"Šī stulbuma dēļ, iespējams, zaudējām mīļo kaķīti"; Pāvilostas iedzīvotājus aicina būt piesardzīgiem

tautaruna.lv 3.jūn
 
Attēlam ilustratīva nozīme / Pixabay
Dzīvnieku aizsardzības biedrība ''Liberta'' brīdina Pāvilostas iedzīvotājus uzmanīt savus kaķus un nelaist tos nepieskatītus ārā. Pāvilostā pašlaik notiekot bez pajumtes esošo kaķu ķeršana un iemidzināšana. Diemžēl, iespējams, šādi mūžībā aizgājis arī kādas iedzīvotājas kaķis.

"Pāvilostā ar pašvaldības rīkojumu tiek izķerti kaķi ar mērķi tos likvidēt! Esiet uzmanīgi un nelaidiet laukā savus mīluļus!" daloties ar Loretas stāstu, brīdina patversme.

Iedzīvotāja skaidro, ka, sākot ar martu, Pāvilostā ķer klaiņojošos kaķus, jo viņi ir "savairojušies neskaitāmos daudzumos".

"Tika izteikts brīdinājums par precīzu datumu, no kura sāks ķert. Visiem mājas kaķiem bija jābūt siksniņai. Protams, arī mēs savam ģimenes kaķim uzlikām siksniņu, lai ķērāji atšķirtu viņu un nepaņemtu līdzi. Tā kā ķērāji visu laiku nevar atrasties Pāvilostā, tad bija daži brīvprātīgie, kuri palīdzēja pildīt ķērāja pienākumus, lai pēc iespējas ātrāk atbrīvotos no kaķiem, kas bija savairojušies.

Ceturtdien, 28. maijā, vakarā izlaidām savu kaķīti laukā un kā ierasts no rīta gaidījām viņu mājās. Taču viņš neatnāca. Tā ir bijis arī iepriekš, tāpēc neko ļaunu nepadomājām. Pienāca vakars un mūsu Pičuks joprojām nebija mājās. Tad arī sākām uztraukties. Gājām meklēt, izstaigājām mežmalas un grāvjus, bet no Pičuka nebija ne miņas.

Zvanījām uz Pāvilostas domi, kur mums atteica, ka nav informācijas par mūsu kaķi. Zvanījām uz pašu ķērāju kantori, kur mums atbildēja, ka nevar sniegt nekādu informāciju, jo to drīkst sniegt tikai mūsu pašvaldība, jo ir noslēgts līgums ar Pāvilostas domi, ka kaķi ir jānoķer un jāiemidzina.

Vakar, 1. jūnijā, joprojām meklējam mūsu kaķīti un atrodam viņa siksniņu krūmos...

Tad tagad rodas jautājums - vai tiešām brīvprātīgie ķērāji, kas mūsu kaķīti pazīst jau gandrīz desmit gadus, nepazina, ka tas ir mūsējais? Kāpēc pēc noķeršanas nepārliecinās vai noķertais kaķis nav kāda mājas kaķis? Vai tiešām ir tik grūti to noskaidrot? Vai tiešām pirms iemidzināšanas nav jānoskaidro vai kaķis kādam nepieder? Kāpēc momentāli ir jāiemidzina dzīvnieks? Šī visa stulbuma dēļ iespējams mēs zaudējām savu mīļo kaķīti..." sašutusi ir Loreta.

Arī sievietes ieraksta komentāros cilvēki pauž sašutumu par šādu dzīvnieku likvidāciju, norādot, ka iejūtīgāk būtu to sterilizēt un palaist brīvībā, kā to dara citviet.

Iemidzināšanai būtu jābūt kā izņēmuma risinājumam tikai gadījumos, ja dzīvnieks ir neārstējami slims vai traumēts, nevis pakalpojumu sniedzēja papildu ienākumu gūšanas iespēja, iekļaujot šo pozīciju pašvaldības apmaksātos pakalpojumos bez jebkāda ierobežojuma, iepriekš viedokli paudusi “dzivniekupolicija.lv”.

