VIDEO."5 minūtes un 100 eiro kabatā"; aculiecienieks parāda, kā notiek stabiņu mazgāšana Rīgā

tautaruna.lv 3.jūnijs 2022, 1:30
 
Dmitrijs Suļžics/F64
Kopš pagājušā gada Rīgas ielās ir izvietoti stabiņi, kuru apkopei Rīgas dome atvēlējusi 39 tūkstošus eiro gadā. Aculiecinieks nofilmējis, kā notiek šo stabiņu mazgāšana.

Soctīklos šis video izsaucis vētrainu reakciju:

"5min un 100€ kabatā";

"Pats darbinieks noteikti pelna nedaudz virs minimālās, bet kurš no smējējiem būtu gatavs to pats darīt un par kādu likmi? Jāsaka gan, ka ārpus Rīgas stabiņus neviens laikam nemazgā, tumsā pat redzēt nevar";

"Roku darbs. Tāpat kā Rolls Royce ir roku darbs. Beidzot arī te tiek novērtēts";

"Ne jau viens cilvēks visus stabiņus tīra. Ja sadala uz 4 darbiniekiem tos 34 tūkstošus, tad mēnesī sanāk 708€ katram"

"Palaista, lai labāk aug!"

Portāls NRA jau pērn rakstīja, ka Rīgā satiksmes mierināšanai izmantoto stabiņu apkopei tuvākajam gadam paredzēti 39 000 eiro. Kā skaidroja Rīgas domes Satiksmes departamentā, līgums par stabiņu apkopi noslēgts šā gada jūnijā ar SIA "AVS Latvija" uz vienu gadu. Minētais uzņēmums arī veica stabiņu uzstādīšanu.

Stabiņu apkope notiek atbilstoši reālajai situācijai, pārsvarā tīrot tikai tos stabiņus, kurus nepieciešams tīrīt satiksmes drošības nodrošināšanai.

Stabiņu apkope neietver tikai stabiņa nomazgāšanu, bet arī apsekošanu, materiālu, darbaspēku un citas ar apkopi saistītas izmaksas.

Kā liecina publiski izskanējusī informācija, viena stabiņa apkope maksājot nepilnus 14 eiro.

Atbilstoši tehniskajai specifikācijai ceļa norobežojošo elementu vizuālo apskati veic reizi nedēļā. Ja apskates laikā tiek konstatēts, ka kāds no stabiņiem ir netīrs un nav redzami atstarojošie elementi, tādējādi apdraudot satiksmes drošību, tad nekavējoties tiek organizēta stabiņa attīrīšana.

Ja apsekošanas rezultātā konstatēts, ka stabiņš ir netīrs, bet neapdraud satiksmes drošību, tad tā mazgāšana tiek veikta vēlāk - vidēji reizi mēnesī.

Uzzini pirmais, par ko runā Latvijā un pasaulē, pievienojoties mums Telegram vai Whatsapp kanālā.

Vēl portālā

 
 
 
 
 
 
Autorizācija
Komentē Jaunākais: Šodien, 19:38

Jaunākās diskusijas