Atklātībā nākusi uzbrucēja pēdējā nosūtītā ziņa pirms apšaudes Teksasas skolā

tautaruna.lv 2.jūnijs 2022, 1:30
 
AFP/Scanpix/Leta
Salvadors Ramoss esot kādai 15 gadus vecai meitenei Vācijā, ar kuru iepazinies internetā, pastāstījis, ka grasās "apšaut" pamatskolu tikai dažas minūtes pirms apšaudes, raksta "The Daily Mirror".

18 gadus vecais Ramoss arī nosūtījis ziņu, ka grasās nošaut savu vecmāmiņu un vēl vienu cilvēku, apstiprinot, ka to izdarījis, preses konferencē sacīja gubernators Gregs Elbots.

Meitene no Vācijas, kuru identificē ar segvārdu Sisī (Cece), teikusi, ka runājusi ar Ramosu lietotnē Yubo, kurā cilvēki var straumēt sevi svešiniekiem un viņš apgalvojis, ka grasās šaut skolā.

Apšaudes rītā viņš teicis Sisī, ka gaida, kad viņa "vectēvs" pametīs māju un viņa vecmāmiņa "saņems to". Pulksten 11.21 Ramoss nosūtījis vēl vienu īsziņu: "Es tikko iešāvu savai vecmāmiņai galvā." Šai ziņai sekojusi cita, kurā viņš saka, ka iet "apšaut" pamatskolu.

Vācijā dzīvojošā tīne neesot bijusi pārliecināta, vai Ramoss runā nopietni. Vņa tikai panāca, ka draugs ASV sazinās ar policiju, kad tika atklāta ziņa par uzbrukumu. "Varbūt es būtu varējusi mainīt iznākumu," viņas teikto citējis New York Times. "Es vienkārši nevarēju uzminēt, ka viņš patiešām to darīs."

Sisī atklāja, ka viņai ar Ramosu bijis videozvans jaunā vīrieša dzimšanas dienā, kad viņš atradies ieroču veikalā, kur iegādājies AR-15 un minējis, ka grasās ar to kaut ko tuvāko dienu laikā darīt, gan nepaskaidrojot detaļas. Kā raksta medijs, Ramoss pagājušajā nedēļā Sisī pateicis, ka saņēmis kasti, kas pilna ar munīciju un parādījis melnu somu, kurā tā atradās.

Izmeklētāji publiski nav identificējuši puiša motīvu.

Jau vēstīts, ka otrdien 18 gadus vecs uzbrucējs nošāva 19 skolēnus pamatskolā ASV Teksasas štata Uvaldes pilsētā, paziņoja amatpersonas. Šī ir traģiskākā apšaude skolā upuru skaita ziņā Teksasas štata vēsturē.

Telekanāli CNN un NBC, atsaucoties uz amatpersonu teikto, vēstīja, ka uzbrucējs Salvadors Ramoss vispirms sašāvis savu 66 gadus veco vecmāmiņu, kas kritiskā stāvoklī nogādāta slimnīcā, bet pēc tam aizbraucis uz Robas pamatskolu, iegājis tajā ar šauteni un pistoli un, ejot no klases uz klasi, šāvis uz bērniem.

Uzbrucēju, kurš bija vietējais iedzīvotājs un ASV pilsonis, nošāvuši policisti, kas ieradušies notikuma vietā. Pēc amatpersonu teiktā, uzbrucējs nogalinājis arī divas skolotājas. 13 skolēni un divi policisti ar ievainojumiem nogādāti slimnīcā.

Šis ir upuru skaita ziņā traģiskākais incidents ASV skolās kopš 2012.gadā notikušās apšaudes Konektikutas štata Sendihukas skolā, kurā tika nogalināti 20 bērni un seši skolas darbinieki.

Uzzini pirmais, par ko runā Latvijā un pasaulē, pievienojoties mums Telegram vai Whatsapp kanālā.

 
Autorizācija
Komentē Jaunākais: 8.maijs, 18:33

Jaunākās diskusijas