Komentē 36

 
Anonīms
 

Ja tas kaķis bija tik mīļš, tad vajadzēja savu kaķi pieskatīt, nevis palaist vazāties kur ienāk prātā. Ja nevari savu dzīvnieku pieskatīt, tad neņem, ja negribi, tad negaudo par sekām!

3.jūnijs Atbildēt

Pujene-Tu esi riebīga.Un negaudo,ka es tevi nosaucu par RIEBĪGU

13.jūnijs Atbildēt

Uz dzīvniekiem nevajadzētu attiecināt tādus noteikumus, kas neatbilst attiecīgās sugas dzīvnieku dabai. Un kaķa dabai neatbilst staigāšana pavadiņā vai "pieskatītam". Nez, kā to pieskatīšanu iedomājas! Un nav ko aizstāvēt tos, kam kaķis nozīmēja tikai to naudiņu, cik nu tur par vienu kaķi maksāja- un līdz ar to bija pilnīgi vienalga, vai tas ir klaiņojošais kaķis vai kāds, kad tik vairāk savākt un garāku kapeiciņu dabūt.

3.jūnijs Atbildēt

Pilnīgi noteikti arī suņi daudz labprātāk skraidītu savā vaļā, nevis ietu pie pavadas. Jebkuram dzīvniekam patīk brīvība, bet ja tas ir mājdzīvnieks, tad viņam arī jāatrodas savās mājās ar savu saimnieku, un saimniekam ir jārūpējas par to, lai viņa dzīvnieks netraucētu citiem, nevis palaist pa durvīm lai klaiņo un aizd*irš kaimiņu puķu dobes, siltumnīcas, bērnu smilšu kastes un vēl apšpricē ogu krūmus ar visām ogām... Citiem nav jācieš no tā, ka kāds nevar savākt savu dzīvnieku.

3.jūnijs Atbildēt
Krista > 158528408887613

Un šādu dzīvnieku nīdēju mākslas darbi ir visi uz ielām atstātie kārumi un rotaļlietas ar naglām, skrūvēm un žiletēm. Ne tikai dzīvnieki aiz*irš dārzus un krūmus. Vēl vairāk to dara cilvēks.

3.jūnijs Atbildēt
annamarija > 158528408887613

Tu,pujene, neesi aizdomājusies, ka arī kādam varētu traucēt? Jeb uzskati sevi par tik ''vērtīgu'' un neaizstājamu uz šīs pasaules? Pilnīgi iespējams, ka ir kāds, kas cieš tāpēc, ka eksistē tu un nav neviens, kas tevi ''savāc''. Patiesībā,paldies dievam, ka man kaimiņos nedzīvo tāda augstprātīga un sevi pārvērtējusi radība, kā tu, jo man pilnīgi noteikti tu traucētu - riebjas primāti, kuri iedomājas esam pārāki un vērtīgāki par pārējo dzīvo radību.

3.jūnijs Atbildēt
Iveta Vītola > annamarija

Trāpīts.Tieši manas domas!Precīzāk nepateiksi.Un kur< izšķiļas

4.jūnijs Atbildēt
Pujene Sārtā > annamarija

Jā, es noteikti traucēju tiem primātiem, kas iedomājušies, ka viņi un viņu kaķi ir pasaules nabas, uz kuriem nekādi likumi neattiecas, kuri uzskata, ka visa šmuce aiz viņu dzīvniekiem ir jāsavāc citiem! Tādiem primātiem es noteikti traucēju, bet nemaz par to nebēdājos! Es neesmu dzīvnieku nīdēja, man pašai ir suņuks - mīlēts un lutināts, bet atrodas manas mājas teritorijā un netiek palaists vazāties apkārt un "pamedīt". Citiem nav aiz mana dzīvnieka jāvāc sūdus, es rēķinos ar līdzcilvēkiem un nekad aiz sava egoisma nespīdzināšu dzīvnieku pilsētas dzīvoklī!

