Krogs atsakās apkalpot neredzīgu cilvēku ar suni-pavadoni

Lelde Veinberga 10.mar
 
Attēlam ilustratīva nozīme / Pixabay
Savu sašutumu par kāda kroga īpašnieces attieksmi pret neredzīgu cilvēku ar suni-pavadoni sociālajā tīklā Facebook paudusi Laila. Sieviete apgalvo, ka ēstuve 7. martā atteicās apkalpot viesus, kuri bija iepriekš bija rezervējuši galdiņu.

"Liels paldies Madonas krodziņa "Bura" saimniecei, kura liedza iespēju paēst ceļotājiem tikai tāpēc, ka viens no mums bija neredzīgs un viņam līdzi bija suns-pavadonis. Neraugoties uz to, ka galdiņš bija rezervēts, mums nācās doties prom izsalkušiem," apgalvo Laila, kura norāda, ka citā kafejnīcā kompānija tika pienācīgi apkalpota un suņa pavadoņa klātbūtne netraucēja ieturēt maltīti.

Savu komentāru sniedzis arī krogs, kurš atvainojās Lailai par sagādātajām neērtībām. "Mūsu iestāde ikdienā neapkalpo klientus, kuriem līdzi ir dzīvnieki, jo cenšamies pasargāt no neparedzētām situācijām savus mazos klientus - bērnus. Bet, kas attiecas uz 2020.gada 7.marta atgadījumu, kad mūsu iestādē ieradās četras personas ar suni, starp kurām bija neredzīgs cilvēks, paskaidrojam, ka pirms ierašanās mūsu iestādē, minētās personas rezervēja galdiņu, bet piesakot rezervāciju, neinformēja, ka līdzi būs suns, kuram protams arī ir nepieciešama vieta blakus pie galda.

Šādos izņēmuma gadījumos, ja ierodas cilvēks, kuram līdzi ir ne tikai vienkāršs mājdzīvnieks, bet tiešām speciāls pavadonis, kā tas bija šajā reizē, tad šādus klientus mēs apkalpojam pēc iepriekšējas vienošanās norobežotā telpā no citiem klientiem.

Gribam vērst uzmanību uz faktu, ka ne jau mūsu iestāde neapkalpo invalīdus, kā tas tika pasniegts 2020.gada 7.marta ierakstā portālā Facebook, bet gan neapkalpo klientus ar dzīvniekiem, kas noteikti neattiecas uz speciālajiem pavadoņiem neredzīgam cilvēkam.

Konkrētajā gadījumā, ja persona rezervējot galdiņu būtu informējusi par faktu, ka līdzi būs arī suns pavadonis, tad iestāde būtu radusi iespēju uzklāt galdiņu tā, lai varētu nodrošināt pie tā atrasties sunim, un vienlaicīgi neradīt neērtības citiem klientiem.

Ņemot vērā, ka pie rezervācijas nebija sniegta informācija par klientu ar redzes traucējumiem, mūsu iestāde bija sagatavojusi galdiņu, pie kura nebija iespējams atrasties arī sunim," savu skatījumu uz notikušo skaidro krogs.

Latvijas Neredzīgo biedrības informācija liecina, ka uz suņiem-pavadoņiem neattiecas nekādi ierobežojumi sabiedrisku vietu apmeklēšanai tie kopā ar saimnieku var gan vizināties sabiedriskajā transportā, lidot ar lidmašīnu (ierodoties citā valstī, tiem nevajag obligāto laiku atrasties karantīnā), var doties uz saimnieka darbavietu, uz veikalu iepirkties, apmeklēt kādu saviesīgu pasākumu, dzīvot viesnīcā, ierasties restorānos. Saimniekam nav jāuztraucas, ka suns varētu traucēt apkārtējos cilvēkus, jo tas ir apmācīts mierīgi gulēt zem saimnieka krēsla vai tam atvēlētajā vietā. Tomēr ne vienmēr šīs likumīgās tiesības tiek ievērotas.

Komentē 28

 
Anonīms
 

čangaļiem savi likumi....tgad zināšu kurā ēdnīcā nekad neiet un arī citiem neieteikt

10.marts Atbildēt

kad tev pasniegs ar suņa spalvu ēdienu tu ar priecāsies? tad tu brēksi ka personāls vainigs. kad personāls to negrib pieļaut, tad atkal tev personāls vainigs

10.marts Atbildēt
Inita Riktere > vairis.milts

Zem krēsla vai blakus guļošs suns nekā nespēj iedabūt spalvas kādā šķīvī...Ja nu vienīgi sāk dejot uz galda!Domājiet,ko sakiet!

10.marts Atbildēt
Toto > inita.riktere

Viens īstens kārtības mīļotājs, kurš, droši vien, savu auto noliek invalīda stāvvietā.

10.marts Atbildēt

Jūs un Jūsu draugi arī visi esat akli?

10.marts Atbildēt
Vairis Milts > inita.riktere

inita jūs suni neesat redzejusi vai? tagad it sevišķi kad sākas spalvas maiņa. manejais tikai pāri paklājam pāriet un tur paliek voiloks ka zeķes var noadīt. kautkas nokrīt zemē, kautkas lido pa gaisu. un ko darit tiem kam ir alerģija pret suņa spalvu? pagaidit laukā kamēr suns uzturas krogā? . te ir klasisks gadijums kad cilvēki speciāli kaāķi meklē. man suņi visu mūžu bijuši, un es tāpec speciāli likumus ko šie drikst ko nedrīkst nestudeju, kamēr te citē kā no pārpilnibas raga. ir acīm redzami ka "speciāli gatavojušies skandālam"

11.marts Atbildēt

Madona nav latgale! Ģeogrāfijā laikam divi bija???

