Kamieļu skaistumkonkursos turpmāk būs aizliegts botokss

Portāls nra.lv 27.jan
 
REUTERS / Scanpix
Saūda Arābijā tradicionāli norisinās kamieļu skaistumkonkursi, tomēr tagad tos skars būtiskas pārmaiņas, ziņo New York Post.

Kamieļu skaistumkonkursos tiek vērtēti viņu lūpu izmēri, vaigi, galvas un ceļgali. To visu tribīnēs vēro vīru ciltis, spiedzot no sajūsmas, kad uz skati dodas viņu kamieļi. Kamieļi tiek arī izsolīti, gribētājiem par tiem maksājot neticamas summas, kas mērāmas miljonos eiro.

Tomēr šogad konkursu skāris skandāls, jo daudzi dzīvnieki no tā diskvalificēti - saimnieki izmantojuši botoksu, lai kamieļus padarītu pievilcīgākus.

Piedevām, skaistumkonkurss pārcelts no nomaļiem tuksnešu nostūriem uz valsts galvaspilsētu. Tur atvērta oficiāla vieta to norisei, kur būs arī suvenīru veikals, kamieļu zoo, muzejs, kamieļu piena tirdzniecības vieta un planetārijs, kurā var uzzināt, kā arābi pārvietojās uz tiem, vadoties pēc zvaigznēm.

Tas saistāms ar to, ka Saūda Arābijā notiek neskaitāmas konservatīvos likumus atceļošas reformas, tādēļ nolemts vismaz nemodernizēt un vairāk novērtēt tradīcijas.

Kā zināms, Arābijas beduīniem nav nekā nozīmīgāka, kā kamieļi, kas gadsimtiem izmantoti uzturam, transportam, karā un kā kompanjoni.

Komentē

 
Anonīms
 
Nav pievienotu komentāru. Esi pirmais!
 
Autorizācija
Komentē Jaunākais: Šodien, 15:59

Jaunākās diskusijas