4.jūnijs Atbildēt
Pujene Sārtā > krista.5ed80714c1eb8

Tos mākslas darbus tiešām atstāj klusie dzīvnieku nīdēji, bet tā ir atsevišķa kategorija, kas tiešām ienīst tieši dzīvniekus. Man riebjas nevis dzīvnieki, bet viņu bezatbildīgie īpašnieki (par saimniekiem tādus nevaru nosaukt), un es nebaidos to arī pateikt! Spriežot pēc tā, cik vārnu te man saklupa virsū, tādu bezatbildīgo ir nospiedošs vairākums...Tāpēc jau mums nav iespējams šos jautājumus sakārtot civilizēti, jo vairākums uzskata, ka viņam nav jāpieskata savu dzīvnieku, viņš var nerēķināties ar līdzcilvēkiem,bet ja ar dzīvnieku kaut kas notiek, tad, protams, vainīgi ir visi citi, tikai ne pats...Ka attiecas uz cilvēku aizmēslotajiem dārziem un krūmiem - ja cilvēks nevēlas savākt aiz sava dzīvnieka un uzskata, ka to jādara citiem, tad būtu naivi cerēt, ka viņš gribēs kaut ko vākt aiz sevis...

4.jūnijs Atbildēt
Edmunds Kance > 158528408887613

Piekrītu!

4.jūnijs Atbildēt

Dzīvneku īpašnieki paši tiešām ignorē sabiedrības intereses un jebkādus likumus - tādu ļautiņu ir daudz.

4.jūnijs Atbildēt
Firsova Inese > annamarija

100%pievienojos

5.jūnijs Atbildēt
Gina Pavelskopfa > 158528408887613

Atkal tā riebīgā Pujene diršs. tavas puķu dobes laikam ir tā piedirstas un visi ogu krūmi apšpricēti. UN TO TEV VAJAG,ESI PELNĪJUSI

13.jūnijs Atbildēt
Anita Torne > 158528408887613

Es savu kaķi ārā nelaižu,viņam ir daudz ar ko nodarboties istabā,kāpnes,nagu asināmais,baseins,jo patīk ķepas mērcēt ūdenī,dažādas mantas.Ārā var dabūt ērces,savainoties....

23.jūnijs Atbildēt

Neiedomājami, kaut kur vēl notiek šāda veida kaķu izķeršana ? Ja likvidē visus klaiņojošos kaķus un tajā skaitā arī mājas kaķus, kuri iet medībās, tad nekontrolējamas peļu un žurku saimes ir garantētas...un nav saprotaams, no kura laika kaķiem pielieto " personas datu aizsardzību ", ja saimniekam netiek sniegtas ziņas...neticu, ka visi iedzīvotāji sāka bez mitēšanās telefoniski meklēt savus kaķus....neaizmirstiet, ka kaķi ir mednieki...tādi kā sanitāri....

4.jūnijs Atbildēt

Nu nesmīdiniet ar tiem sanitāriem... Kaķis bija sanitārs tajos laikos, kad tas medījums bija viņa pamatbarība, pēdējos gadu desmitos šī suga ir degradēta līdz interjera priekšmeta līmenim. Kurš visādus Whiskas pieēdies kaķis ies medībās??? Sliktākajā gadījumā aiz gara laika izpostīs kādu putniņu ligzdiņu... Pat klaiņojošie kaķi sen vairs nekādas žurkas un peles neķer, bet draudzīgā kompānijā ar tām dzīvojas pa pārtikas pilnajām miskastēm!

4.jūnijs Atbildēt
Gina Pavelskopfa > 158528408887613

Pujene-TU VĒL NEESI NOVĪTUSI?

13.jūnijs Atbildēt

Vispār jau Dzīvnieku aizardzības likumā bija runa par 14 dienu nogaidīšanas periodu pirms lēmuma par klainojoša dzīvnieka eitanāziju- iesaku pārlasīt šo likumu.

4.jūnijs Atbildēt

Šitādas sārtas pujenes ir gandrīz katrā daudzdzīvokļu mājā,kurām viss traucē,tad bērni kliedz,tad sunītis rej,tad kaķītis viņas krūmam uzčurā.Tādām pujenēm vajadzētu pārcelties uz vientuļas salas,tur neviena dzīva radība netraucēs.