11.marts Atbildēt
Inga Breimele > vairis.milts

Cerams ka tu nekad nepaliksi akls un tev nevajadzēs izjust tādu situaciju

12.marts Atbildēt
Nekas Nekur > inita.riktere

Tieshi taa!

25.aprīlis Atbildēt

kārtejie 15 minutes slavas meklētāji. kačā savas pravas neskatās kur sākas citu. ēdināšanas iestāde ir ēdināšanas iestāde, ar suni tur nekas nav pazudis un fakts ka tas ir pavadonis nav rāditājs. katrā gadijumā pvd izdrāztu uzreiz tā ka maz neliekas. turklāt ir cilvēki kuriem pataloģiski bail no suņiem/kaķiem un tiem ar ir tiesibas ne tikai neredzigajam. galu galā nebija jau viš viens pats ar suni. bija kompānija, tātad līdz galdam bija kas aizved. suns vareja palikt mašinā, vareja laukā piesiet.... bet nē principiāli ļaudis- mums pienākas, mēs gribam un tā tam jābūt. mēs ar tiko tallinā bijām viesnicā atļauts suns, ari ēdnicā nekas neliecina ka butu aizliegts, bet tāpec jau negājām tur ar suni. kamēr ēdām suns mašinā pasedeja.

10.marts Atbildēt

Ar to prātiņu tev pašvaki...

10.marts Atbildēt
Vairis Milts > toto.5dbb009bdf4a7

pats ej tam sunim pakaļu nobučo :)

10.marts Atbildēt

Piedodiet,bet Jūsu argumenti ir patoloģiski muļķīgi,otrkārt-likumi jāievēro visiem.

10.marts Atbildēt
Toto > vairis.milts

Sunim pakļu bučo pats, bet stulbs gan esi, ja neredzi atšķirību starp šo un parastu suni.

10.marts Atbildēt

Pilnīgi piekrītu

10.marts Atbildēt
Vairis Milts > inita.riktere

inita. nu ar tiem likumiem ir tā intresanti. vieni saka tā otri pilnigi preteji, un katrs var izveleties pie kuriem likumiem pieturēties. juristi jums noteikti varēs desmitiem likuma pantu, ministra kabineta noteikumu .... nolasīt kas bus saimnieces pusē

11.marts Atbildēt

Es arī negribētu atrasties suņa sabiedrība krogā. Katram sava vieta

10.marts Atbildēt

Mjā, lai nepārkāptu uzvedības normas, nenorādīšu, kur ir Jūsu vieta :)

10.marts Atbildēt

Es piekrītu ka katram dzīvnieciņam ir sava vieta, bet te situācija ir cita un ceru ka jūs tajā situacijā nebūsiet

12.marts Atbildēt

Suns pavadonis nekad nekoz un it seviski berniem ta ka neattaisnojaties, bet atvainojueties!

10.marts Atbildēt

oi oi oi es zinu daudzus pieaugušos kas paniski baidās no suņiem,viņi ar saprātu saprot ka briesmu nav bet vienalga baidās. zinu bērnus kas krīt histerijā ja suns vai kaķis gadās tikai tādā attālumā ka var ieraudzit, par atrašanos vienā telpā neiet runa. nevajag kačāt savas pravas vien, ari tiem cilvēkiem ir tiesibas mierigi bez stresa dzīvot, vēl jo vairāk paēst

11.marts Atbildēt

nu vispār suņi, un vēl pie tam speciāli apmācīti ir gudrāki un kulturālāki (un līdz ar to arī vērtīgāki) par visādiem vairiem miltiem un tiem līdzīgiem...

10.marts Atbildēt

mierini sevi ar šo domu. jā es nez kāpec pieturos pie vesalā saprāta pat dzivnieku mīlestībā un neuzbāžos visiem ar savu suni. mājās viš ir dieva lomā kam atļauts vis, bet sabiedribā viņs nedrikst nekādi apgrutināt citus, jo suns ir mana iavele nevis viņu. tu noteikti mājās ēd ar savu suni no viena šķivja, ar to ari apsveicu.

11.marts Atbildēt
Inga Breimele > vairis.milts

:)) Veselais saprāts

12.marts Atbildēt

...un kroga īpašnieka atrunas ir vienkārši stulbas

10.marts Atbildēt

Ar šitādiem smerdeļiem, burta kalpiem un pārprastas tīrības iemiesojumiem pilna Latvija (ne Latgale, jo Madona ir čūļu zeme). Te viņiem krievi traucē, te suņi, te paša pauti.

13.marts Atbildēt

tādu krogu vajag likvidēt

22.aprīlis Atbildēt

Tas ir slimi, suns pavadonis nav pudeļbirste padusē . Tie ir speciāli apmācīti suņi. Tas ir tāpat kā pateikt, ka ar kruķiem neapkalpo, jo traucē

25.aprīlis Atbildēt
 
Autorizācija
Komentē Jaunākais: Šodien, 13:23

Jaunākās diskusijas