu! Gaļā ir neaizvietojamas olbaltumvielas, varbūt nabaga sunim tagad pičkā iekā vēl uztura bagātinātājus un vitamīnus tabletēs? Ja ir tāda pārliecība, vajadzēja ņemt nevis suni, bet dzīvnieku, pārtiek tikai no augiem — kaut kādu iguānu, vai kanārijputniņus, vai kaut vai trusi. Tagad tā ir reāla dzīvnieka spīdzināšana.

24.oktobris, 14:42 Atbildēt

Redzēju tagad savu komentāru, daudz kļūdu, bet domāju, ka ir saprotams, neņemšos tagad labot labot pareizrakstību un ievietot iztrūkstošos vārdus. Tā notiek, kad domas skrien ātrāk par pirkstiem.

25.oktobris, 20:37 Atbildēt

Vegāni ir mazliet dīvaini, bet vienreiz nācās pagaršot viņu picu. Mēli var norīt, labāka, nekā Latvijā pa TV reklamētās.

24.oktobris, 15:42 Atbildēt

Un uz tās picas bija siers? Tad tā nebija vegānu pica. P.S. Arī Mozarella ir siers.

25.oktobris, 20:38 Atbildēt

Nabaga suni sabojaaja tikai skaudiibas peec . Peec principa , ja es needu galu tad neviens neediis .

24.oktobris, 22:24 Atbildēt
 
Autorizācija
Komentē Jaunākais: Šodien, 2:00

Jaunākās diskusijas