4.jūnijs Atbildēt

Nē, cienītā, tādām kā Jūs jāpārceļas uz mežu, jeb vismaz uz privātmāju dziļos laukos, lai Jūsu kaķu varza netraucētu normāliem cilvēkiem dzīvot cilvēku sabiedrībā! Tikko tepat parādījās kārtējais asarainais raksts par 20 no drausmīgiem apstākļiem dzīvoklī izglābtiem kaķiem... Un viņi tur pēkšņi neteleportējās no Marsa, bet viņus tur savāca kāda apdauzīta kaķu vecene, kas gan savu dzīvokli pārvērta par izgāztuvi, gan par elli pārvērta arī visu kaimiņu dzīves. Tiem kaimiņiem tik tiešām var no sirds just līdzi...Ja būtu izlasījusi manis rakstīto, nevis tikai bārstījusi savas asprātības, tad nebūtu jāmurgo par vientuļām salām... Es skaidri norādīju, ka mans dzīvnieks atrodas manas mājas teritorijā, nevis dzīvoklī. Un suns man ir tikai tāpēc, ka man ir šī teritorija, kur viņam izskrieties, netraucējot citus cilvēkus. Es gan pret savu dzīvnieku izturos atbildīgi, gan rēķinos ar citiem un nevedu savu dzīvnieku kārtot dabiskās vajadzības svešos dārzos. Arī savus ogu krūmus es neaudzēju tam, lai visiem vazaņķiem būtu mīztuve, bet gan tam, lai ciemos atbraukušie mazbērni varētu droši pieiet pie krūma noplūkt un apēst tīras ogas. Vientuļa sala noderētu tiem augstprātīgajiem iznireļiem, kas uzskata, ka cita darbs un ieguldītie līdzekļi nav nekas salīdzinājumā ar viņu absolūti izcilajām personībām un viņu apkārt vazājošamies mīluļiem

4.jūnijs Atbildēt
Firsova Inese > 158528408887613

Kāpēc Jūs neesat saitītē? Ar tik agresīvu domāšanu arī voljērs būtu piemērots.

5.jūnijs Atbildēt
Pujene Sārtā > firsova.inese

Varbūt miermīlīgā kundzīte pastāstīs, kā tad izpaužas tā mana agresīvā domāšana??? Vai agresija ir tas, ka es ievēroju, lai arī joprojām nepilnīgos, bet jau tomēr eksistējošos likumus attiecībā uz dzīvnieku labturību? Vai agresija ir tas, ka es cienu līdzcilvēkus un nevienam ar savu dzīvnieku neuzbāžos un nelaižu viņu kārtot savas dabiskās vajadzības svešos pagalmos? Vai agresija ir tas, ka man nav pieņemama dzīvnieku kolekcionēšana antisanitāros apstākļos? Varbūt pasēdiet vien pati savā voljērā un apdomājiet savu dubultmorāli!

6.jūnijs Atbildēt
Anita Kalnina > 158528408887613

Bet tak tā problēma ir viegli risināma! Sēdiet voljērā ar siksnu ap kaklu un sargājiet tos ogu krūmus. Pēc jūsu bļaušanas izskatās ka jūs nemaz nezinat kā izskatās ogu krūmi. Un kaķi starp citu pa kokiem neložņā. Un vēl droši vien jūs nezināt, ka tieši mēs dzīvojam dzīvnieku pasaulē, bet ne viņi mūsu. Un beidziet tēlot pasaules nabu, citādi jūs visi Rīgas kaķi apčurās.

10.jūnijs Atbildēt
Anita Kalnina > 158528408887613

Šis komentārs bij domāts KARALIENEI PUJENEI.

