Kā saprast, vai kaķis ir inficējies ar Covid-19?

tautaruna.lv 4.februāris, 15:12
 
pexels.com
Latvijas Lauksaimniecības universitātes Veterinārmedicīnas fakultātes dekāns Kaspars Kovaļenko kanāla Rīga TV24 raidījumā "Uz līnijas" skaidrojis, kādi ir iespējamie simptomi, kas var liecināt, ka mājdzīvnieks ir saslimis ar Covid-19.

Profesors norāda, ka šobrīd nav skaidri uzstādītu simptomu, kas palīdzētu uzreiz saprast, vai dzīvnieks ir inficējies ar Covid-19. Kovaļenko atklāj, ka konkrētajam kaķim ar Covid-19, par kuru ziņoja infektologs Uga Dumpis, simptomi bijuši nespecifiski - savārgums.

Tomēr profesors pauž, ka ir bijuši gadījumi, kad dzīvniekiem, kuriem konstatēts Covid-19, ir bijuši elpceļu iekaisumi, klepus, izdalījumi no acīm un citi līdzīgi simptomi, kā cilvēkiem, kuri inficējušies ar jauno koronavīrusu. Viņš nenoliedz, ka inficētiem dzīvniekiem var parādīties arī ar gremošanas sistēmas traucējumiem saistīti simptomi, piemēram, caureja.

"Ja jūtat, ka dzīvniekam ir infekcijas slimības pazīmes un, ja jūs jūtat, ka dzīvniekam nepaliek labāk, viennozīmīgi jāvēršas pie veterinārārsta. Iemesli, kāpēc dzīvniekam ir respiratoro infekciju pazīmes, ir ļoti daudz," skaidro profesors.

Jau vēstīts, ka Latvijā pirmo reizi inficēšanās ar Covid-19 atklāta kaķim, turklāt vēl vairākiem kaķiem atrastas koronavīrusa antivielas, otrdien Saeimas Sociālo un darba lietu komisijas sēdē atklāja Veselības ministrijas galvenais infektologs Uga Dumpis.

Tikmēr pārtikas drošības, dzīvnieku veselības un vides zinātniskajā institūta "BIOR" institūta direktors Aivars Bērziņš sacīja, ka patlaban nav pierādījumu tam, ka Covid-19 varētu izplatīties no viena kaķa uz otru vai no kaķa uz cilvēku.

Bērziņš uzsvēra, ka trauksmei nav pamata, jo kaķa inficēšanās ar Covid-19 nerada briesmas cilvēkiem. Tomēr mājsaimniecībās, kurās ir Covid-19 pozitīvi slimnieki, būtu jāievēro visi drošības pasākumi ne tikai attiecībā pret cilvēkiem, bet arī Covid-19 uzņēmīgām dzīvnieku sugām.

Komentē 6

 
Anonīms
 

nu lohotrons bīdās,jau kaķi slimo,suņi,vistas,vardes un kurmji.Izeja ir ,visus vajag vakcinēt ar pfizer un moderna vakcīnām. Lohotrons vairs uz cilvēkiem tā nebīdās nu pārmetās uz kaķiem un suslikiem. Zvezda v šoke!!!

4.februāris, 15:18 Atbildēt

Nebrīnīšos ja būs kāda nodibināta brigāde kura ķers suņus un kaķus ,vārnas un raks zemi un ķers kurmjus un valsts piešķirs miljardu lai tos vakcinētu. Man nav ko piebilst.

4.februāris, 15:21 Atbildēt

Manam runčukam jau pavasaris prātos un pēc slima neizskatās.

4.februāris, 18:21 Atbildēt

Es savam paprasīju,šis teica,ka man pašam nav labi ar galvu,paņēma piečuku un ņaudēdams aizvilkās uz bodi pēc alus...

4.februāris, 18:55 Atbildēt

Pirmie jāvakcinē kaķi,jo viņiem grūtāk noteikt diagnozi.:)

4.februāris, 23:45 Atbildēt

Mani kaķi pārojas jau no Ziemassvētkiem un tas trakums nepāriet,laikam kaut kāds vīruss viņiem ir.

9.marts, 12:27 Atbildēt
 
Autorizācija
Komentē Jaunākais: Šodien, 0:40

Jaunākās diskusijas