No Latvijas iedzīvotājas izkrāpj 6000 eiro; policijā vien pasmejas

tautaruna.lv 22.jūnijs, 17:30
 
Vladislavs Proškins/F64
Amanda decembrī sociālā tīkla platformā “Facebook” atsaucās sarakstei ar Eimonu Ahmedu. Vārds pa vārdam, un pavisam drīz sarakste pārcēlās uz “WhatsApp”. Ahmeds esot ASV dzīvojošs Īrijas pilsonis, kuram nu Turcijā nelikumīgi atņemta pase un nepieciešams no valsts izkļūt, vēstīja raidījums "Bez Tabu".

Sieviete atklāj, ka ar vīrieti regulāri sarakstījusies, kā arī sazvanījusies. To esot darījusi, lai praktizētu savas angļu valodas zināšanas. Sarakstes laikā abas puses apmainījušās ar dažādu informāciju, arī fotoattēliem.

Eimons Ahmeds sācis sievieti šantažēt un norādījis, ka publiski sievieti pazemos. To viņš bija iecerējis darīt, publicējot Amandas nosūtītos attēlus, kas esot profesionāli apstrādāti.
Tāpat sarakstes partneris draudējis nodarīt miesas bojājumus arī Amandas meitām, norādot, ka uzspridzinās Amandas automašīnu, kad viņa tur iekāps ar abiem bērniem.
"Šantāžas un draudu ietekmē no marta līdz maija beigām esmu samaksājusi aptuveni 6 000 eiro. Šantāžas un draudēšanas ir dažādas, tiek sūtītas sarunas, fotogrāfijas. Ja nemaksāšu naudu, tad sola to visu pārsūtīt maniem draugiem, darba kolēģiem. Kad es viņu nobloķēju, man sāka rakstīt uz e-pastu, arī uz darba e-pastu. E-pastā raksta, ka uzspridzinās mašīnu, ja nepārskaitīšu 500 eiro," pauž Amanda.
Amandai nācās iegādāties dāvanu kartes pasaulē populārā spēļu platformā ”Steam”. Tā tas turpinājās līdz brīdim, kad Amanda personu bloķējusi. Tas gan ļaundarus neapturēja. Viņi sāka komunicēt ar Amandas vecāko meitu, kā arī rakstīja dažādiem Amandas draugiem, darba kolēģiem.
"Zvanīju policijai, tur par mani pasmējās un pateica, ka tāpat neko nevarot iesākt. Es tik un tā uzrakstīju iesniegumu. Ja policija šim būtu uzreiz pieslēgusies, būtu iespējams iegūt plašu informāciju par šiem krāpniekiem, tomēr likumsargi to nedara. Latvijā šādi upuri vispār nav pasargāti - nekur nav publicēti šādu krāpnieku numuri, netiek aprakstīts, kā pareizāk rīkoties. Nav iespējams saņemt nekāda veida palīdzību," saka Amanda.
Andis Rinkevics, Valsts policijas Prevencijas nodaļas priekšnieks, visticamāk, ka šīs darbības veic noziedzīga grupa kādā trešajā pasaules valstī, piemēram, Indijā. Valsts policijas spēkos nav šos cilvēkus sodīt, kā arī esot nelietderīgi izlikt, tā teikt, ēsmas.

Uzzini pirmais, par ko runā Latvijā un pasaulē, pievienojoties mums Telegram kanālā.

Komentē 11

 
Anonīms
 

Man arī parāva smieklus. Atbalstu policiju. Par pamuļķēm var tikai ņirgt.

22.jūnijs, 17:50 Atbildēt

Kur tādas muļķes rodas? Ko policija vairs var izdarīt. Dura

22.jūnijs, 18:42 Atbildēt

Starp policistiem ir tādi, jā, kuriem ka tikai paņirgt par cilvēkiem.

23.jūnijs, 8:34 Atbildēt

Jau cik šādi gadījumi ir bijuši, cik ir bijuši brīdinājumi par šiem krāpniekiem... un tomēr tak atrodas vēl muļķes, kas uz viņiem uzķeras... Nu kur var būttik stulbas!

23.jūnijs, 21:54 Atbildēt

Žēl sievietes, bet varu pateikt tikai vienu — pilnīga muļķe.

27.jūnijs, 16:02 Atbildēt

Paga, paga..! Vai vispār rakstu lasīji? Man personīgi pēc iepazīšanās ar tā saturu radās jautājums - kāda vella pēc mēs uzturam policiju? Manuprāt, policijai būtu zemi ar zobiem jāgrauž, bet tas Eimons Ahmeds ir jāatrod un jāliek spaidu darbos Kalnciema akmeņlauztuvēs vai vienkārši jānožņaudz.

29.jūnijs, 20:01 Atbildēt
Janis Liekne > izidors.m.rkak.ns

Tiešām, ir visādi interpoli, eiropoli. Kam tad viņi domāti, ja ne šādiem gadijumiem ?

13.jūlijs, 12:14 Atbildēt
Elianora Gabranova > izidors.m.rkak.ns

Tu ko, kāda zemes urbināšana. Mums tak poliči to vien prot lai sodītu penšukus par pāris kg ābolu tirgošanu, lai balstītu ar elektrošokeri tos, kas aizstāv savas tiesības un pačekotu vai tiešām esi sevi iespundējis uz tām dienām pats savā mājā pēc ceļojuma. Kādi krāpnieki, kādi zagļi, tu ko.... Manai paziņai nozaga somiņu. Paziņoja policijai utt. Pēc nedēļas to pašu zagli aizturēja mans draudzenes čalis tai pašā vietā, kur viņš apzaga manu draudzeni. Manuprāt secinājumi jau ir pašā situācijas aprakstā.

15.jūlijs, 0:33 Atbildēt

valsts pastāvēšanas pamatnoteikums--jebkura tas pilsoņa aizsardzība.Un policija ir izpildmehānisms .Latvijas policija ir jēla un miegaina ,kad tai jāizsargā pilsoņu intereses.

30.jūnijs, 10:00 Atbildēt

Pati vainīga! Nav ko pīties ar visādiem ahmediem. :D

30.jūnijs, 16:27 Atbildēt

Tantukam tāds drāziena trūkums organismā,kapilnīgi atslēdzas smadzenes.Būtu kaimiņu Petju vai Vaņu uz pankūkām pasaukusi, sanāktu stipri lētāk.Ahmedu,Ibrahimu vai tu manu pasaulīt kas par aitu.

4.jūlijs, 14:10 Atbildēt
 
Autorizācija
Komentē Jaunākais: Šodien, 12:32

Jaunākās diskusijas