10.jūnijs Atbildēt
Pujene Sārtā > anita.kalnina

Šis domāts PRINCESEI ANITAI KALNINAI... Paldies par smieklu devu visai dienai! Sen nebiju tā smējusies... Cienītā, izskatās, ka Jums tie visi Rīgas kaķi jau sen smadzenes aizčurājuši...Bet nu tā ir tām pilsētas mamzelēm, kas ogas redzējušas tikai kastēs lielveikalā un tirgū...Tāpēc jau nav nekādas sajēgas par to, ka ir augļu koki un ir arī ogu krūmi... Ar tādām prāta spējām droši varat ar turziņu rokās stāvēt pie kāda ozola vai liepas un gaidīt, kad no turienes sāks birt jāņogas vai ērkšķogas...Skolās jau laikam vairs tādas elementāras lietas nemāca, debilizācija rullē... Drīz vairs neatpaliksim no aizokeāna nācijas, kur miljoni piena pārstrādes koncerta veiktajā aptaujā bija atbildējuši, ka šokolādes pienu iegūst no brūnajām govīm...Baidos, ka Jums vairs pat voljērs un saitīte ap kaklu nelīdzēs, ja virs tā kakla labākajā gadījumā ir tikai smukumpumpa... Ne mazāk smieklīgs bija arī apgalvojums, ka kaķi pa kokiem neložņā...Tikai nezin kāpēc gandrīz katru dienu tiek šķērdēti glābšanas dienesta resursi, lai stulbākos šīs sugas eksemplārus celtu nost no kokiem, jo uzkāpt kokā prot, bet nokāpt nejēdz...

10.jūnijs Atbildēt

Atvainojos, "piena pārstrādes koncerna"...Humora koncertu mums te uzrīkoja Anita... Nu jau kolektīvi iesmējām par milzīgajiem jāņogu kokiem, kuros nabaga kaķi pat uzrāpties nespēj...Vēlreiz paldies par šo anekdoti!

10.jūnijs Atbildēt
Anita Kalnina > 158528408887613

Rīgā gan ir milzīgi augļu dārzi vai ne. Un kaķis kāpj par piemēru ābelē, lai apčurātu ābolus? Ja jau tev tik daudz smadzeņu, lai pat neapjēgtu par ko runa.,tad smejies vesela. Un cik labi ka zini, ko esmu redzējusi vai neesmu. Pirms izlasi ko raksti, un tad spied pievienot. Pati uzraksti anekdoti un tad ņirdz(par sevi) tev kad pirkstu parāda arī ņirdz? Kā var ar tādu traumu sadzīvot, ja visur rēgojas čurājoši un kakājoši mājas kaķīši. Un jā, es rakstiju ka kaķi pa kokiem neložņā, nevis nekāpj. Jo ložņā čūskas. Bet jā tak vajag drukāt glupības, nesaprotot šī raksta jēgu. Tikai viens ieteikums, centieties nepārdzimt nākošajā dzīvē par kaķi, kaut mājas. Karma neguļ! Visu gaišu!

10.jūnijs Atbildēt
Pujene Sārtā > anita.kalnina

Anitiņ, ložņā ne tikai čūskas, Jūs arī ložņājat pa komentāriem, tekstu uztvert nespējat, tāpēc arī jāskatās uz pirkstiņiem, lai pasmietos...Vai kaut vienā manā komentārā bija minēts par milzīgiem augļu dārziem tieši Rīgā, un vai es kaut kur biju pieminējusi apčurātus ābolus ? Es rakstīju tikai par apčurātiem ogu krūmiem, un priekš īpaši attapīgajām atgādināšu vēlreiz - āboli ogu krūmos neaug...Tieši Jums varu ieteikt pārlasīt kādas muļķības sarakstījāt pirms pievienojat.Vēl tik sāciet stāstīt, ka mājas kaķīši jau nu nečurā un nekakā vispār un pa svešiem dārziem viņi dodas tikai un vienīgi zinātniski pētnieciskās ekspedīcijās.Nezinu, kas Jūs bijāt iepriekšējā dzīvē, bet šajā Jums ir nepaveicies - tā gribās izteikties, bet tieši pašai to smadzeņu, lai apjēgtu par ko ir runa, pietrūkst...

11.jūnijs Atbildēt

Izskatās,ka tā vecā,apkaltusī pujene ir debīla. Viņu vajadzētu sterializēt vai eitanizēt. Kāds svaigs gaiss tad būtu

13.jūnijs Atbildēt
Gina Pavelskopfa > 158528408887613

Vecai pujenei tikai eitanizāciju.Voljērā nav viņu ko turēt un vēl barot.

