Sākts kriminālprocess pret personu, kas Rēzeknē miskastē izmeta kucēnus

Ziņu aģentūra LETA 14.mai
 
Attēlam ir ilustratīva nozīme. / F64
Saistībā ar tikko dzimušo kucēnu izmešanu atkritumu konteinerā Rēzeknē sākts kriminālprocess, informēja Valsts policijas (VP) Latgales reģiona pārvaldē.
Kā skaidroja patversmē, kucēni esot izmesti uzreiz pēc piedzimšanas. Par to liecinot vairākiem kucēniem esošās nabassaites.

Kriminālprocess sākts pēc Krimināllikuma 230.panta - par cietsirdīgu izturēšanos pret dzīvniekiem, kuras rezultāta tie gājuši bojā vai sakropļoti, vai par dzīvnieku spīdzināšanu.

Par šādu likumpārkāpumu vainīgajām personām paredzēts sods ar brīvības atņemšanu uz laiku līdz četriem gadiem vai ar arestu, vai ar naudas sodu līdz astoņdesmit minimālajām mēnešalgām, konfiscējot mantu vai bez mantas konfiskācijas.

Tikmēr kļuvis zināms, ka no 13 tikko dzimušajiem atkritumu konteinerā Rēzeknē izmestajiem kucēniem izdzīvojuši astoņi, atklāja Rēzeknes dzīvnieku patversmē.

Drīz pēc notikušā visi astoņi kucēni pārvesti uz dzīvnieku aizsardzības biedrību "Ķepu ķepā". Trīs no astoņiem kucēniem patlaban palīdz izbarot kādas saimnieces kuce, kurai pašai ir savi kucēni. Par atlikušajiem pieciem rūpējas biedrības darbinieki, kas regulāri no pudelītes dod kucēniem pienu.

Kucēniem kļūstot vecākiem sāksies darbs pie jaunu saimnieku un māju meklēšanas.

Jau vēstīts, ka aprīļa beigās Rēzeknē, Dārzu ielā 37, atkritumu konteinerā tika atrasti izmesti tikko dzimuši kucēni.

Kā aģentūra LETA iepriekš noskaidroja Rēzeknes dzīvnieku patversmē, kopumā viņiem atvesti 13 kucēni, bet divi no tiem miruši.

Kā skaidroja patversmē, kucēni esot izmesti uzreiz pēc piedzimšanas. Par to liecinot vairākiem kucēniem esošās nabassaites.

Tiek pieļauta iespēja, ka kucēni tikuši slīcināti, jo esot bijuši slapji un sarijušies ūdeni.

Komentē

 
Anonīms
 
Nav pievienotu komentāru. Esi pirmais!
 
Autorizācija
Komentē Jaunākais: Šodien, 3:37

Jaunākās diskusijas