No mājām ar varu izlikts kārtējais pensionārs ar invaliditāti; šoreiz ēku vēl arī nojauc

Portāls nra.lv 11.okt 2017
 
Ekrānšāviņš
Jelgavas novada Kalnciemā no patvaļīgi uzbūvētas dzīvojamās mājas likumsargiem nācies ar varu izlikt tās pensionētos iemītniekus, informējusi LTV Panorāma.

Līdzīgi kā nesenajā gadījumā Imantā, arī šeit mājas iemītnieku Genādiju Borisanu un Valentīnu Rudenko, kā arī viņu iedzīvi, policijai nācies izlikt ar varu.

Rudenko notikuma vietā neslēpa emocijas, pārmetot pašvaldībai ''vardarbīgu izturēšanos'': ''Lūk, tā ir tā vasarnīca, 24 kvadrātmetri. Maza mājiņa - 24 kvadrātmetri. Kāpēc viņi to lauž, kāpēc... Nav nekā tāda, ka man būtu jāizvācas. Es visu laiku eju pie domes, lai legalizē būvi. Visu laiku ir spēcīgas lietavas, bet te nekas neslīkst. Viņi speciāli te izveidoja applūstošo zonu.''

Pēc iemītnieku izlikšanu, ar ekskavators palīdzību tika nojaukta arī 28 kvadrātmetrus lielā ēka. Jelgavas novada pašvaldība to dēvē par bezprecedenta gadījumu Latvijā, jo patvaļīgas būvniecības rezultātu parasti jādemontē pašam tās īpašniekam.

Jāatzīmē, ka notikušais ir kulminācija konfliktam, kas aizsācies jau 2009.gadā. Domstarpības visu šo gadu garumā risinātas tiesā, līdz 2014.gadā atzina, ka taisnība ir pašvaldības pusē un īpašniecei deviņu mēnešu laikā ēku jānojauc.

Rudenko lēmumu nav ņēmusi vērā, piedevām liekot burtiskus šķēršļus piekļuvei pie ēkas.

Visa problēma slēpjoties tajā, ka ēka uzbūvēta Lielupes aizsargjoslā un to apdraud plūdi. Šo gadu garumā sievietei piedāvāti dažādi kompromisi, tomēr Rudenko tos nav vēlējusies uzklausīt, sniedzot priekšroku agresijai un draudiem. Saistībā ar draudiem arī ticis pieņemts lēmums neatklāt uzņēmumu, kurš nojauca ēku.

Pašvaldībai notikušais kopumā izmaksājis vismaz 10 tūkstošus eiro, ko spiesta kompensēt būs nojauktās ēkas īpašniece Rudenko.

Komentē 1

 
Anonīms
 

Kāpēc Jūs nojaucāt Rudenko ģimenes māju? Ja viņi ir invalīdi, tad visticamāk viņi ir nabadzīgi! Kur ir Jelgavas domes cilvēcība? Vai kāds no domniekiem skolā gāja? Līdz 3.klasei skolā māca ētiku, tur ir saprotami teikts, ka vardarbība pret invalīdiem ir slikti! Varbūt deputāti ir aizmirsuši ētiku? Invalīdu vidū ir ļoti zems nodarbinātības līmenis! Cienījamie Jelgavas domnieki, varbūt atrisiniet invalīdu bezdarba problēmu? Ne vienmēr ir jāvadās pēc likuma, citreiz ir jāvadās pēc cilvēcības!

11.oktobris 2017 Atbildēt
 
Autorizācija
Komentē Jaunākais: Vakar, 23:17

Jaunākās diskusijas