13.jūnijs Atbildēt
Gina Pavelskopfa > 158528408887613

Vecajai pujenei prātiņš tu tū'Mudīgi vienu špricīti-un būs miers-nebūs apčurāti krūmi-varēsi mierīgi čučēt.

13.jūnijs Atbildēt
Pujene Sārtā > gina.pavelskopfa

Ak, Dievs! Kurš nu būtu māvis... Lai jau bildīte maziņa, bet tomēr redzams, ka nekāda jaunā vijolīte gan neesat, ka tikai nebūsiet vēl novītušāka pujene par mani...Un tādu kā Jūs tuvumā nekad nebūs svaiga gaisa, jo tādas vecas, ar žulti piesūkušās cilvēknīdējas smird pa gabalu. Un atkal kārtējā, kurai ārkārtīgi gribās izteikties , bet prātiņa nepietiek, lai tos smalkos vārdus vismaz pareizi uzrakstītu, un tādas citus sauc par debīliem un spriedelē par prātiņa dislokāciju... Vēl smieklīgāka ir tā intelekta pērle par to, ka apčurātu krūmu problēmu var atrisināt ar krūma īpašnieka nošpricēšanu... Diemžēl, nāksies Jūs apbēdināt, jo apčurātu krūmu problēmu var atrisināt tikai to čurātāju nošpricēšana...

15.jūnijs Atbildēt

Labi vismaz, ka siksniņu, lopi tādi, atdeva! Žēl, ka Pāvilosta tālu no Jēkabpils, jo mums te to kaķu pa pilnam. Dažreiz pat tikai par pieci eiro var dabūt vai pusspaini ar kaķēniem.

5.jūnijs Atbildēt

Normāli cilvēki savu mīluli pieskata un iemidzināti uzreiz neviens nedrīkst jo ir nedēļā laikā lai cilvēki patversmē var atrast savus mājas kaķus ja netīšām noklīdis bet izlaist ārā apzināti norāda tikai uz jūsu pašu bezatbildīgi rīcību

15.jūnijs Atbildēt

Jūs pareizi minējāt - NORMĀLI CILVĒKI... Es jau arī rakstīju, ka normāli būtu savu dzībnieku pieskatīt, bet noteikti pamanījāt, cik daudz nenormālo kā vārnas saklupa man virsū. Ko tikai nav gatavas ar mani izdarīt: siksniņu ap kaklu, ķēdē piesiet, voljērā ieslodzīt, ēst nedot, beigās vēl nošpricēt...Jūs teiksiet, ka mēs dzīvojam normālu cilvēku sabiedrībā??? Tā nav normālu cilvēku sabiedrība, kurā, lai aizstāvētu savu un sev līdzīgo bezatbildību un necieņu pret līdzcilvēkiem, gatavi savus līdzcilvēkus pat nogalināt! Lūk, šeit būtu darbiņš došības policijai, nevis pētīt, vai tikai kāds par amerikāņu noziedznieku nav ko sliktu ierakstījis...

15.jūnijs Atbildēt
Inita Papendika > 158528408887613

tad jautājums,ko ar diskusiju gribējāt panākt un kāpēc vispār to uzsākāt?lasu un brīnos,kā reiz vienā komentārā rakstīju-mūsu nācija nav un nebūs vienoti,tāpēc ar mums viegli manipulēt.Skarbi patekšu,ka tie normālie sen ir prom,palikuši vien tie tārpiņi,kam šī sūdu čupiņa ir mīļa(man arī:)))un piedodiet,bet 2/3 tomēr ir tie Krištopāna nosauktie muļķa reņģēdāji.Tikai tie rupjību un jēlību rakstītāji aizmirst,ka attiecīgām iestādēm viegli ir viņus izcelt no mājas čībiņāmun pabrīnos,ka šeit tās rupjības,jēlības pat netiek cenzētas.nu ko ,aplausi klauniem.

15.jūnijs Atbildēt
 
Autorizācija
Komentē Jaunākais: Šodien, 22:51

Jaunākās diskusijas