Uzmanies! Brīdina par jaunu telefonkrāpnieku shēmu

tautaruna.lv 14.augusts 2022, 19:11
 
Rūta Kalmuka/F64 Photo Agency
Kāda mikroblogošanas vietnes twitter lietotāja brīdinājusi citus līdzcilvēkus par kārtējiem krāpniekiem, kuri ļaunprātīgos nolūkos mēģina izvilināt personu datus.
"Jauna krāpniecības shēma just dropped. Zvana it kā no, runā RU. Inspektore Marija Zaharova (humora viņiem netrūkst) stāsta, ka uz jūsu vārda paņemts kredīts ar notariāli apliecinātu pilnvaru. Vajag datus, lai pārbaudītu. Marijas Zaharovas, ejiet pa karakuģa ceļu," mikroblogošanas vietnē twitter informē ieraksta autore.

Jāpiebilst, ka krāpnieki ar sevi iepazīstinot, izmantojuši Krievijas Ārlietu ministrijas preses sekretāres Marijas Zaharovas vārdu.

Tikmēr Valsts policija norāda, ka ir informēta par šādiem krāpšanas mēģinājumiem. "Paldies, esam informēti par krāpšanām, tostarp noziedzniekiem uzdodoties par policistiem. Parasti šīs krāpšanas tiek organizētas un izdarītas no ārvalstīm. Aicinām iedzīvotājus būt piesardzīgiem, nekādā gadījumā neatklāt svešiniekiem datus, kā arī brīdināt tuviniekus!"

Augusta sākumā arī Rīgas pašvaldības policija (RPP) aicināja iedzīvotājus neuzķerties uz krāpniekiem, kuri uzdodas par policistiem.

Pašvaldības policija ik pa laikam saņem informāciju no iedzīvotājiem, kuriem zvanījuši krāpnieki, kas uzdevušies par policijas darbiniekiem un mēģinājuši izvilināt norēķinu karšu datus.

RPP saņēma zvanu no kādas iedzīvotājas, kura skaidroja, ka saņēmusi zvanu no nezināmas personas, kura uzdevusies par RPP amatpersonu.

Sieviete skaidroja, ka persona stādījās priekšā, nosaucot personas datus - vārdu, uzvārdu, personas kodu, divus tālruņa numurus un žetona numuru. Nezināmā persona mēģinājusi ieskaidrot, ka "Swedbank" telpās atrodas iedzīvotājas pārstāvis un vēlās paņemt aizņēmumu 10 000 eiro vērtībā. Tāpat persona runājusi krievu valodā, tādēļ sieviete esot izbrīnījusies un pārtraukusi sarunu.

Pēc neilga brīža sieviete mēģinājusi atkārtoti zvanīt uz abiem tālruņa numuriem, bet tajā brīdī abi telefona numuri jau bijuši nesasniedzami.

RPP atkārtoti aicina iedzīvotājus būt uzmanīgiem un neuzķerties uz telefonkrāpniekiem, kuri mēģina iegūt bankas kontu piekļuves datus.

Lai identificētu krāpnieku, jāņem vērā vairāki faktori. Nevienas valsts iestādes darbinieki nekad neprasīs norēķinu karšu datus, arī valsts amatpersonas nekad nesāks sarunu krievu valodā. Tāpat jāņem vērā krāpnieka sarunas stils, vai dialoga laikā netiek izdarīts psiholoģisks spiediens, proti, vai krāpnieks nemudina izdarīt ātrus un nepamatotus lēmumus.

Gadījumā, ja saņemti līdzīgi zvani no nezināmām personām, likumsargi lūdz nekavējoties ziņot Valsts policijai pa tālruni 110.

Uzzini pirmais, par ko runā Latvijā un pasaulē, pievienojoties mums Telegram vai Whatsapp kanālā.

 
Autorizācija
Komentē Jaunākais: Šodien, 17:43

Jaunākās diskusijas