Dabas draugus saskumdina notikušais jūras ērgļu ligzdā Durbē

tautaruna.lv 18.mai
 
Facebook
"Šodien skumja diena visiem mūsu tiešraižu skatītājiem, kuri jutuši līdz jūras ērgļu ģimenei," svētdien liecināja Latvijas Dabas fonda ieraksts sociālajā tīklā Facebook.

Svētdienas rītā jūras ērgļu cāļu skaits ligzdā Durbē diemžēl samazinājās - jaunākais cālis, kurš jau tā bija sīkāks un vārgāks nekā pārējie, neizturēja konkurences cīņā, un viens no vecākajiem mazuļiem to izgrūda no ligzdas.

Trešais mazulis izšķīlās vairākas dienas pēc pirmajiem, līdz ar to tam jau sākotnēji bija mazāk priekšrocību dabiskajā atlasē. Trīs ērgļu mazuļi vienā ligzdā - tas ir daudz un ne vienmēr tiem izdodas veiksmīgi izaugt un izlidot, norāda Dabas fonds.

"Mēs saprotam visus ērgļu ģimenes līdzjutējus, šī ir tiešām skumja diena. Taču vēlreiz atgādinām, ka šie ir dabiski procesi, kas norisinās arī citās ērgļu ligzdās, kuras mēs neredzam.

Vēlamies arī atbildēt uz jautājumu - vai nevajadzēja šo ērglēnu glābt? Mūsu princips ir neiejaukties dabiskajos procesos. Ir atsevišķi izņēmuma gadījumi - piemēram, pirms diviem gadiem no ligzdas izkrita jaunais ērglis Knips, kurš bija jau pietiekami liels un dzīvotspējīgs, tāpēc devāmies to glābt un nogādāt ērgļu rehabilitācijas stacijā. Šoreiz, ja cilvēks tuvotos ligzdai, mēs riskētu aizbiedēt abus pieaugušos ērgļus uz vairākām dienām, tādējādi pakļaujot riskam abus pārējos mazuļus," norāda eksperti.

Jau vēstīts, ka dabas draugi var sekot līdzi vairāku putnu pāru ikdiena, ko nodrošina tiešraides kameras. Tiešraidēs ir redzami gan brīnišķīgi dabas skati, gan majestātiskie putni ciešā tuvplānā, gan arī šādi - cilvēkiem pavisam nepatīkami skati. Tas viss kopā atspoguļo dabas procesus visā to daudzveidībā.

Komentē 5

 
Anonīms
 

Tā notiek arī stārķu ģimenēs-vecāki izmet no ligzdas,dzīvot nespējīgos!

18.maijs Atbildēt

Šodien - 18. maijā bija vēl nesaprotamākas lietas. Ērgļu tēvs Raimis rīta agrumā brokastīs atnesa dzīvu klijāna (varbūt vanaga ?) cāli ! Taču uzreiz to nenoknāba un abiem ērgļu cāļiem neizbaroja. Arī paši ērgļu cāļi mazo ciemiņu uzņēma salīdzinoši mierīgi un konfliktus netaisīja. Nākošo sešu stundu laikā ērgļu ligzdā tika apēsti divi citi putnu mazuļi, taču mazais klijāns dzīvojās pa ligzdu nosacītā drošībā. Bet tad, īsi pirms plkst.13 ligzdā atgriezās ērgļu mamma Milda un momentā mazo klijānu noknāba un izbaroja pusdienās saviem ērgļu bērniem. Nu jā ... Daba ir skarba, bet skaista !

18.maijs Atbildēt

Tad jau ērgļu civilizācijā valda fašisms.

19.maijs Atbildēt

Es vakar savā meža īpašumā izmetu no ligzdas mazo ērgli, daba ir nežēlīga.

27.maijs Atbildēt

"Loti draudzīgi dabai", pēc laika izrādīsies ka šo elektronisko uzparikšu ietekmē putniņi saies sviestā, vainīgi būs lauksaimnieki, iemeslus nav vērts uzskaitīt tos jau pat Latvijas prezidentam "Dabas draugi" izsūdzējuši.

16.jūnijs Atbildēt
 
Autorizācija
Komentē Jaunākais: Šodien, 16:05

Jaunākās diskusijas