Slima suņa saimniece brīdina: Ērces pārnēsā mīluļiem bīstamu slimību

tautaruna.lv, Lelde Veinberga 2.mai
 
Mārtiņš Zilgalvis, F64 Photo Agency
Jūlija Ņ. sociālajos tīklos brīdina suņu saimniekus sargāt mīluļus no ērcēm, jo tās pārnēsā arī četrkājainajiem draugiem bīstamas slimības.

"Mūsu mīļā Velsas korgija kucīte Triša jau otro nedēļu ārstējas no babeziozes (ērces izraisīta agresīva asins parazīta infekciju, kas skar visu suņa orgānu sistēmas darbību). Triša jau sāka veseļoties, taču šodien [28. aprīlī] viss atkal sāka iet lejā," raksta Jūlija, kura lūdza atsaukties suņu saimniekus, kuri varētu ziedot Trišai asinis.

Ekrānuzņēmums/Facebook

"Ja arī suņu asinsgrupas nesakritīs, tās noteikti noderēs citiem suņiem, jo Triša, diemžēl, nav vienīgā paciente ar šādu diagnozi," raksta Trišas saimniece.

Otrdien, 1. maijā, Jūlija raksta, ka Trišai asinis ir saziedotas un suņu meitenes stāvoklis ir stabils.

"Sargājiet savus mīluļus un parūpējieties par viņu aizsardzību no ērcēm savlaicīgi, tas,ko novērojam pie vetārsta un pārrunājam ar citiem suņu saimniekiem ir sirdi plosoši," raksta Jūlija.Komentē 2

 
Anonīms
 

Kā, lai pasargā? Vakcinēt var?

2.maijs Atbildēt

Nevar. Jo babēzija ir asins parazīts. Diezgan labi ārstējas, ja laikus pamana. Ļoti būtisks simptoms ir tumšs kvasa krāsas urīns, ko babēzija sagrauj etirtocītus. Rezultāts-anēmija, kas jau tālāk ietekmē iekšējo orgānu darbību.

12.maijs Atbildēt
 
Autorizācija
Komentē Jaunākais: Šodien, 18:34

Jaunākās diskusijas